• Krátkometrážní

Hlavně nezávazně (2011)

Ale čo by nie. Po tých šialenostiach, čo stále pozerám, raz za čas neuškodí vypnúť pri niečom takomto:). Len aby sa z Natálky nestala ďaľšia šedá myška Holywoodu.

Skejtistán (2010)

Parádička. Skate je perfektná záležitosť a vcelku dosť som si s ním užil srandy. Teraz už to moje kolienka ale nezvládajú, čo ma veľmi serie. Od revolúcie v 89` sa konečne niekto rozhýbal a začal stavať prvý skatepark aj v Žiline. Po 22 rokoch. Škoda pre mňa a mne podobných. Vtedy by sme to ocenili určite aj my ._______http://skateistan.org/skateistan_blog/watch-nine-minute-skateistan-documentary

Mamas & Papas (2010)

Musím súhlasiť s Tetsuom. Čo na tejto režisérke všetci vidia? Mamas & Papas je prázdny, povedal by som dutý film. Nemám viac čo dodať._________Inak hodnotenia a ocenenie(a?) jej predošlého filmu Tajnosti doteraz absolútne nechápem.

Bratislavafilm (2009) odpad!

Uf. Zostávam v nemom úžase. Z ulice do kín radšej už nikdy viac.

Ronin (1998)

Povedzme, že po stránke hereckých výkonov, napätia atď. v poriadku, ale ten príbeh resp. zápletka s odkazmi na mytológiou samurajov, toľko nezmyselných naháňačiek na autách, rozmlátených áut, mŕtvych civilistov a streľby som už dávno nevidel. Takže asi tak.

Špičák (2009)

Mohlo by to byť veľmi dobré, ale kde je pointa tohto filmu mi nejak ušlo.

Další rok (2010)

Príbeh mizérie jedného manželského páru a ich pár priateľov. Výborne zasadené charaktery Leigh postavil navzájom do nevyváženej pozície, avšak len na oko. Snaží sa nás uspať šťastím jednej strany a nešťastím druhej, pričom všetci sú si v podstate rovný. Tým nás núti zamýšľať sa nad tým, čo je správne, alebo dobré a pomaly tak v nás nahlodáva pochybnosti o sebe samých. Ide tak tým viac pod kožu toho, čo nám zdanlivo predkladá.

Policejní, adj. (2009)

Rumunská nová vlna vyžaduje špecifickú pozornosť a hlavne trpezlivosť. Dôležité je, že to stojí za to. Ale na druhú stranu to zanecháva dojem schematickosti. Máme tu množstvo filmov od rôznych režisérov a všetky vyzerajú ako od jedného. Bude zaujímavé pozorovať ďalší vývoj tejto etapy Rumunskej kinematografie. Je tu totiž dosť veľký predpoklad určitej straty režisérskej individuality a skĺznutia do jednotvárnosti spôsobov narácie jednotlivých snímkov. Nechám sa prekvapiť._____Veľmi ma baví, že sa týmito postupmi otvára možnosť veľmi detailne vnímať formálnu stránku filmu. V Politist, adj. sú to predovšetkým zvuky, na ktorých sa vskutku vybláznili.

Občanský průkaz (2010)

Jediné, na čom tento film stavia, je to, že komunizmus je strašne zlý. A tým to hasne. Nič viac, nič menej. Niektoré dejové sekvencie vyznievajú do prázdna, pretože film s nimi neskôr vôbec nepracuje, nijak na ne neodkazuje, nerozvíja ich. To má za následok množstvo nedopovedaných vecí, ktoré tam autori načali a v podstate nedokončili. Plus k tomu je to celé nuda, až na pár vtipných scén. Miestami som sa otáčal ku svojej polovičke s výrazom nepochopenia, o čo tu vlastne autorom v konečnom dôsledku ide.