Sněhurka a sedm trpaslíků (1937)

Neuveriteľný je rok výroby, doteraz žasnem. Viacero krásnych scén (upratovanie, pochod trpaslíkov, večerná zábava) striedajú trochu slabšie pesničky, ktoré vo filmoch moc nemusím. A so záverom sa mohli tvorcovia trochu pohrať a bola by to dokonalosť. Každopádne, moje deti budú snehulienku vidieť určite skorej ako som ju videl ja.

Hlava v oblacích (2004)

Príliš zdĺhavé a rozťahané, najlepšie bolo sexuálne dusno vo filme. Chcelo by to zostrihať.

Velké naděje (1998)

Takto nejako si predstavujem romantický príbeh, nie súčasné klišéovité a stokrát obohrané filmy, ktoré romantiku len predstierajú a hrajú sa na ňu. V Great Expectations je láska krásne vykreslená, vzťah Hawkeho a Paltrow je dokonale uveriteľné, divák tam cíti niečo viac a presne o tom to má byť. Viacero silných scén výsledný dojem len umocňuje. Výborná réžia, exteriéry, hudba, kamera a herci.

Slunce v síti (1962)

Mne to veru nehovorilo nič, zaujala ma iba kamera.

Tohle je válka! (2012)

Skôr komédia ako akcia, do popredia ide súboj dvoch pánov o ruku Lauren. Akčná rovina je v úzadí a v podstate úplne zbytočná. Najakčnejšou scénou je asi paintball. I keď tej komédie tam tiež nie je nejako veľa, nečakajte smiech, skôr úsmevy. P.S. Tom Hardy je pre mňa jedine a už asi navždy Warrior!

Zkažená úča (2011)

Moja obľúbená Cameron v role, ktoré jej sadla presne na mieru. Paródia na zlatokopky vyšla dokonale, Cameron si ju užíva plnými dúškami a film, ktorý je postavený je na nej, rozhodne drží veľmi vysoko. Najmä scéna umývania áut je dokonalá.

Pád do tmy (2005)

Neholdujem hororom, ale tak jeden za čas hádam neuškodí. The Descent funguje celkom dobre, človek sa zľakne (nie vtedy, keď čaká, čo oceňujem), klaustrofobické prostredie jaskyne tomu dodáva ešte väčšie grády. Páčilo sa mi, že hlavné hrdinky boli ženy, ktoré sa chovali ako normálne ženy (až do chvíle, keď sa dve z nich premenili na superženy). Trochu som mal problém s ich zapamätaním si, aj keď som sa snažil, zlievali sa mi do troch osôb.

Nejasná zpráva o konci světa (1997)

1000. hodnotený film! Na toto okrúhle hodnotenie som si vybral slovenského režiséra J.Jakubiska. Typický on: krásne exteriéry, kostýmy, príroda, atmosféra, to všetko sú veci, ktoré JJ ovláda dokonale. Príbeh je však príliš roztrieštený, plno postáv, ešte viac dejových liniek robí z Nejasnej správy dosť veľký miš maš. Lepšie 3*

Co je šeptem... (2005)

Tiež som toho názoru, že film parazituje na sláve a nápade Absolventa, bez neho by išlo asi o podpriemernú romantickú komédiu. Pri tomto hereckom obsadení mám právo očakávať niečo extra a nie tuctový. Bohužiaľ, deje sa tak. Vyšumí z hlavy ako kocovina z kvalitnej domoviny a o týždeň nebudete vedieť, že o čom to bolo.