• Krátkometrážní

Výměna (2008)

Angelině to ve filmech, kde si musí projít blázincem sluší (že by opět Oscarová nominace?), Malkovich je také tím pravým - i když tady docela úlisným - Malkovichem. Potvrzuje se, že Clint Eastwood umí herce vést, jen té slzopudnosti a patosu s přibývajícím věkem trošku přidává .. ale .. taky máme právo si trochu pobrečet. nee.

Agenti nula nula (2004) odpad!

Devadesát minut. A já je, věřte nebo ne, strávil s tímhle filmem. Jdu si nafackovat.

Austrálie (2008)

Baze Luhrmanna mám rád. Je to režisér, který nám umí naservírovat klišé až pod nos a my si lebedíme (nebo alespoň tak tomu u mne bylo s Romeem a Julií, stejně tak u Moulin Rouge), ovšem v druhé polovině Austrálie je těch kýčů na mne už skutečně moc. A přitom ta první část je báječná (tedy až na ze začátku poněkud přehrávající Nicole Kidman). Jenže pak jako by si někdo řekl, že je o jejich rodné Austrálii řečeno pořád málo, tak se začalo bojovat (budiž), řešit ještě více otázku míšenců (jestli to čte nějakej australan, tak karamelek, no), ale hlavně až zázračně přežívat a nacházet se. No, budiž. Ale po vánočních svátcích je na mne těchhle sladkostí už trošku moc. Je to spíše za lepší tři hvězdičky, ale jak jsem se zmínil v úvodu - já mám Baze Luhrmanna rád :o)

Sissi a Yetti (2007)

Škoda, že konec nebyl už tu dvacátou minutu

Dokonalý trik (2006)

Myslel jsem si, že jsem pointu filmu prokouknul, ale je to spíše tak, že autoři prokoukli mne. Ten poslední záběr mi uštědřil přímo ukázkovou facku na tvář, ale já se za ní nezlobím a naopak jsem pro tu ránu oplatit polibkem .. nebo spíše čistokrevným stoprocentním hodnocením tady na ČSFD. A teď mne omluvte, jdu si to pustit (přinejmenším) podruhé ;-)

Má kamera a já (2002)

Někdo rád fotí. Někdo zase rád točí. Fajn. Jasně, natočili takhle už čarodějnici z Blair, Monstrum taky naživo zachytili, byli při [Rec] (či její neskutečný vykrádačce Karanténě) v akci s hasičema. Ale konečně někdo pochopil, že nemám furt chuť se s tou rozstřesenou kamerou jenom bát. Proč neudělat příbuzenstvu radost něčím jiným než fotoalbem. Mrknout se, jak jsem to bráškovi kdysi dával sežrat a on mi to v současnosti vrací. Má kamera a já je v podstatě o ničem, jelikož já ten bráška nebyl, přesto se mi tenhle filmeček překvapivě líbil, protože já žil, myslím si, barvitější život, jen jsem tu videokameru nedržel já, abych se vám pochlubil. Škoda jen těch reklam ve stylu Pošta pro tebe. Slabších 80%.

Cesta do středu Země (2008)

Ve 3D asi moc dobrá podívaná, ovšem na normálním plátně (či v TV) ji naopak ty 3D triky docela sráží. Škoda. Chvílemi přiliš dětinské, chvílemi Hallmark, přesto příjemná podívaná na nedělní večer :o)

Na vlastní nebezpečí (2007)

Jen doufám, že se Hlídač č. 47 Renčovi povedl, protože nechápu, jak může vcelku ambiciózní režisér točit takový nesmyslný bláboly. Pokud by z tohoto filmu dvě třetiny vystříhal, tak to mohl být fajn přírodopisný dokument s výbornou hudbou na ČT2, ovšem takhle mi to přijde jako zbytečně strávený čas nad páně režiséra pokusy jít jinou cestou, než ostatní čeští filmaři. Buď je tedy za A, vizionář a my ho časem pochopíme nebo za B, už konečně pochopí on a začne si vybírat pořádnou filmovou látku a ne škvár, který jde všude jinde rovnou na video. Já bych raději, aby prozřel za B. Hodně mě mrzí i docela málo využitý Jirka Langmajer, který jediný něco hrál. Miroslav Krobot se snažil, ale přišel mi hrozně křečovitý. Ostatní herce raději komentovat nebudu, škoda slov. Jednu hvězdičku tedy hudbu a nádherně snímanou řeku, zbytek hvězdiček jsem zatížil šutrem a posílám ke dnu. A já dělám dobrý uzle, takže nevyplavou!!

Lovci draků (2008)

Musím říci (či vlastně napsat). že na nějaký tvrdší droze by to bylo za plných pět hvězdiček. Ovšem nešlěhnul jsem si já, nýbrž páni animátoři, tudíž díky poletujícím králíčkům alespoň za tři :o)

Blade Runner (1982)

Tomuhle filmu není co vytknout .. soundtrack od Vangelise mi přijde jak kdyby ho někdo přepravil strojem času, stejně tak triky a kulisy jsou na tu dobu neuvěřitelné. Filmový soupeři Harrison Ford i dnes vytracený Rutger Hauer kradou všechnu mou pozornost a já na ně pokaždé s otevřenou pusou koukám a nechávám se dokolečka překvapovat při závěrečné (ne)vyrovnané partii. Jednoznačných sto .. a nejspíš i víc.