• Krátkometrážní

Nebe (2002)

Osud. On Filippo, ona Philippa. Oba narození ve stejný den, jen na jiných místech a v jiný rok. Bylo to spontánní, bláznivé, zničující. Tohle prostě nemohlo dopadnout jinak než jedním velkým úletem ..

Stoker (2013)

Hra s detaily, až pak teprve příběh .. takhle nějak mi připadal Parkův americký debut. Už to není tak korejsky šik, tak (ne)chutně krvavé, ale pořád je v tom znát jeho podpis. Možná i díky tajuplné a krásné Mie Wasikowski ..

Nádherné bytosti (2013)

Jednohubka pro holky, kterým teprv začínají rašit prsa ..

Megažralok versus crocosaurus (2010) odpad!

Gigantická "triková" podívaná s různorodě velkými/menšími příšerami (asi dle nálady animátora), excelentními antihereckými výkony a hláškami údernými tak, že mě to málem uspalo. Co víc si přát od produkce Asylum.

Judas & Jesus (2009)

Rendez-vous s Ježíšem a spol ve swingers klubu u Máří Magdalény ..

Jen Bůh odpouští (2013)

Nejspíš ani sám rejža netuší, co je v Only God Forgives myšleno vážně a co už je za hranou, ale když už mu tu cestu do Thajska zaplatili, tak si řekl, že je potřeba něco na ten filmový materiál natočit a ne jen pokukovat po ladyboys v Patpongu. Půl hodina děje o pomstě na entou (jelikož se vlastně pořád někdo někomu za něco mstí) je málo, takže bylo potřeba někde razantně zpomalit a všechny zmást, jindy se našel čas na trošku karaoke, aby se člověk vydýchal po těch krvavějších scénách. Já měl kliku, že jsem pár dní před projekcí koukal na Svatou horu od Jodorowského (kterému je film v závěrečných titulcích věnován), takže jsem byl připravený na možná ještě větší šílenost. Nakonec se z toho vyklubal vizuálně a hudebně zajímavý trip s výbornou Kristin Scott Thomas, ale zároveň s lehce prohnilou halucinogenní slupkou, kterou když odloupnete, tak nabídne stravitelnou, byť bizarní a drsnou, podívanou. PS: mouchám křidýlka netrhám a na drogách nejedu, takže to se mnou nebude snad tak špatné, jak se, dle mého hodnocení na tenhle film, může zdát ..

Star Trek: Do temnoty (2013)

Sám nevím, kam se mi ta jedna ubraná hvězdička z hodnocení ztratila. Nejspíš se schovává za tím jednodušším dějem nebo je někde v kostymérně pohozená u odfláknuté masky Klingona. Ale ty čtyři další hvězdy už jsou zasloužené .. jedna za svižnou akci, druhá za dokonalé triky, třetí za rozměr s písmenkem D (a obdobnou číslovkou) a poslední za Spocka ..

Critters (1986)

Málokterému mimozemšťanovi přijdete k nakousnutí, i když nejste sexy. Critters možná nejsou tak roztomilí jako byl E.T., ale o to jsou žravější. Místo říhnutí po tučném soustu si zafuckují, o vaše roztrhané oblečení si utřou zakrvácené koutky a už pokukují po něčem dalším k snědku. Pokud už nějaký ten pátek pamatujete tak víc než bát se s nimi budete bavit ..

Stud (2011)

Michael Fassbender (nebo Steve McQueen) už nemá chuť hladovět (zajímavé spojení), takže tentokrát raději kouká po holkách. Teda, kdyby jen koukal .. on by s nima nejraději dělal všechno možné/nemožné .. nejspíš i ten cream pie (což jsem doteď ani nevěděl co je, ale díky, poučil jsem se) a kamera se nám to nebojí naplno ukázat. Stud mi přijde emočně neskutečně vyprázdněný (podobně jako Brandonův život), ta jeho atmosféra je až dusivá. Ještě že to odlehčuje Escottův báječný soundtrack, jinak by sem se i já vydal na dráhu sexuálního ztracence ..

Knoflíková válka (2011)

Dvě hvězdičky asi jen za Piňďu. Jo, kdybych to byl býval věděl, tak jsem na to nekoukal ..