Hooligans (2004)

Vystihnuté dokonale. Myslím, čo sa týka kostýmov, výber hlasných postáv, ich chovanie, futbal je len zámienka, dobrá hudba. V tomto u mne dobrý. Čo však tie diery? Často film kríva na jednu nohu (pritom stopáž je super), plno hluchých miest (tie sny - wtf??). Málo pútavé.

Proč? (1987)

Po prečítaní väčšiny komentárov musím reagovať. Boli ste vy vôbec na futbale?? Alebo ste len stádo oviec, ktoré dostáva informácie z telky a s tým sa uspokojí? Potom sa nečudujem týmto názorom (chuligánstvo je tu aj dnes a ešte väčšie; vyhnať týchto ľudí z hľadiska). Ľudia, dvihnite zadky a choďte na futbal! Ja chodím priamo do kotla (FC ST) a nikdy sa mi nič nestalo! Veľakrát som bol aj s manželkou, so švagrom a každý z nich uznal, že to, čo píšu médiá, je jeden veľký blivajz. Hlášky typu rodiny s deťmi nechodia na futbal kvôli týmto chuligánom a podobné: inde sa dejú väčšie zverstvá ako na štadióne a nad tým sa nikto nepozastaví. Hold, fans sú momentálne obľúbená téma, na ktorej sa priživí každý blbeček novinár, ktorý chce ísť s davom. Otázkou je, že prečo na zápasy, ktoré hrá napríklad Spartak, Slovan, v Čechách Sparta (buzerantú parta:)), Baník (Baníčku my sme s tebou:)), chodí najviac ľudí...Treba rozlišovať medzi dvomi základnými pojmami - hooligans a ultras (supporter). Keby niet ultras, na tú našu ligu nechodí nikto (číslom 0) a atmosféra by bola jak v divadle. Toto chcete? Týmto neobhajujem chuligánstvo, samozrejme, je to neduh, ale pokiaľ sa chlapci stretnú niekde na lúke, pobijú sa, nech sa páči. Ja osobne nie som za chuligánstvo. A posledná vec, je to zopár jedincov, ktorí robia bordel a kvôli nim sú teraz všetci, ktorí chodia na futbal, burani, chuligáni a neviem čo všetko?? Kolektívna vina olé. Krásne vidieť, čo robí davová psychóza (nemyslím teraz len vo filme...) K filmu: dobre podané, na konci 80 rokov chuligánstvo prekvitalo (nielen u nás) a buďte si istí, že v oveľa väčšej miere ako dnes. Len mi nesedeli postavy, chuligána som neveril nikomu, okrem Landu, ten bol dokonalý. Ostatní akurát tak parodovali ozajstných chuligánov (najmä výzorom).

I Love You Phillip Morris (2009)

Začiatok celkom ujde, je to aj celkom vtipné. Keď však začne gay línia, končia sa všetky nádeje na dobrý film. Jednak je to nudné, otravné, hluché a jednak to je aj tak trochu mnou, keď uvidím bozkávať sa dvoch chlapov, je mi to proti srsti. Plus za originálne úteky z väzenia v podaní Jima Carreyho.

Horem pádem (2004)

Z dvoch línií, ktoré sú vo filme, sa mi páčila jednoznačne tá s Macháčkom (až na tú Spartu samozrejme :)). Bohužiaľ, druhá s Vášáryovou (paradoxne, jeden z najlepších hereckých výkonov filmu) je nudná, nič nehovoriaca. Páčila sa mi ešte scéna vo väzbe, kruto realistická. A posledných zhruba 20 minút filmu (keď sa spoja oba príbehy) sa to konečne rozbehne a má to aký-taký náboj.

Cass (2008)

Trochu nemastné - neslané. Viac futbalu, oveľa viac to chcelo. Cass sa snaží byť ľudským príbehom o osude černocha, ktorý sa chcel zaradiť. Šport resp, chuligánstvo je tu len prostriedkom k začleneniu sa. Plus za hudbu.

Bláznivá, zatracená láska (2011)

Pekne po poriadku: prvá komediálna polovica je veľmi dobrá, prerod Carella, veci s tým spojené. V polovici nastane romantický sek, Gosling sa zaľúbi, chvíľu film tápa, príde výborná spájajúca scéna na trávniku a zvyšok filmu je hrozne slabý, keď sa režisér snaží spraviť katarziu. Nehovoriac o posledných scénach v škole, kde to sú samé americké reči o láske, rodine, bla bla bla. Herecké obsadenie výborné! Každý jeden si svoju rolu zahral tak, ako má. Vo svojom žánre určite nadpriemer, lepšie 3*.

Černobílý svět (2011)

Dve hodiny sa film vlečie svojím tempom rozohráva príbehy, pripravuje diváka a v posledných 20 minútach to všetko rozbalí, dotiahne všetko, čo si tak starostlivo chystal prvé dve hodiny do konca. A je to skvelé. Veľmi pekné a silné 4*. Plus aj za neopozerané tváre, za pekné stvárnenie doby (najmä kostýmy boli parádne).

Amores perros - Láska je kurva (2000)

Hrozne sa mi páčilo, ako sa príbehy pekne prelínali a nielen raz, ale režisér sa vracal k osudovému okamihu viackrát. Poctivo odvedená práca všetkých zúčastnených, i keď tej modelke v druhej časti som mal chuť vylepiť.

Všichni moji blízcí (1999)

Záver filmu (prevzatý z BBC) som síce videl v NGW - Sila ľudskosti, ale tu ma to totálne odzbrojilo a dojalo.

Souboj s nebem (2005)

Ak by sa ma niekto opýtal, o čom Súboj s nebom bol, popravde neviem. Viem, že tam bol nejaký únos dvoch Mexičanov (prečo, ako, a podobné veci netuším), potom tam bola generálova dcéra (celkom pekná baba), ale to je tak všetko. Jaj, ešte tam bola fajka, súlože dve (jedna fakt dosť "nepohľadná" - pekne povedané) a to je ozaj všetko. Dlhé zábery mám rád, ale ak o niečom vypovedajú. Nie samoúčelné a nekonečné. Ako keby režisér potreboval natiahnuť dĺžku filmu.