Hanebný pancharti (2009)

Tarantinův styl mi nebyl nikdy blízký. Všechno je příliš přitažené za vlasy. I když nemám nic proti filmařské fikci, dobové reálie je třeba při zpracování takovéto látky respektovat a nedělat z toho Desperado story. Kromě vynikajících hereckých výkonů( Pitt, Schweiger ) a kamery mě tenhle film hodně zkalmal.

Avatar (2009)

Dokonalost ve všech směrech, umocněná sledováním ve 3D. Nádherná pohádka , kterou je třeba tak vnímat. Laťka je opět o něco výš.

Jako malé děti (2006)

Pořád mně to připomínalo American Beauty. Vynikající sonda do našich životů. Reflexe toho, kde je ta hranice touhy po svobodě a odpovědnosti k životu vlastnímu a předevěím životu lidí na nás závislých. Další z dramat jako šité na míru Kate Winslet (Revolutionary Road, The Reader).

Libertin (2004)

Johnny Depp je dokonalý , ale film se postupně rozmělňuje v něco, co už zcela ztrácí tah na bránu a závěr je vyloženě rozpačitý. Těko říct, zda je scénář psán záměrně v jedné rovině bez výraznějších dramatických zvratů.

Soukromá válka pana Wilsona (2007)

Tom Hanks vyprodukoval film, na který se rozhodně dá koukat a který aspoň trochu odkrývá pozadí dodávek zbraní do třetích zemí. Nebýt "amerického" závěru, jako vystřiženého z Top Gunu , hodnotil bych tenhle film ještě výš.

Na východ od ráje (1955)

Naprostá klasika,vynikající kamera, vynikající Dean a muzika jako vystřižená od Hitchcocka.

Bouřlivé výšiny (1992)

Povedená filmová pohádka s vynikajícími hereckými výkony a hudbou.

Ten jediný (1999)

Dost spatlaná komedie, kterou zachraňuje pár komických situací a herecký výkon hlavní představitelky.

Dexter (2006) (seriál)

Výborně napsaný scénář, který mě dokonale pohltil.

Black (2005)

Film jako střižený podle mustru MIlionáře z chatrče , čili Oskar pro Bollywood mohl přijít klidně o 3 roky dříve. Herecký projev představitelek (dětské i dospělé) postižené dívky je velmi expresivní, a o to víc možná pravdě bližší ) totéž platí i o chování a výchovných metodách učitele ). Nejsem si jistý , že by tohle v Hollywoodu prošlo. Třeba podotknout, že je to celému filmu ku prospěchu. Přeslazené epizody a konec už vnímám jako nutné zlo přítomné ve většině filmů (nejen) indické provenience.