• Krátkometrážní

Poznáš muže svých snů (2010)

Už neviem koľké v poradí Woodyho buržoázne precitnutie. Starý dobrý Woody, kde si?

Boj o patent (2008)

Robert Kearn bol "čistá duša" akých sa v dnešných časoch veľa nevidí._____Taký anarchista svojím spôsobom.

Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

Škoda, škoda. Má to oveľa naviac, ale bohužiaľ nedeje sa tak. Dej a previazanosť jednotlivých častí mi príde hodne odfláknutý. Ako keby si autor povedal, mám výborný námet, tak načo sa ďalej snažiť. Je to z veľkej časti len hype, ktorý dľa môjho názoru má šancu osloviť len mladšie publikum.

Černá labuť (2010)

Absolútne neosobný a chladný film. Za celú dobu sa v podstate o žiadnej postave nič nedozvieme a sledujeme iba tuctový príbeh, akých tu bolo už neúrekom. Obrazy, ktoré len holo vykreslujú zdevastovanú psychiku hlavnej postavy, a nič viac. Celé to pôsobí len ako pozlátko na ničom.

Impérium - Mafie v Atlantic City (2010) (seriál)

Keď sa človek zamyslí nad politikou resp. byznisom vtedy a teraz, nenájde veľa rozdielov. Naopak zdá sa, že je to v súčasnosti ešte väčšie pokrytectvo._____Konečne sa snáď dostanem aj k nejakému filmu:)

Odpočívej v pokoji (2001) (seriál)

Na Six Feet Under sa výborne pozerá. Preto mám aj momentálne trošku odmlku od celovečerných filmov. Zrovna som skončil tretiu sériu. Na jednu stranu je to celé dosť neskutočné a na druhú zas dosť uveriteľné. Niekedy zvrátený zmysel pre humor, ale tak to v živote asi proste je. Som zvedavý, čo bude ďalej.____________Akurát som dopozeral poslednú časť. Zvyšujem hodnotenie a musím povedať, že toto je najlepší seriál aký som kedy videl a za poslednú dobu vôbec to najlepšie. Posledná časť musí dostať snáď každého po tom, čo videl všetko predtým.

Sociální síť (2010)

Zručne, dynamicky natočené. Avšak v stopáži dvoch hodín sa tam na môj vkus toho deje príliš málo resp. nič, čo by stálo za zmienku. Mám pocit, že moje hodnotenie a ponímanie tohto filmu je však ovplyvnené tým (a vôbec sa tomu nebránim), že facebook nemám a dúfam, že ani nikdy mať nebudem.

Soul Kitchen (2009)

Ďalší film od Fatiha a zas nesklamal. Ak budem mať niekedy reštiku, bar, alebo niečo také:), tak každopádne už viem ako ho pomenujem:)

nitky. (2010) (studentský film) odpad!

Nechcem byť naozaj zlý, ale toto patrí na obrazovky stv2 do čias niekde 90tych rokov, kde by to vypálilo ako jedna z veľa nudných, nemastných a neslaných televíznych inscenácii. Bohužiaľ je to vážne ťažko uchopiteľné.

Solino (2002)

Nejdem sa tu rozpisovať o tomto filme. Rovno Vám odporúčam aj ostatné filmy Fatiha Akina :)