Hrdinové (2006) (seriál)

Skupina ľudí so zvláštnymi schopnosťami v seriálovom prevedení. Tento seriál mal určite obrovský potenciál, ktorý sa však časom rýchlo vytrácal. Po prvej sérii som netrpezlivo čakal na ďalšie diely. V druhej sérii sa jednotlivé postavy a ich príbehy začínajú zamotávať a dej mi príde dosť zdĺhavý. Hlavné postavy sa stávajú čoraz viac otravné. Treťou veľmi slabou sériou moje pozeranie seriálu končí.

Gran Torino (2008)

Brilantne napísaný scenár a majstrovsky zvládnutá rola vojnového veterána Walta Kowalského robí z tohto diela film roku 2008. Pre ešte lepší pocit z originality tohto snímku odporúčam film pozerať v pôvodnom znení.

Catwoman (2004)

Slabý herecký výkon Halle Berry, žiadny dej a primitívne scénky nezachránila ani Sharon Stone. Pri rozpočte 100 miliónov dolárov som čakal oveľa viac. Hodina a pol absolútnej nudy a pre mňa najhorší film roku si určite zaslúžil Zlatú malinu.

Já, mé druhé já a Irena (2000)

Nie príliš vydarený film Jima Carreyho. Nudné scénky (Irena a jej problémy) sem tam striedajú svetlejšie okamžiky (Charlieho afroamerické deti), ale film ako celok pôsobí dosť zdĺhavo a nudne. Postupom času mi film pripadá ešte viac ujetý a teda po ďalšom zhliadnutí uberám jednu hviezdu. Jim za to však nemôže, chyby treba hľadať inde.

Strážci - Watchmen (2009)

Najlepšia sci-fi za posledných 10 rokov. Po zhliadnutí rozšírenej verzie ťažko hľadám slová, ktoré vystihujú tento film. Žiadna nudná, alebo zbytočná scéna, perfektný scenár, výborné herecké výkony nie príliš známych hercov dopĺňa dokonalý soundtrack. Povinná výbava pre všetkých fanúšikov komixov.

Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

Tento seriál som videl prvý krát asi pred 8 rokmi a každý týždeň som netrpezlivo čakal na nový diel. Neuveriteľne presne spracovaná druhá svetová vojna v 10 hodinách si Vás dostane od prvého okamžiku. Pre mňa klenot vojnových seriálov a jednoznačné prvé miesto.

Pianista (2002)

Ako fanúšik filmov s vojnovou tematikou radím tento film na prvé miesto. Od začiatku až do konca si ma dostal dokonalým scenárom, réžiou, kamerou, hudbou no najmä životnou rolou Adriena Brodyho.