Armageddon (1998)

Áno, áno, bolo to klišé a samá Amerika, ale napriek tomu - páčilo sa mi to. Chytilo ma to. Začiatok a výcvik veľmi vtipne podaný, to bolo super. Druhá polovica a samotné vŕtanie trošku upadá, ale stále dobré, bavil som sa a prežíval som to poriadne. Dokonca skoro aj slzička vypadla :) Skvelý Buscemi! 90% for me

Smrtonosná past 3 (1995)

Prvá polovica fakt skvelá, druhá polovica sa mení na naháňačku a pre mňa klesá úroveň. Stále však dobré, lepšie ako stereotypná dvojka. 85%

Smrtonosná past 2 (1990)

McClane má asi desať životov :) Nerealistickosť niektorých scén bola až zarážajúca. Aby som to až tak nehanil, akčnosť to malo, príbeh mohol byť trošku viac vyšperkovaný. Jednotka bola lepšia, aj hláškami, aj scenárom. Potešili trademarky

Bejvalek se nezbavíš (2009)

Tak ja neviem. Malo to aj dobré momenty (celkom zaujímavá bola časť s duchmi), ale aj slabé momenty (samozrejme záver). Vadila mi aj rozpoltenosť hlavného hrdinu, tak raz tu Jen chcel, raz nie. A vobec sa mi nepacila ani Garnerka, každá jej jedna veta bola morálna kázeň. Douglas bol ale veľmi dobrý, svoju rolu si užíval ("Kde si bola doteraz?"). Hviezdička navyše za krásnu Christian Milian na začiatku :) 50%

Smrtonosná past (1988)

Súhlasím s Civalom. A klišé bolo na svete :) 4 hviezdy za prelomovosť, za Bruca Willisa, za napätie, ktoré ma prinútilo pozrieť film na jeden raz, za nápad, ktorý sa stal námetom snáď stotísicom podobným filmom. A preboha, koho napadol ten záver??? (nechcem spoilerovať) Pre mňa 70%.

Norimberský proces (1961)

Trochu predĺžená stopáž pomáha aspoň k tomu, že sledujeme aj súkromie niektorých postáv, čo mi pripadalo celkom zaujímavé, aj keď na druhej strane, niektoré scény boli dosť zbytočné. V súdnej sieni to už bolo o niečom inom. Celkovo film kladie otázky, nad ktorými sa budem dlhšiu dobu rozmýšľať. Oceňujem najmä Schella a jeho príhovory, takisto skvelú kameru pri procese a takisto Burt Lancaster so svojím výrazom sa mi páčil. 70%

Ukradené Vánoce (1993)

Dostalo ma to. Po sklamaní z Corpse Bride som nemal veľké očakávania. O to lepšie pocity som mal po filme, ktorý ma úplne vtiahol do seba. Skvelý Elfman, atmosféra takisto na parádu, úplne som tomu veril a žil som tým. Perfektné vystihnutie asi najodpornejšieho miesta (Halloweenské mestečko), Jack, ktorému sa život točiaci sa okolo jedného nie príliš pozitívneho sviatku prestane páčiť a chce okoreniť svoj život chýbajúcou ingredienciou. 85%.

Pláž (2000)

Slabšie 3. Prvá polovica celkom zaujímavá, pohľady na krásnu pláž a celkové reálie ostrova boli veľmi pekné. Zápletka nič moc a ten záver, resp. posledných 30 minút filmu? Zbytočné pokazenie celkom podarenej prvej polovice

Lost Highway (1997) odpad!

asi opäť vybočím z radu, ale nemôžem inak. väčšina to tu nepochopila, samozrejme, ani ja. a takisto mám pocit, že ani sám režisér a asi ani herci. takže o čom? keby to natočil niekto iný, predpokladám, že film je v čiernych číslach. priznám sa, snažil som sa zo všetkých síl prísť LH na chuť, ale nedalo sa. pookrial som aspoň pri Rammsteine, ale to je málo

Tělo v číslech (2008) (seriál)

Poučné a zároveň veľmi dobre podané. Perfektné porovnania, aby aj obyčajnému človeku bolo jasné, čo tým chcel autor povedať