• Krátkometrážní

Náš den přijde (2010)

Eskalácia násilia hrubého kalibru. Tento pán Gavras má v sebe riadne veľa zlosti.

Živí mrtví (2010) (seriál)

Spočiatku to vyzeralo dosť zaujímavo a zdalo sa, že to preklenie niektoré zažité klišé tohto žánru. Nestalo sa. Keď som nútený miestami pretáčať nie je to vôbec dobré znamenie. Najviac ma zabíjali strašne dlhé melodramatické scény. Úplne pas.

Pohřben zaživa (2010)

Ach jaj, keby v tom zas nebol americký vojak...teda vlastne nevinný americký občan, politika, kapitalizmus, terorizmus, vojna, ropa, moslimovia...tie všetky správne ingrediencie dnešnej doby...čo už....ale slušná propaganda...na teroristov sa musí predsa z ostra...

Namai (1997)

Few of us a Trys dienos bolo moje prvé stretnutie s Bartasom. A Casa je ale na mňa príliš. Príbeh, ktorý je strašne rozobratý, miestami veľmi abstraktnými obrazmi dáva zmysel až pri konci, ak vôbec. Keď to poviem zjednodušene, pôsobí to na mňa ako podaktoré súčasné umenie, ktorému však málokto rozumie. Nehovorím nie, ale toto nie je môj šálok kávy.

Videokracie (2009)

Horor podľa skutočných udalostí zo súčasnosti._____Jeden svet, Stanica Žilina-Záriečie

Teraz ťa máme radi (2010)

Veľmi pekný obrázok našej politickej scény. V čom ale spočíva dokumentárnosť tohto filmu mi nejak ušlo. Na to aby to bol dokument je treba trochu viac si myslím._____Jeden svet, Stanica Žilina-Záriečie

Úterý po Vánocích (2010)

Celý čas som čakal čo sa stane a v podstate sa "nič" nestalo. Film netlačí na pílu nejakými zásadnými zvratmi, ale namiesto toho necháva veci voľne plynúť až do strateného konca. Musí byť neuveriteľne náročné natočiť niečo takéto tak, aby to malo aj nejakú výpovednú hodnotu._____Je zaujímavé na aké filmy má možnosť chodiť rumunský divák (z ich domácej tvorby) do kina.

Zelená zóna (2010)

Greengrassov pokus o reflexiu názoru určitej časti obyvateľstva USA (a nie len USA) na americkú "zahraničnú politiku"? Nemám mu to za zlé, ale nech sa na to dívam z akéhokoľvek uhla, vidím len alibizmus, ktorý tej "politike" prischol a ktorý sa vlastne premieta aj do tohto filmu.