Království (2007)

Hlavně ze začátku to vypadalo na solidní akční thriller. Výborné úvodní titulky, efektivní bombový útok na hriště plné dětí, solidní herecké obsazení. Prostě to nabralo tempo. Ale pak někde pánové ze západu udělali chybu. Při bombovym útoku umřel agent FBI a to neměl dělat, čtyři kolegové si jedou pro pomstu do saudské arábie a sou pěkně nabuzení. Zkrátim to - pak ti čtyři amíci během týdne zlikvidují víc "teroristů" než celá americká armáda v íraku za měsíc, bohužel přitom zemře jejich kámoš ze saudské polície, no prostě drámo nesmí chybět. Nepočítám klišé agitní scény, ty sou tam na každym kroku. Jo a ještě závěr. Vcelku pěkný zamyšlení, nicméně v kontextu celýho filmu to vyzní dost povrchně a naivně a trapně...tak jako celý film.

Jake a Tlusťoch (1987) (seriál)

Jako malej jsem na to koukal s dědou...Nicméně s odstupem času za dvě hvězdy a to především díky nostalgii ke starým časům...

Může to potkat i vás (1994)

Je to taková docelá příjemná, naivní pohádka pro dospělé. Nicméně pěknej sen.

Ranč U Zelené sedmy (1998) (seriál)

Docela příjemný seriál s docela příjemnými tvářemi. Jenom ten scénář, provedení a kýčovité hraní několika herců to sráží do podprůměru.

Venkovský učitel (2008)

Příjemný to počin, kde navíc hraje Voříšková se svym nejvíc nejlepšim hlasem. Nicméně co mě vyloženě iritovalo, tak to byli "výkony" neherců, kteří tam tvořili křoví.

Modrá laguna (1980)

Nikdy mě tenhle příběch nechyt...už jako malej mě to celé iritovalo, kdbych nechtěl v té době uzřít polonahou Brooke Shields, tak sem to snad nikdy nedokoukal... Za ní jednu hvězdu - to sem to ohodnotil pěkně maskulině, což? :-)

Critters 2 (1988)

Podstatně slabší provedení jedničky, ale z melancholie k jedničce a k mládí slabší 3*.

Critters (1986)

Když jsem to viděl poprvé, někdy na prvnm stupni základky, vcelku mě to dostalo. Později, o pár let, jsem se u tohoto filmu málem udusil rohlíkem. Později o pár let jsem se vcelku výborně bavil. Neotřelý nápad v hávu béčkové horrorové akční komedie. Slabší 4*.

Resident Evil (2002)

Už je to nějakej ten pátek, co jsem měl možnost to vidět. Jediné, co mi utkvělo v paměti je úvodní scéna, kdy se Jovovich probudí v koupelně a pak už jenom samotná Jovovich, jak v roztrhaný minisukni drtí zombíky vysokými kopy. Takže za každou tuto skutečnost po jedné hvězdě. Anderson jednou překvapi horizontem událostí, ale od té doby to s ním jde s kopce.

Dobrodružství Poseidonu (1972)

Obstojné katastrofické drama z doby, kdy se tento žánr pomalu klubal na světlo světa. Výborní herci, skvělá hudba, originální příběh.