Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Každá dějová linka příběhu mi přinesla něco a nebyla pro mě zbytečná. Pobavila jsem se, nasmála se, obávala o osud rebelů, nechybělo mi dojetí. A pokaždé budu věřit, že se lidé mohou změnit, že může zvítězit dobro. Ale je dobré si připomínat, že to někdy prostě nejde. A další poučení.... za jiskru, co dokáže zapálit plamen, bude vždy stát za to zemřít.

Blade Runner 2049 (2017)

Celou dobu si říkám, příliš dlouhé, chladné... všeho až příliš... ale nemohu se zvednout a odejít ... už to jistě bude končit ... a pak se něco zlomí a je to ono .... oblíbený BR má silné pokračování .... paráda.

Srdečně vás vítáme (2017)

Slabší druhá polovina, přesto příjemná oddychovka, co se nakonec ani neveze na vlně uprchlíků, jako spíše na humoru ohledně odlišnosti některých kultur. Vždyť Romové ... to je blízký a přesto totálně jiný svět. Já se pobavila. I můj doprovod.

Inferno (2016)

Líbil se mi nápad, jak se najde další chytrý člověk, který vidí jedinou možnost jak zachranit lidstvo v tom, že zahubí stávající zvrácenou společnost. Nelíbilo se mi ovšem zpracování a gradace filmu.

Spider-Man: Homecoming (2017)

Už toho začíná být moc a já začínám být stará. Už mi neimponuje středoškolská dějová linka a věci kolem plesu. Už jsem jinde. To ale neznamená, že film nebyl solidní další marvelovkou, která byla opravdu hodně veselá a docela i chytře udělaná. Tyhle ty metafory a mudrování nad složitostí dospívání, přebírání osobní odpovědnosti, to já ráda. Půl hvězdičky navíc, možná i čtvrtou by si zasloužil Vulture (Michael Keaton), který rozhodně není padouchem v běžném významu slova. To on je ten, co by vás měl na film nalákat, to on je ten, koho chci vidět dál. A ano ..... Michael Keaton v dalším létajícím kostýmu ... Birdman trochu jinak ... ale jemu to tak zatraceně sedí .... nakonec dávám 4tou hvězdičku jemu. :D

Dunkerk (2017)

Téma mě neblízké se uvedlo opět výraznou hudbou, která je hlavním tahounem emocí celého filmu. Je patrné, že si scénárista nedal za úkol přehnaně dojímat, a to je dobře. Neviditelný nepřítel a nebezpečí, vše je zobrazeno jen díky několika hlášením, umocněno výrazy herců, neznámých hrdinů, kteří nemají za úkol nějak vyčnívat. 3 různě dlouhé časové roviny (na souši, na vodě a ve vzduchu utíká čas jinak rychle) už jsou sami o sobě dost zajímavé, ale ke konci si přeci jen říkáte, že ta jedna akce je na film možná trochu moc, a ztrácíte pozornost. Do toho přijde Nolanovo šmodrchání a návraty v čase, abyste opravdu pochopili situaci z pohledu všech zúčastněných a v té chvíli se mi potvrzuje: tohle, pro mě vzdálené téma, se stává neskutečným kino zážitkem. Umírání po desítkách je děsivé, děsivější je však vlastní zhroucení, ublížení v záchvatu paniky. Ta bolest, když několik dní držíte vše pod kontrolou, organizujete vše s chladnou logikou, a pak dojdete k bodu zlomu, poslední kapka, a vy jste schopní zabít přítele, v panice, ze strachu ... je to ve více příběhových linkách, ale u linky s Cillianem Murphym mi obzvlášť chybí, že ta poslední kapka byla vystřižena. Každopádně silný zážitek, jak příběhově, tak filmařsky a soundtrack zařazen do osobního oblíbeného playlistu.

Anthropoid (2016)

Není to dokonalé...ale ... ještě, že se podílela i česká produkce, ptž je to na kulisách dost znát.... Nechápu, že to nedostalo více ocenění. Teď lituju, že jsem v kině dala přednost nabubřelému M. Je to drsné, surové ... a to prý stále ještě málo....

Logan: Wolverine (2017)

Tak tohle byla síla. Samostatný díl, který velmi krutě a drsně graduje všechna X-menská trápení plus něco navíc. Nesmrtelnost a výjimečnost má svá negativa. A rodina a vlastní krev má svou sílu.

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Až překvapivě kouzelné, veselé a hravé. Obstojí jako samostatná fantasy a to se cení. Příjemné pohlazení. I dospělý se myslím zasměje u podivných legračních stvoření. A Eddie Redmayne se pro tuhle roli narodil.

Nepsaná romance (2014) (TV film)

Taková blbina v týdnu v TV vás občas dokáže pobavit. Romantické filmy mají jen pár věcí, co od nich čekáte, a tady dostanete téměř vše. :)