Hodina pravdy - Černobyl - nultá hodina (2004) (epizoda)

Dokumenty na štýl ,,Kde sa stala chyba" môžem. A k tomu ešte Černobyľ. No nemám výhrady. Zaujímavý dokument, v ktorom som sa dozvedel mnoho nových vecí.

Karcoolka (2005)

Horšia animácia mi tu vôbec nevadila. Príbeh bol vtipný, postavy trafené a pesničky chytľavé. Naspeedovaná veverička, coolová babička, frajerský vlk a perfektný drevorubač spravili svoje a rozprávku preto hodnotím na 80%.

Suprhrdina (2008)

Paródia by mal byť samostatný filmový žáner. Tieto filmy síce nemajú žiadnu hodnotu, ale dajú sa vidieť pomerne veľakrát. Tak ako tento film - hovadina, ale pobavila. Scéna s Leslie Nielsenom a klincovačkou je geniálna.

Ocelová pěst (2011)

Million Dollar Baby o tom, ako Wolverine trénuje plechového hi-tech Rockyho. Aj keď na začiatku bolo evidentné, ako film skončí, príbeh ma zaujal a pobavil. Súboje robotov boli graficky zvládnuté výborne a Hugh Jackman bol tiež super. Tvorcovia si akurát mohli odpustiť už vážne otrepaný vzťah otca-syna na úkor peniazov a naopak. Ale aj tak, 70% si film zaslúži.

Jen počkej...! (1969) (seriál)

Jedna z malá spomienok na detstvo, ktorá pobaví aj v dospelosti. Ruskí súdruhovia tentokrát ukázali svoju dobrú stránku.

Sherlock (2010) (seriál)

Sherlocka som nikdy nejako nemusel, až kým Guy Ritchie neprišiel so svojimi filmami. Seriál som tiež nejako neobľuboval, až kým sa hlavnej role nechopil Benedict Cumberbatch. Vyzdvihuje inteligenciu, zložitosť a aroganciu postavy, tak ako aj pôsobí príjemne a nad vecou. Situovať príbeh do prítomnosti sa pre tento krát oplatilo. 90 minútový diel a tri epizódy v jednej sérii iba prehlbujú atmosféru a nechávajú diváka naďalej v napätí a veľkom očakávaní, ako sa dej bude vyvíjať. Odporúčam.

The Butterfly Circus (2009)

Videl som veľa motivačných videí, kde Nick Vujicic dáva ľuďom silu, nádej na lepší život. Ale tento krátky film je niečím výnimočný. Dokazuje, že sila ľudskej vôle je dôležitá a nikdy nemáme hovoriť nikdy. Vždy je niekto, kto je na tom určite horšie ako my, preto to nemôžeme vzdať a treba sa so životom poriadne popasovať. Nick má môj rešpekt, aj keď viem, že toto dielko je čisto komerčná záležitosť. Ale tak, čo v dnešnej dobe nie je.

Město žen (2009) (seriál)

Skvelý seriálový comeback Courteney Cox. Každá epizóda o niečom inom, vývoj deja a postáv a super chytlavá hra penny-can. Perfektné herecké obsadenie, najmä Bobby Cobb, neuveriteľné vzťahy medzi postavami... Proste tento seriál je perfektný od A po Z.

Malá Velká Británie v USA (2008) (seriál) odpad!

Zlé, veľmi zlé. Nechápem také vysoké hodnotenie, pretože tento seriál nemá ani štipku humoru. Trápne opakujúce sa dialógy, nesympatický herci, nechutné scénky. Sa čudujem, že sa David Schwimmer podieľal na tvorbe niečoho takéhoto.

Disaster Movie (2008)

Určite horšie než Scary Movie, ale aj tak celkom pozerateľné. Taká zmeska všetkých filmov za posledné roky, totálna hlúposť a primitívny dej, ale o to pri paródii predsa ide.