• Krátkometrážní

Zkažená úča (2011)

Vítěz v kategorii nejbizarnější filmová soulož. Ale o prsa! (a že jedno vyjde draze).

Lovec jelenů (1978)

Zbytečně natahovaná první třetina filmu, posléze jsme vrženi bez přípravy rovnou do boje ve Vietnamu a v poslední části sledujeme důsledky těch hrůz z války. Spousta scén z filmu je nezapomenutelných, ovšem dobrá hodina je jich tam možná navíc.

Interview podle van Gogha (2003)

On a ona. Lži, pohrdání, ponižování.. Jizva a umělý kozy. Kdo z nich je ochoten mluvit pravdu? Herecké sólo pro dva, které mi na devadesát minut pořádně zrychlilo tep.

Predátoři (2010)

Obsazení Adriena Brodyho mi přijde jako šlápnutí vedle, ale v produkci Roberta Rodrigueze, kterému nějak poslední dobou nemohu přijít na chuť, mě to ani moc nepřekvapuje. Jednodušší scénář, ve kterém se dlouho nic neděje, až pak v poslední půlhodině přijdou Predátoří hody, taky nepotěsil. Ale výprava a pár odkazů na McTiernanovo dítko to alespoň zachraňuje.

Mrazík (1964)

Mrazíka nepovažuji za nijak extra dobrou pohádku, ovšem každoroční vtloukání Ivánka, Nastěnky či Baby Jagy do hlavy dělá své.

Sigur Rós - Heima (2007)

Sigur Rós a Island. Dvě perly, jedna hudební a druhá co se týče nádherné krajiny. Sázka na jistotu a poctivých pět hvězdiček.

Zahraj to znovu, Same (1972)

Musel jsem jim dát za vyučenou. A jsi v pořádku? Jo, jsem dobrej. Jednomu jsem rozbil pěst svou bradou a druhému pohmoždil koleno nosem.

Ošetřovatel (2011)

Jakoby se režisér nedokázal rozhodnout, jestli se to bude víc líbit dětem nebo těm starším. Prostě dort od pejska a kočičky. Mluvící zvířátka u našich prcků moc nezabrala a ta část pro dospělé přišla nanicovatá zas mě. Evidentně filmu uškodilo i to, že jsem ho viděl v češtině a neužil si tak Stalloneho a spol..

Gamer (2009)

Život, který nám online řídí někdo jiný. Někdo je Simík, někdo naopak kliká pobaveně myší. Kterej hnusák asi řídí mne? Třetí film dvojice Neveldine/Taylor a pořád je neskutečnej maglajz. Nejen na plátně, ale tentokrát i v hlavě.

Gummo (1997)

Idylický zapadákov se spoustou bizarních figurek dokáže možná občas nudit, převážnou část filmu jsem se ale dokonale bavil nad jejich nicneděláním a zabíjením času. Absolutně vyniká rachitická figura Jacoba Reynoldse, obzvlášť když zdokonaluje za rytmu Madonny svoje tělo či se pečlivě stará o svou hygienu : ) Hodina a půl, kterou jsem si báječně užil a u které se tak úžasně nicnedělá, ovšem rozhodně neztrácí čas.