• Krátkometrážní

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

No tak myslím, že veškerá chvála tomuto nadčasovému dílu už zde byla vypotřebována. Já bych jen rád zdůraznil důvod proč ten film tak žeru. Robert Patrick alias T1000 je prostě nejlepší záporák stříbrného plátna a můžu si jen rvát vlasy, že se neobjevil v žádném dalším pokračování (nepočítám T2 3-D: Battle Across Time) kvůli impotenci současných tvůrců, jenž prostě nevidí velký potenciál a přitom on by si to tak rád zahrál. A jinak.... každý další aspekt filmu (hlavně v techn. oblasti) je špica.

Žralokonádo (2013) (TV film)

Nemůžu se označit jako člověk s primitivním smyslem pro humor, takže jsou jaksi tabu nějaké kladné známky za nechtěnou komediální stránku filmu získávající nevídané (v rámci Asylum) hodnocení právě díky tomuto podílu žánrů. Asi se přidám k většině udělující hvězdičku za krásný obal. Pokud můžu vůbec říct něco kladného o společnosti Asylum tak asi jedině to, že mají vždy cool obaly lákající na všelijaké digitální sračičky, kterým při sledování filmu hravě spočítáte pixely…….bez opakování samozřejmě.

Deadfall (2000)

Možná až nespravedlivě neznámý film. V amatérské či nízkorozpočtově nezávislé scéně vznikly tisíce napodobenin, vykrádaček a předělávek slavných kultovních hororů, mezi nimiž nesmí chybět ani Raimiho Evil Dead. Viděl jsem už spoustu pokusů napodobit původní Evil Dead ať už z komerčního, propagačního nebo čistě fandovského důvodu, ale s určitostí můžu říct, že právě Deadfall svým celkovým pojetím asi nejvíce připomíná zmíněný kult. Hlavní klad bude určitě kamera, jenž v symetrické a vodorovné poloze prostě nevydrží. Vytrvale prolétává chatou + tvoří určité náznaky atmosféry. Menší mínus bych udělil sekci masek a efektů, protože vše je tak nějak v průměrné kvalitě a nedostatečně malého množství. Oproti ED nalezneme samozřejmě pár odlišností v příběhu……třebaže zlo tady tlí v truhle místo v knize. Každopádně stručný děj jsem napsal do obsahu filmu a určitě doporučuji zhlédnout jako takovou TOP FAN MOVIE ALA EVIL DEAD (75%)

Cabin Fever: Patient Zero (2014)

Jako fanda Eliho Rotha rozhodně preferuju první díl. Pokud jde o dvojku tak tu z duše nenávidím stejně jako toho spratka co ji režíroval. Možná proto dlouho odkládaná projekce nakonec mile překvapila. Herecké obsazení je relativně v pohodě samozřejmě v čele se Seanem, jenž už stěží připomíná upištěného dobrodruha z Buráků. Kamera, výprava a hlavně gore-štavnaté efekty hodnotím nadprůměrně. Ačkoli je scénář krajně impotentní musím film (jako celek) trochu nadhodnotit za již zmíněné lokace, efekty a už jen proto, že mně náramně sedl. TOP SCÉNA: souboj nakažených koček.

Nakonec zemře (2010) (amatérský film)

Tu lekačku prostě čekáte od první vteřiny a za celou stopáž padne podezření snad na každou věc v místnosti. No a stejně po prvním zhlédnutí většina z úleku div, že neprobourá strop. V mém případě to bylo pouze rozlité kafé. Samozřejmě, že při druhé projekci jsem se chlámal tomu H***U, jenž mě málem zapříčinilo selhání srdce.

Let Me Help You (2014) (amatérský film)

Mně se líbí, jak režisér Smutný točí. Jde o jasný důkaz, že sledování hororů nevytváří z lidí pouze psychopaty, ale i vcelku kreativní a úspěšné debutanty. Kamera je v pohodě, střihová skladba relativně taky no a herci jsou hodně špatní, ovšem to je jaksi v amat. filmu takový folklor, že už bych si to bez toho ani nedokázal představit. Pokud pan režisér v příští realizaci použije více invence, vlastního stylu a kvalitnějšího natáčecího zařízení tak nebude problém sáhnout po nejvyšším hodnocení. Jen tak dál........hlavně dál !!!

Smrti král (1990)

Tvorbu Jorga Buttgereita mám hodně rád a právě Der Todesking považuji za jeho nejlepší počin. Sice nedosahuje kultovního statusu a všeobecné známosti jako Nekromantici, ale o to víc překvapí jedinečností, hravou kamerou, hudbou, efekty a pěkně depresivní atmosférou. Za nejvydařenější části filmu považuji rozklad těla a časo-točivý záběr místností (+geniální hudební doprovod).

Corpse Fucking Art (1992)

Unikátní pohled do zákulisí natáčení filmů – Nekromantik 1, 2 a Der Todesking . Pokud prominete nevalnou kvalitu záznamu (super8) tak se vám naskytne vcelku zajímavá čumenda na bandu tvůrců, kteří si očividně při natáčení užili hodně legrace. Dál nám také odkryje spoustu technických vychytávek a kreativních řešení.

Návrat do Silent Hill 3D (2012)

Patřím mezi velké fanoušky původní herní série i prvního filmového zpracování (viz komentář SH1). Pokračování bohužel padlo do velice špatných rukou neumětelské bandy v čele s Bassettem, který kreativitou a kvalitou nesahá Gansovi ani po slezlý nehet na noze. Tvůrci totálně pohřbili veškeré charakteristické znaky z hry a filmu (SH1)budující atmosféricko-bizarní unikát. Nešťavnaté gumové masky, chabá výprava, nezajímavá kamera a ultralaciné digitální efekty. No…….hlavně, že je to ve 3D (těžká ironie). Hlavní postavy krajně nesympatické. Jednu hvězdu dávám jednak za název a vcelku povedený záběr převracejícího nemocničního vozíku. Třetí díl přeji opravdu schopným tvůrcům a nejraději bych Ganse zpět.