Golfový sen (2005)

O tom, že Golfový sen bude nevšedný zážitok, svedčia už úvodné titulky, ktoré sú originálne a zaujímavé. Celkovo film je hra na istotu (aj pri nej sa však dá veľa vecí pokaziť), našťastie, Paxton to ukočíroval do očakávaného konca. Som rád, že prevažujú obrázky z turnaja a nie rodinná sféra. Pri poslednom odpale na greene som loptičku tlačil očami do jamky, po nej ma zaplavil ten krásny pocit z výhry. Trochu mi vadí tá presladenosť (Walt Disney sa nezaprie). K hercom: prekvapil LaBeouf (on vie hrať!), zlatý bol malý caddie Eddie a P.List má jedny z najkrajších očí, čo som videl! Je to asi za štyri, ale prižmúrim oči a za emócie, ktoré zo mňa film dostal jednu prihodím.

Znovu 17 (2009)

Neškodná oddychovka na nedeľu. Komédie podobného typu zvyknú dopadnúť oveľa oveľa horšie, tvorcovia a herci 17 again to uhrali na znesiteľný priemer, čo je v tomto type filme veľká pochvala.

Roming (2007)

Ja sklamaný nie som, očakávania som nemal veľké, možno to bude tým. Línia so Somálim sa sľubne rozbehla, ale po vyhnaní to bolo o ničom, zbytočné naťahovanie času. Lepšia bola reálna so skvelými Polívkom a Labudom, najmä prvý menovaný hláškuje ako o život. Akonáhle sa objavil na scéne, prehovoril prvú vetu, použil slovo pičus, skoro som prehltol pohár. Nadávky z jeho úst znejú úplne prirodzene, nie ako pri väčšine iných hercoch.

Žena za výlohou (1944)

Veľmi dobrý noir, ktorý vyniká svojou atmosférou, najmä tá pri vyšetrovaní je perfektná, uveriteľná, klasicky noirovská. Vydieračská línia trochu stráca, stále je však na vysokej úrovni, dokonca mi nevadil ani záver. Len trochu vidieť, že sa na tomto filme podpísal zub času, ako píše užívateľ Matty.

Nula od nuly pojde (2006)

Výborná čierna zábava. Ak sú v každej situácii vo filme dve možnosti, čo sa stane, verte tomu, že sa stane tá tretia. Nepredvídateľnost, prešpikovanie výbornými nápadmi (i keď občas trochu absurdnými), ale hlavné je, že divák sa baví a nemá chuť si ani len vydýchnuť. Potešili okrem iného odkaz na Matrix, Rammstein a samozrejme krásne mrchavá Alice Eve. Takmer päť*!

Konformista (1970)

Ja sa asi nepoučím, po predchádzajúcich sklamaniach Bertoluccim som išiel aj napriek tomu do ďalšieho jeho filmu a opäť sklamanie. Ďalší pokus už asi nebude.

Jedině ona (2010)

Nenáročná oddychovka, ktorá je síce predvídateľná, ale príjemne sa pozerá, film sa nevlečie, pekne utečie a neurazí.

Bratislavafilm (2009)

Čo mi mal dať tento film, veru neviem, ale viem, čo mi zobral: 75 minút života. Nedotiahnuté, potešila iba Fialová, ktorá si svoju rolu vyslovene užila, scéna so zaseknutým mobilom bola skvelá.

Démoni (2007) odpad!

Pozreté kvôli Kerekes, ktorá nesklame (áno, je tam vyzlečená). Inak trápnosť nad trápnosť, pri niektorých replikách a scénach som sa ja sám už cítil trápne, zaklincovala to posledná poviedka, ktorú som musel zrýchľovať, aby som ju vôbec dopozeral. Pre mňa čistý amaterizmus.

Rváči (2009)

Film má jeden problém: nemôžete sa na neho pozerať ako na dvojku GSH. Potom to celkom ujde, i keď nebudeme si klamať, je to len priemer.