Farma (2011) (pořad)

Aj tak to je celé len hrané. Neviem koľká variácia na to isté, kedy už konečne niekto príde so zaujímavým námetom na reality show? Napr. v Rusku mali tuším takú, že kto vydrží dlhšie nespať. Keď tvorcom zmiznú nápady, napchajú tam ďalších ľudí, ak sa dlho nič nedeje, dajú im tam alkohol. Jedna * pre chalaniska z Trnavy, ktorý tam nakreslil znak Spartaka pri dverách :)

Téměř dokonalý zločin (2000)

Poctivý mysteriózny horor, ktorý zaujme hereckým obsadením. Mne sa páčil najviac Ribisi, neprehrával nikto, okrem Holmes, ale to bola presne jej úloha (okrem ukázania dokonalého poprsia:)). Páčilo sa mi smerovanie filmu k záveru, ktorý nepokazí film (ako to u niektorých zvykne byť). Za pozretie The Gift určite stojí.

U mě dobrý (2008)

Prvá polovica nehorázna nuda, druhá veľmi dobrá, pobavila. Spočítané, podčiarknuté - priemer. A výborný Polívka (ako vlastne skoro vždy).

Zevláci (2009)

Už som to viackrát spomínal, svet fanúšikov mi je blízky. Awadays je fimom o futbalových chuligánov, lenže...Psychológia postáv tu nie je žiadna, nevieme nič o pohnútkach jednotlivých členov gangu, vadilo mi to najmä pri Elvisovi. Pochváliť treba veľmi dobrú hudbu.

Příběh gangstera: Nástup k moci (2007)

Spojenie anglického chuligánskeho života so životom v podsvetí. Bohužiaľ, ten zmes scénok bol mätúci, dej skákal z jednej scény do druhej, čo bolo trochu na škodu. Pokazilo to trochu celkový dojem, pretože obe línie mali niečo do seba. Najmä koniec bol brutálny. Krvou sa vo filme rozhodne nešetrilo, nič pre slabšie povahy. Lepšie 3*.

Když Harry potkal Sally (1989)

Neviem, ja som tam tú originalitu a sviežosť v rámci romkom veru nevidel. Až na orgazmus a dala by som si to, čo ona :). V rámci romantiky sa mi páčili páry starých ľudí, to bolo milé. Crystal - Ryan rozoberajú otázku, či je možné priateľstvo medzi mužom a ženou. Odpoveď? Asi viete...

Hledá se Eric (2009)

Môžeš vymeniť ženu, auto, byt, ale nikdy nemožeš vymeniť svoj milovaný klub! King Eric je proste King Eric, bez neho by film asi nestál za veľa. Pritom paroduje sám seba, púšťa hlášky, navyše po francúzsky :). K filmu, plno žánrov, veľa vecí chcel riešiť autor. Najlepšie fungujú samozrejme dialógy Eric + Eric (najmä o futbale). Páčil sa mi aj rozhovor fanúšikov o United of Manchester (veľký rešpekt pre nich!), takisto o pomeroch v anglickom futbale. Film má aj nejaké diery samozrejme. Potešili flashbacky Manchestru United, gólov Cantonu (najmä proti Sunderlandu s najštýlovejšou oslavou gólu v dejinách).Samozrejme skvelá scéna nájazd Cantonovcov :)

Děti moje (2011)

Americké nezávislé filmy ma nebavia, práve naopak, škrípem zubami pri ich pozeraní. Tragikomédia Deti moje ma pomaly vtiahla do seba. Príbehom, spracovaním, hercami. Je to však film na jedno príjemné pozretie. Humbuku okolo Oscarov nechápem. Slabšie 4*, veľké plus za Shailene Woodley (dokonca v plavkách!).

Andělé a démoni (2009)

Tak to som zas dokázal. Najprv som videl film, potom som si prečítal knihu, znovu pozrel film a nakoniec zistím, že to je ako pokračovanie iného filmu :) K anjelom a démonom. Prvé pozretie: totálna dezorientácia, záhady vyskakovali a riešili sa ako keby čarovným prútikom. Prekombinované, proste nedôveryhodné. Druhé pozretie: Sklamanie opäť, tentoraz ale iného rangu. Hrozné odlišnosti od knihy(ktorá sa mi veľmi páčila). V knihe je vidieť a lepšie pochopiť konanie postáv, niektoré zvraty, atď. Nehovoriac o postavách, hasasína som si takto vôbec nepredstavoval napr. Alebo tie pozmenené veci (vynechanie Leonarda Vetru...), ktoré dosť skresľujú film. Je mi jasné, že tak hutná kniha sa ťažko spracováva a natlačí do 133 minút, ale aj tak. Poďme však k pozitívam: pekné vatikánske interiéry a exteriéry, Zimmer tradične skvelý.

Lekce neslušného chování (2008)

Nuda! Okrem pekného anglického vidieku, na ten sa dalo pozerať. Horšie však s príbehom, ktorý je podľa mňa skôr paródiou.