• Rodinný

Scary Movie 2 (2001)

Dobrá dobrá, už jsem si vyslechl a přečetl hodně kritik. Je to zřejmě zvláštní a asi vybočuji z davu, ale Scary movie 2 mám moc rád, směju se od začátku do konce, pro mne jednoznačně oddechová záležitost. Uznávám, že konec byl dost slabý a nudnější, ale jinak jsem se náramně bavil. Top parodie .. 65 %

Disaster Movie (2008)

Tak klasika .. nic nového, nuda, trapný humor, absurdní scény, které se snaží vynutit si náš smích . Ale dobrá nebudu ze sebe dělat intelektuálního kritika, nuže .. párkrát jsem měl záchvat smíchu !

Tupíři (2010)

Tupíři ? Nic jsem neočekával, byl jsem zvědavý jaké vtípky vytasí tentokrát. No .. vtipy často dost neuvážené a snad už se nedá říct ani.. trapné.. nicméně .. já jsem se vcelku dobře bavil ! Podle mne, se tvůrci dobře vyřádili na původním Twilight a podle mého se jedná o oddechovou parodii .. Jedna z nejlepších parodií, které znám ! 45 %

Sněhurka a lovec (2012)

Film mne v celku spíše zklamal, jsem milovník fantasy a i přes různé akční scény jsem docela často usínal. Nemohu si pomoct a nejsem zaujatý, ale Kristen Stewart mne ve filmu absolutně neoslovila, nepřirostla k srdci, vůbec mi do této role neseděla, za to Charlize Theron byla perfektní, krásná, díky ní jsem film dokoukal a neusnul jsem úplně. A proč jsem byl vlastně zklamaný ? Ve zkratce, byl jsem šokován jak moc umělý,vynucený a bez emocí byl vztah Sněhurky a lovce a bolely mě uši, když trpaslíci vedli dlouhé nudné tupé rozhovory, celkově jsem byl úplně zmatený a děj mi připadal dost nudný, nepromyšlený, o ničem, jinak hudba a efekty byly velmi dobré, snad se někdy podívám znovu a třeba zjistím, že jsem byl onen den jen moc unavený. never more!

Hrátky s čertem (1956)

Miluju pekelný mariáš, miluju mrzuté řeči otce Školastika, miluju milého anděla Teofila a zlého Dr. Solfernusa, miluju neústupnou princeznu Dišperandu a odvážného Martina. Pohádka je velmi odlišná svým způsobem natočení a celkově je naprosto odlišná od ostatních. Hlavní dominantou jsou výborné kulisy, rekvizity a kostýmy ve stylu Josefa Lady a opravdu kouzelná hudba. Pro mne jedna z nejoblíbenějších pohádek, a proč ? no protože vybočuje z davu pohádek a je originální !

Twilight sága: Rozbřesk - 2. část (2012)

Musím se přiznat, že jsem nebyl nikdy Twilight fanoušek. První díl se mi celkem líbil, hlavně zpracováním a dobrým příběhem, nikdy jsem však nemusel příliš přeslazené scény. Finální díl musím o trochu víc pozvednout, jelikož mne mile překvapil. Myslím, že je to velmi epická a krásná tečka za celou ságou. Poslední díl vlastně postrádá trochu děj, ale je mnohem víc akční ( finální bitva, byla vskutku epická, ikdyž vlastně, no ale nebudu nic prozrazovat ) a mnohem víc fantasy ( tvůrci si pohráli s jednotlivými schopnostmi, takže se vymyká trochu předchozím dílům, ale jelikož jsem fantasy fanda, tak jsem byl nadšený ), na druhou stranu mě iritovaly, ale zároven pobavily některé laciné efekty ( např. digitální dítě ) a jako vždy přeslazené, tupoduté zamilované rozhovory. Mé hodnocení možná trochu ovlivnuje, jak moc mě finální díl překvapil, ale musím uznat, že jsem odcházel spokojený a útraty za lístek nelituji ! Bezesporu nejlepší díl ságy, alespon pro mne. . . Mé hodnocení : je to tak mezi - 3-4 hvězdami. - 65 % -

Kočičí princ (1978)

Když jsem byl malý, tak jsem se této pohádky upřímně bál, zároveň mne velmi přitahovalo se na ni dívat, asi už jen proto, že se výrazně lišila od tradičních úsměvných českých pohádek. Velice netradiční pojetí příběhu, v dětských očích spíše nepochopení celého děje a změn jeho žánru - jednu chvíli velmi veselé a úsměvné a někdy naopak děsivé a pochmurné. Takže zvláštnost a absurdnost této pohádky je velká. Přesto jako dospělí musím tuto netradiční pohádku pochválit, podle mne je velmi pestrá a nabídne divákovi všechny druhy pocitů,je to trochu slátanina všech pohádek, ale tím se mi právě líbí, že vše s něčím souvisí a musíte se nad tím zamýšlet no a proto asi tato pohádka vznikla, fantazii se meze nekladou ! Nejoblíbenější pohádka to rozhodně není, ale jako kvalitní průměrnou šílenou českou pohádkou bych to rozhodně označil. 50 %

Andrew - člen naší rodiny (1999)

Miluji filmy o robotech a Andrew je pro mne jeden z nejpodařenějších. Ano uznávám, takový ten typický námět, robot poznává lidský život a jeho náležitosti a touží se stát člověkem, nicméně Andrew je krásný příběh o lásce a originální pro své vtipné a naopak velmi smutné pasáže, takže zajišťuje pestrost celého filmu. Hudba, masky, výprava výborná, jinak Robin Williams mne určitě nezklamal, zahrál to opravdu skvěle. Je to spíše na 4 hvězdy ale jednu navíc přidávám za své dojetí, který ve mě film po konci vyvolal. 85 %

Vymítač ďábla (1973)

Po shlédnutí Exorcisty jsem byl dost nejistý jak budu hodnotit. Uznávám, velice kvalitní a skvěle zpracovaný horor na rok 1973, hudba děsivá, nenápadné lekavé scény byly fantastické, pomalu ale jistě brousily mé napětí. Na druhou stranu jsem od tohoto populárního a vychvalovaného filmu čekal víc a chvílemi jsem se neskutečně dlouhým vymítáním i nudil. Můj velký obdiv má herečka Linda Blair. Myslím, že na tu dobu to muselo být dost šokující pro její rodiče s jakou rolí se jejich dcera ztotožnila a podala vynikající výkon ! No suma sumárum 72%