Funny Games (1997)

Dokonalé to není , ale nepochybně zajímavě zpracované. Scénář otvírá spousty dalších možností. Excelentní herecké výkony. Pořád jsem čekal, že oběť použije místo flinty remote control a držel jí palce...a nic. Tvůrci si drze řekli o pokračovaní...

Ghost Dog - Cesta samuraje (1999)

První film, ve kterém jsem viděl kdysi Foresta Whitekera v hlavní roli. Od té doby sháním každý film, kde se třeba jen mihne...Jarmusch trochu jinak, než jsem čekal.

Hvězdný prach (2007)

Pohádka spíš pro dospělé, která motá páté přes deváté. Film, který si možná užijete víc v kině díky velkorysým záběrům.

Keurosing (2008)

Ohromující film, pro který mám jen samé superlativy. Někdy se pohybuje na hraně reality a fikce , ale to k filmovému umění patří. Ohradil bych se proti tvrzení, že prvoplánově útočí na city diváků, i když citová záležitost to bezpocbyby je. Ovšem v téhle situaci se díky dosud existujícím totalitním systémům ocitá velké množství lidí a jaká dramata se odehrávají v rozdělených rodinách, žijících odděleně v Severní a Jižní Korei si můžeme jen těžko představit. Díky tomuhle filmu si můžeme alespoň udělat obrázek, jak těžký život je v Severní Korei a jak těžké je se odtamtud dostat. Přiznávám, byl jsem dojat.

Mikulášovy patálie (2009)

Filmová adaptace takovéhle předlohy je dost nevděčná. Každý z nás si hrdiny i situace vyčtené z knížek představoval jinak, ale nakonec se vše povedlo tak, že to musí být přijatelné pro všechny.

Sedm životů (2008)

"Co kdybychom si zahráli na to , co by se stalo, kdyby...", říká v jedné scéně filmu Will Smith a jako by mimoděk vyjadřuje základní pilíř, na kterém je celý film postaven. Všechna naznačená kdyby se ale uskuteční a hlavní hrdina je jakýsi Santa Claus, který naděluje. Jednomu srdce, druhému oči, třetímu játra atd., všechno z vlastních zdrojů. To všechno ve snaze odčinit smrt nevinných, kterou způsobil. Všechno je podřízeno linii příběhu , který se odvíjí pozpátku a vlastně až do samotného konce čekáme na objasnění motivace chování hlavního hrdiny. To bývá často postup, který spolehlivě udrží diváka v napětí, ale tady je místy už trochu nuda. Film postrádá hlubší myšlenku a působí na diváka zcela prvoplánově. Vynikající Woody Harrelson ve vedlejší roli.

Adelheid (1969)

Vladimír Körner...

Italské prázdniny (1961)

Když na to koukám očima doby, v které film vznikl, jeví se mi jako celkem dobrý biják se spoustou vtipných situací. Gina září a její dialogy v italštině jsou pořádně ohnivé.

Buddha padl hanbou (2007)

Hodně zajímavý film, už prostředím, ale i dětskými herci. Děti jsou k sobě často kruté a to všude na světě, i když nevědomky kopírují hry dospělých. Vynikající režie.