Osvícení (1980)

Technická stránka filmu veľmi dobrá. Kamera, nájazdy, hudba, dlhé scény. Kubrick je určite dobrý režisér, lenže...Nebavilo ma to. Atmosféra dobrá, lenže dej ani veľmi nie. Premene Nicholsona som síce veril, ale prišla ako keby z minúty na minúty. Záverečnú polhodinu si kradne JN len a len pre seba. Videné SE, knihu si ale raz prečítam určite. Kubrickovi ja nejako neviem prísť na chuť.

Voda pro slony (2011)

Film by som rozdelil do dvoch polovíc. Prvá, kde sa zbližujeme a zoznamujeme s prostredím cirkusu, spôsobmi, ako to tam chodí, s atmosférou doby (kríza, prohibícia). Táto časť je veľmi dobrá. Po nej však prichádza druhá, zameraná na love story a už to celé upadá. Málo uveriteľné (najmä vzťah Pattison - Witherspoon), rozvláčne a dosť predvídateľné, chýbajú tomu emócie. Za všetko hovorí fakt, že mi bol záver ukradnutý.

Fanoušci (2000)

Film o tom, čo všetko ste schopní spraviť pre to, aby ste sa dostali na svoj obľúbený klub. Film však aj o Británii a jej spodných vrstvách (veru, to sú ti najvernejší a najhlučnejší fans!). Škoda, že niekedy film pokrivkáva a pohráva sa so zbytočnosťami. Naopak, potešil záver. Lepšie 3*.

Stěhování pana McAllistera (2007) odpad!

Moja žena to vystihla: niektoré filmy sa nemuseli ani natočiť a svet by o nič neprišiel. Zbytočný kúsok, ktorý prekvapujúco nevytiahne ani krásna Mila.

Poslední noc v Římě (2010)

Podobné poeticky ladené filmy príliš nemusím, ale Habitación en Roma je iný prípad. Spoznávanie sa dvoch dám, každá so svojím vlastným osudom, ktorý postupne ide na povrch. To všetko podporené peknými obrazmi (šíp bol geniálny), krásnymi scénami (raňajky za úsvitu) a podfarbené dobre zvolenou hudbou (Loving Strangers je genialita). Ak sa k tomu pridá pôsobivá kamera a jej hrátky zo svetlom, tak za pozretie to určite stojí. Nevraviac o tom, že počas celého filmu sú obe dámy nahé, takže ak niekoho nebaví obsah, tak hádam aspoň forma. Mojou favoritkou je Yarovenko, vidieť, že je Slovanka.

Čerešňový chlapec (2011) (TV film)

Keď to hodnotím ako TV film, tak to je veľmi dobré, konečne niečo prirodzené, uveriteľné, dokonca aj myšlienku to malo. Celé je to podporené dobrými hereckými výkonmi.

Phar Lap: Národní hrdina (1983)

Príjemný film pre celú rodinu alebo séria príbehov o koňovi menom Phar Lap alebo Blesk. Dobre podané, najmä spomalovačky pri závodení. Film pekne načrtol aj podvody, ktoré sa pri športe dejú.

Love (2011)

Kriminálna línia ušla, ale akonáhle sa do popredia dostala love story, mal som dosť. No toľko klišé pohromade som už dávno nepočul, neviem, či to mala byť paródia alebo čo, ale mal som sto chutí to vypnúť. A ešte ten štýl, akým to Nemtuda podával...Pozitíva - vykrádačka ala videohra, Svarinská a kontrola izieb. Nemtuda hrozne strnulý. A tie samoúčelné a zbytočné nadávky...

Když se setmí (2004)

Výborné herecké obsadenie sľubovalo zaujímavý film. Neostal som sklamaný. Výborne sa doplňujúci Harrelson s Brosnanon, prekrásna Salma (už len kvôli nej sa oplatí pozrieť si After the sunset). Prostredie ostrova len umocňuje pohodu a príjemný pocit z videného. Páčili sa mi aj nájazdy kamery. Škoda toho klasického love story zakončenia. Inak veľmi príjemná oddychovka.

Betty Blue (1986)

To iba mne liezla Betty totálne na nervy? Pochvala pre Zorga, Bettyno telo, ústredný klavírny motív a koniec. Videné nekonečné DC.