• Krátkometrážní

Romper el circulo (2009)

Spousta holek sní o tom, jak romantické bude jejich poprvé. Ne tak v Guatemale, kde si o tom mohou nechat fakt jen zdát, o čemž nám vypovídá tenhle dokument nabádající k jedinému - hlavně se o tom nebojte mlčet.

Dělníkova smrt (2005)

Tenhle dokument je ideální náborovou agitkou pro děcka, který se rozhodujou o své budoucí profesi. Takže čtyřkaři .. bacha!

Věc: Počátek (2011)

Myšlenka natočit Věc jako prequel asi nebyla špatná, ovšem jedinou podstatnou změnou oproti Carpenterově verzi je umístění příběhu na norskou základnu. Jinak sledujeme v podstatě to samé. Tedy až na vsuvku s vesmírnou lodí (ať žijí Akta X), ale ta mi přišla absolutně zbytečná.

Věříme v Boha (2000)

Nezvratný osud v podání Jasona Reitmana : )

Kluci jsou zpět (2009)

Nenudil jsem se, ale ani mi to moc nedalo. Zatím asi nejslabší Hicks.

Loutky (2002)

Nechtěl bych být jednou z těch filmových loutek v rukou Takeshiho Kitana, jimž osud zrovna nepřál. Ale chci se opětovně vydat po stopách Macumota a Sawako.

Super 8 (2011)

První tajuplné trailery slibovali mnohem víc než nám J.J. Abrams nakonec naservíroval. Skvělý rozjezd (nebo spíše dojezd, když už ten vlak nikam nepokračoval), po kterém filmu pomaličku docházel dech. No a finále už bylo doslova na kyslíkový dluh.

Nevinnost (2011)

Nálepku pedofila ze sebe člověk těžko smaže, i když jím rozhodně nemusí být. Stačí jen pár nevinných lží. Pokud se film rozhodl vyprávět o těchto strastech, tak se bylo rozhodně na co koukat. Ovšem druhá část mi již přišla méně uvěřitelná a vcelku zbytečná. Přesto pochvala pro Hřebejka, že se jako jeden z mála českých filmařů dokáže pustit do natáčení takovýchto témat.

Zkus mě rozesmát (2011)

Čtyři hvězdičky? Sandlerovi? Světe div se, ale já je dal. I přesto, že romantická zápletka nepřináší vůbec nic nového a objevného. Ale ten pohled na chirurgicky "zmrzačené" lidi mě pobavil stejně jako těch několik černějších vtípků.

Lidice (2011)

Kluci německý si přijeli rozdělat ohníček, ale nějak se jim rozfajroval. Cynické? Ano. Ale stejně tak se autoři zachovali k takhle silnému tématu, z něhož se rozhodně dalo vytřískat mnohem víc. Sice je k vidění řemeslně výborně zvládnutý film, ale jen s minimem emocí. PS: na tom Arbeit Macht Frei asi něco opravdu bude, když to postavilo na nohy i lazara v podání výborné Zuzany Bydžovské.