• Krátkometrážní

Cela 211 - Vězeňské peklo (2009)

Hneď druhá scéna ma dokonale vtiahla do filmu a tak to vydržalo až do konca. Napriek stopáži to má rýchle tempo a dobrú atmosféru. Vyššiemu hodnoteniu sa bránim len kvôli tomu, že je to trošku "pohladené" Hollywoodom. Ale inak veľmi dobre strávený čas v kine.

Few of Us (1996)

Neuveriteľné ako sa dá tvoriť narácia bez jediného slova. Dá sa povedať, že Bartas vytvoril svoj vlastný spôsob ako pracovať s takýmto typom filmu. Vynikajúco využíva čisto iba obrazy a strihovou kompozíciou uvádza diváka do nevšedného príbehu.

Destricted (2006)

Destricted - 1*________Marina Abramovic - 3*_____Larry Clark - 2*____Gaspar Noé, Sam Taylor-Wood, Mathew Barney, Richard Prince, Marco Brambilla - odpad

Rampa (1962)

Film naopak.

Červená a bílá (2009)

Kniha je super. O tomto filme neviem, čo si mám myslieť. Nesadla mi forma, akou bol vyrozprávaný a taktiež som to celé inak pochopil, než u knihy (čo je spôsobené asi obmenami). Nebyť toho, že som knihu čítal, pravdepodobne by ma to moc neoslovilo.

Pan Nikdo (2009)

Veľmi som sa tešil na Pána Nikto. Bohužiaľ, je to snáď pravidlo, že to najlepšie býva nečakané. Možno aj o tom je ten film. Téma (resp. témy), ktorá tu bola už veľa krát, avšak tu sa z nej vošlo do jedného filmu až cez príliš. Formálna stránka vytvára z celého filmu to, čím vonkoncom nie je.

Gordos (2009)

Veľmi dobre vyvážený film. Odporúčam na odreagovanie, ktoré okrem dobrého humoru poskytuje aj dobré myšlienky.

Čtyři lvi (2010)

Musím sa priznať, že som sa tiež zasmial, miestami. Ale toto vonkoncom nie je žáner na žarty. Aspoň nie takýmto spôsobom.____18. art film fest