Spláchnutej (2006)

Klasická príjemná jednohubka, ktorá hrá na istotu a nič nepokazí. Ale tiež som z nej neodpadol.

Vivo (2021)

Animované muzikálne filmy nie sú moja šálka kávy. Rozbeh láka na slušný príbeh s hlbšou myšlienkou, lenže tam to asi aj končí. Po smrti starého pána a úlohe pre Viva to hasne. Navyše príchodom tej nesympatickej holky sa to len zhoršuje. Sekvencia v džungli je totálne zlá a nehodiaca sa, koniec tiež žiadna sláva.

Rozbitý robot Ron (2021)

Pekný príbeh (aj keď trochu podľa osvedčenej šablóny). Loser zo školy nemá kamarátov, čo je horšie, ani robotického. Napokon jedného dostane, aj keď nie je ako iný (podobne ako on). Skamarátia sa, prežívajú spolu dobrodružstvá, či už dobré (na začiatku) alebo horšie (kvôli zápletke). Škoda trochu dlhšieho a naťahovaného záveru. Inak milé, moderné, na jedno pozretie. Skôr pre deti, tie moderné (odchované na mobiloch a technológiách) si to určite užijú. Rodičia riskujete, že ratolesti budú chcieť vlastného robota (alebo inú elektroniku).

Captain America: První Avenger (2011)

Prvý Avanger vyslovene nesklamal, v globále lepšie ako viacero filmov DC. Zasadenie do prvej svetovej vojny bola celkom trefa. Oceňujem, že sa to dalo pozerať, nebolo to zbytočne komplikované a bez rušivého digitálneho "bordelu".

Orel Eddie (2016)

Orol Eddie je športovým filmom o skokanovi na lyžiach, ktorý sa za každú cenu chcel dostať na olympiádu. Film o nezlomnosti ducha, nasledovaní svojho sna a nezlomnosti. Založený na skutočných udalostiach, aj keď vo veľkej miere pozmenený. Olympijský duch a vášeň je však zachovaná. Navyše v skokoch na lyžiach, čo je teda extrémne náročný a nebezpečný šport a už len pri príprave si toho musel vytrpieť Eddie dosť. Samozrejme je tam podoba s Kokosmi, ale Orol má menej vtipu, na nič sa nehrá a je ohromne pozitívny (aj keď nevyhral, cítil sa ako víťaz). Viac prežívate príbeh s hlavným hrdinom a fandíte mu. Nie je dôležité vyhrať...

Můj kamarád drak (2016)

Vzťah chlapca a draka bol fajn, keď sa príbeh točil okolo toho, bolo to milé a v niektorých pasážach dojemné. Veď vlastne ako v podobných filmoch, kde sú hlavnými hrdinami dieťa a jeho zviera. Určite neurazí. Milé, ale to je asi tak všetko.

Kokosy na sněhu (1993)

Taká príjemná športová rozprávka založená na skutočnej udalosti (aj keď dosť silno upravená). Bizarný nápad Jamajčanov dostať sa na OH ako bobisti prináša so sebou viacero humorných situácií a tiež splnenie olympijského kréda. Dá sa to pozerať aj viackrát, niektoré hlášky a situácie sú nezabudnuteľné. Záver samozrejme cukríkový a disneyovský, ale okej, bral som ho.

Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana (2014)

Takto nejako si predstavujem zábavno-náučný film pre deti. Veľké plus že sa niečo pri ňom aj poučia veci z histórie. Podané sviežo, nápadito a čo je hlavné, vtipne. Sledovanie určite neoľutujú ani dospeláci, zábavné situácie si nájdu starší aj deti. Možno v druhej časti, keď sa tvorcovia snažia dostať z klbka, ktoré zamotali v prvej polovici, to je trošilinku prekombinované, najmä teda záver. Takýto dejepis by mali radi asi všetky deti.

Tajná posedlost (2019)

Po desiatich minútach aj priemerný divák odhalí pointu a filmu to absolútne nevadí. Bez zakývania a opustenia naznačenej linky dopláva do konca, jednoducho, s množstvom predvídateľných a ťažko uveriteľných nelogických náhod, ani sa nepokúša o originalitu či atmosféru.

Le Jeu (2018)

Videl som remake skôr ako originál (netušil som, že je to remake), preto zdieľam nadšenie z francúzskeho filmu. Veľmi dobrá konverzačná komédia s množstvom vypointovaných a úsmevných situácií založených na jednoduchej myšlienke a veľmi dobrom nápade. To všetko navyše odohrávajúce sa takmer výhradne len v jednej miestnosti. Akurát tá blbosť s mesiacom bola zbytočná.