• Krátkometrážní

Banksy: Exit Through the Gift Shop (2010) odpad!

Banksy robí výborné veci, o tom niet pochýb. Na druhú stranu všetko, čo robí, robí kvôli egu, sláve, peniazom...Neviem...Každopádne tým pošľapáva gro celého graffiti, to, o čom je. Ja nechápem, o čom vlastne je tento hraný pseudo-dokument. To mu nestačí, ako sa prezentuje? Tak si spravil film, v ktorom ho nejaký pako velebí a stavia na nejaký pomyselný piedestál streeartového umelca? Čo to vlastne "street art" je? _____ Banksy nie je až taký výnimočný, ako sa nám snaží nahovoriť v tomto "dokumente." Existuje oveľa viac úprimnejších ľudí, ktorí sú "svetovo neznámi umelci" a netlačia to nikomu do ksichtu, do galérií...Všetko korunuje záver, v ktorom sa Banksy snaží poukázať, o čom to vlastne je...Presne o tom, vystihol sa...Ak chcete vedieť, o čom to je, tak si radšej pozrite Dirty Handz, Subway stories...., nejaké skutočné graffiti video, nie takýto film. Je ich viac než dosť.

Mutum (2007)

Paráda.

Cemetery Junction (2010)

Zo začiatku sa to tvári nemastne neslane, vlastne nie len zo začiatku. Ale nakoniec, vlastne nie až na koniec:) to vypáli vcelku dobre. Odporúčam na relax.

Nakonec přijedou turisté (2007)

Konečne INAK natočený a pojatý film, ktorého ťažiskovým bodom je holokaust. Mne osobne sa veľmi páčila kamera-scény, ktoré sa viackrát vracali na tie isté miesta, vytváralo to takú dobrú atmosféru. Celkovo je to také pomalé, skoro z `nášho` kraja, súčasné, uveriteľné...

Eros (2004)

Wong Kar-wai 5*_____Steven Soderbergh 4*_____Michelangelo Antonioni 1*

Combo (2009)

Neskutočne nápadité. Viac graffiti ako film, myslím.

Pondělky na slunci (2002)

Presne podľa môjho gusta. Sociálna téma, dobrý humor a udalosti, ktoré sa dotýkajú nás všetkých, či už priamo, alebo nepriamo.

Někde v poušti (2008)

Sofia je profesionálna plavkyňa, ktorej zomrie matka počas pretekov a ona sa s ňou nestihne vidieť a naposledy rozlúčiť. Doma nájde dopis, ktorý posielala jej matka niekde do Chile na miesto o ktorom nik nevie, svojej dávnej láske. Po ceste stretne Nadiu, ktorej pomôže zaplatiť cestu a tá sa na ňu nalepí a Gustava, ktorý ich obe vezme autom. A tu sa to v podstate celé aj začína. Film má dlhú stopáž, čo by vôbec nebolo na škodu, keby bola využitá. Namiesto toho je tam veľa hluchých scén, ktoré sú úplne zbytočné. Kamera je výborná, akurát tie hluché scény napriek tomu, že sú výborné, pôsobia zbytočne a celý film rozbíjajú, čo má za následok nudu. Škoda toho, pretože nápad nie je vôbec zlý.