• Krátkometrážní

Šmoulové (2011)

Bezpohlavní (doslova) modrá zábava. Možná, kdyby mi bylo sedm ..

Dead Island (2011)

Trailer na hru, kterou jsem nedávno dohrál. Škoda, že obdobně nápaditá není i ta gameska.

The Art of Flight (2011)

Vizuální adrenalinový trip s úžasným soundtrackem.

Vřískot 4 (2011)

Neoslovil mne už první Vřískot, natož jeho další pokračování. Asi je to tím, že hororová pravidla mi jsou cizí a zjištění, že vrahem tady může být v podstatě kdokoliv, mě staví do role pouhého vychutnávače zakrvácených vřeštících teenagerek.

Srbský film (2010) odpad!

Věřím, že jako film v rámci exploitation hororu je tohle více než dobré, jak zde spousta z vás píše. Dějová osa a myšlenka filmu není špatná, ovšem to snuff pojetí už je u mě za absolutní hranicí. Tohle prostě není téma pro mne. A jelikož hvězdičky jako hodnocení mají zároveň doporučovat, u tohohle filmu to v žádném případě neudělám. Proto odpad.

Bláznivá, zatracená láska (2011)

Ale ale, z pana 40. letého panice se nám stal pořádnej divoch. Stačilo hodit se do gala a pár lekcí, jak ženskou správně šimrat tam kde to má ráda (ehm.., řečičky, myslím tím sladký řečičky). Báječné je, že to funguje jak v reálu (ajaj, hlavně aby to nečetla ta moje : )), tak v téhle romanci. K dokonalosti už mi chybí jen ty fajn hadry a figura, jakou má Ryan Gosling.

Utajený (2005)

První půlka mne rozhodně namlsala více než ta druhá, poněkud utahaná. I přesto ale o fous lepší než Pianistka, která u mne byla doposud Hanekeho jedničkou.

I'm Still Here (2010)

Joaquin si za přeměnu sebe sama v lidskou trosku, za tu odvahu stát se hvězdou i za mikrofonem (ať už je ten hip-hop jeho budoucností vysněnou či fiktivní) a tím se před tolika lidmi odepsat (a možná si tím i radikálně pošramotit svoji budoucnost) zaslouží hvězdiček alespoň pět. Ovšem dokument samotný mě spíše nudil. Vadila mi ta všudypřítomná kamera, která si v některých chvílích nedokázala držet odstup, což svědčilo spíše o jednoznačném kalkulu. Sám jsem zvědavý, jakou cestou se teď Joaquin "Moterfucker" Phoenix vydá dál. Jako herec mne rozhodně zklamat asi nemůže, ale jeho cédéčka bych asi neměl chuť poslouchat.

Auta 2 (2011)

Vizuálně úchvatné, ovšem tak nějak bez nápadu. Až se mi nechtělo věřit, že za tímhle pokračováním stojí Pixar.

Škola svádění (2006)

Už hodně dlouho jsem neviděl takhle nudnou komedii. Možná, kdyby v ní hráli nějací neokoukaní herci, vzešlo by z toho něco lepšího. Billy Bob mi připadal, že potřebuje rozšířit svoje finanční konto a tak si tu strojově odříkal těch pár vět. Jon Heder se ani snažit nemusel, ten už má asi přikleplé role outsiderů navždy, ovšem tu jeho transformaci do chlapa s pořádnejma koulema jsem nějak moc nezaznamenal. No, aspoň si vrznul. O zbytečném cameu Bena Stillera raději nemluvit. Nejvíc mě ale mrzí promarněná šance s obsazením Jima Parsonse nebo-li Sheldona Coopera z Big Bang Theory. Jasně, tou dobou ještě nebyl žádná hvězda, ale skoro až mám pocit, že si ho střihač nějak neoblíbil a spoustu materiálu s ním vystříhal, protože ty tři záběry na něj jsou pekelně málo.