Dunkerk (2017)

Aj napriek tomu, že sa jedná o majstra Nolana a o 2. svetovú vojnu, Dunkirk bol pre mňa najväčším letným sklamaním. Film na mňa pôsobil prázdno. Na to že sa jedná o pomerne krátky film, až príliš často sa nič nedialo a atmosféru v tom prípade ako tak zachránila iba hudba od Zimmera. To ale nestačí na to, aby som bol spokojný. Herecké výkony tiež neboli na dostatočnej úrovni a dialógy (hoci ich bolo iba zopár) ako z encyklopédie hereckej školy z roku 1985. Samozrejme že pre oko diváka sa vždy musia dejiny upraviť, ale koncept 3 časových línií, z ktorých jedna je z hľadiska vývoju filmu úplne zbytočná a žiadne z línií sa vôbec navzájom nijako nedopĺňajú v tomto prípade Nolanovi vôbec nevyšiel. Vizuálne film pôsobí vážne dobre, až na pár zle zostrihaných chaotických scén, ale inak to je asi tak všetko na čo sa dalo pozerať.

Experiment Belko (2016)

Béčkoví herci zo seriálov a filmov z minulého tisícročia v béčkovom filme, ktorý sa snaží kopírovať SAW. Ani scenár od Gunna či hudba od Batesa v tomto prípade nepomohli vytiahnuť kvalitu tohto predvídateľného filmu, ktorého koniec sa až priveľmi podobal na Labyrint. Ani atmosféra, ani herecké výkony a žiadny zvrat sa nekonal, takže k tomu nasvedčuje aj moje hodnotenie.

Přežila jsem peklo (2008) (TV film)

Už na prvý pohľad je zjavné, že sa jedná o nemecký low costový film so scenárom zbúchaným na kolene za 5 minút. Originál zo 70tych rokov som nevidel, takže porovnávať nemôžem, ale tento skvost vážne bola nelogická zmeska náhodných hereckých výkonov. Od odpadu ho delí iba.... Asi iba moja momentálna dobrá nálada.

The Neighbor (2016)

Celkom príjemný thriller s hororovým nádychom, ktorý sa dá prirovnať k Disturbii. Nájdu sa tu rôzne nelogické scénky, pri ktorých som sa chytal za hlavu, ale film nie je príliš dlhý, takže som sa nemal čas stihnúť nudiť. Herecké obsadenie mi celkom sadlo a rozuzlenie v strede filmu ma príjemne prekvapilo.

Hidden (2015)

Film, ktorý je tak veľmi podobný 10 Cloverfield Lane, že ťaží z toho istého, čiže z napätia a z priestorov, kde sa film odohráva. No zlyháva na tom istom probléme, a tým je neschopnosť scenáristov zakončiť príbeh rovnako napínavým spôsobom, akým sa dej vyvíjal prvú hodinu. Nebiť posledných 10 minút, hodnotil by som za 4.

The Evil Within (2017) odpad!

A predsa to prišlo. Asi 15 rokov nazad som si povedal, že film ktorý nedopozerám do konca sa nedá hodnotiť. Ale v tomto prípade treba porušiť pravidlo. Už od začiatku som nedával tomuto čudu veľké nádeje, ale dopadlo to 1000 krát horšie. Pre mňa nepochopiteľná kamera, ktorá pôsobila ako amatérsky počin 50tych rokov, hlavná postava, ktorá ako keby bola celý život zatvorená v pivnici a príbeh, ktorému som 40 minút dával šancu, no úplne zbytočne. Zdravý rozum teda radí, ruky preč od tohto filmu.

Vlak do Pusanu (2016)

Nie som síce fanúšik zombie filmov, ale tento kórejský kúsok mi vážne sadol. Nejedná sa ani tak o hororový aspekt filmu, dôležité sú najmä príbehy jednotlivých postáv. Novinkou a veľký plus je aj prostredie a originálne postavy. Dej je síce celkom nepredvídateľný, ale zopár nečakaných udalostí posúva kvalitu o triedu vyššie. Za posledné roky najlepší dilm svojho žánru.

Kong: Ostrov lebek (2017)

Najskorej prišla v roku 2014 totálne spackaná Godzilla, teraz takmer rovnako zlý King Kong. Som fakt zvedavý, čo bude ďalej, kedže má ísť o nový Monster vesmír plný blockbusterov, ktoré zatiaľ stoja za veľké.... Celý film je založený na absolútnej neschopnosti hlavných postáv. Jednoducho nestačí pred kameru postaviť kopec slávnych mien a za 15 minút načarbať scenár. Príbeh postráda logiku, nápad, zápletku, dej je predvídateľný a neobsahuje ani jednu tzv. wow scénu. 300 metrové príšery sme všetci videli v Pacific Rim a boli o 3 triedy lepšie. Jedinú hviezdičku si zaslúži John C. Reilly, vďaka ktorému som film dopozeral do konca.

31 (2016)

Klasický survival vyvražďovací horor, na štýl zmesky SAW a The Condemned. Nič svetoborné to nieje, ale Richard Brake a jeho výkon ho posúva o úroveň vyššie. Dej bol síce celkom stereotypný, ale koniec to celé zachránil. Takže o máličko lepší priemer.

ReMoved (2013)

Za poslednú dobu jeden z najlepších kraťasov. Dojemné, srdcervúce, umelecké a bezchybné. Ako prvotina neznámeho režiséra si zaslúži pozornosť, lebo pred sebou máme určite veľký talent. A aj v mladej Abby White, alias Zoe.