Únos (2004)

zaujmava sonda do manzelskych, nemanzelskych a mimomanzelskych vztahov. Ticha, komorna drama zalozena na skvelom vykone troch hercoch. Kto ma rad akcne hollywoodske filmy nech sa radsej tomuto kusku vyhne. Naopak ak si vychutnvate hranie bez slov, mohli by ste najst nieco prekvapujuce.

Underground (1995)

War is not war, untill brother kills brother. Tazko skusana krajina so svojimi tragickymi dejnami ocami sarkastickeho Kusturicu. 3 hodiny boli na mna privela, ale som rad, ze som vydrzal lebo koniec stal za to. A hudba, vazeni. Rychlejsie a hlasnejsie....

Vetřelec (1979)

Pochybujem, ze niekto vytvori lepsie mimozemske monstrum ako H.R. Giger. Celkovo dojem z celej lode je neuveritelny vzhladom na rok, v ktorom bol film natoceny. Pamatam sa, ze ked som bol mladsi, tym myslim tak medzi 8-12 tak som filmik par krat nedopozeral. Teraz som uz velky a nebojim sa :))) ale atmosfera je stale husta. Zaujalo ma, ze Ripleyova, ako osoba, ktora to nakoniec vsetko "vyhrala" co z nej robi viac-menej ustrednu postavu, sa poriadne na obrazovke objavuje az po 30 minutach.

Devět písní (2004)

Anglicku hudbu mam rad, sex mam rad, Antarktidu nemam rad. Kolko je to percent? 66. Aj takto sa da hodnotit tento film, pretoze okrem spominanych troch veci tam nic nenajdete. Snaha o vyjadrenia roznych faz vztahu pomocou sexu plus jedna metafora. Skoda, ze najlepsie pokeci boli prave o tej Antarktide. Ak eroticky film tak Sex a Lucia

Trainspotting (1996)

trainspotting je fajn ked ho vidis prvy krat, mozno druhy krat, ked este tie sokujuce sceny sokuju, ked sa vam zda branie drog, flakanie sa a kradnutie cool. Ako nahle vsak prestane sokovat je to len zmes nikam neveducich blabolov a sraciek (doslovne) a ostane len skvely nasilnicky Robert Carlyle. Nikto kto k drogam "pricuchol" aspon na seminary "ano mili pubertaci, trava sa nema facit" neuveri, ze abstinujuci fetak si len tak dva krat slahne herak a odide s usmevom a stastim v taske. Je to skor za tri, ale...povedzme, ze plus jedna za soundtrack

Pokoj 1408 (2007)

...or you can take advantage of our express checkout system....konecne jeden horor, v ktorom nie je ziadne plaziace sa ciernovlase dievcatko. Horor, ktory ma naozaj bavil. Mohol byt o nieco kratsi, mohla sa vynechat "L.A. slnecno " vsuvka, ale vdaka Cusackovi to ubehlo jedna radost. U mna plny zasah, aj preto ze mi este stale bije rychlo srdce...

Něco na té Mary je (1998)

Ja tento film proste neznasam. Pripada mi dementny asi ako Mojsejovci v telke.

8 MM (1999)

Musim povedat, ze aj po druhom pozreni s odstupom asi 8 rokov od jednotlivych premietani, je to stale skvely triler. Od polovice filmu sa napatie stupnuje prakticky s kazdou minutou az k neodvratitelnemu koncu. Vadila mi, podla mna prilis jasne prezentovana moralna rovina, otazky svedomia a prekrocenia pomyselnej hranice. Mozno aj z dovodu. ze sa Cage na hlavnu ulohu velmi nehodil. Ten jeho uboleny pohlad asi naozaj pasoval len v Mesto Anjelov. Kazdy mame v sebe diabla, tak bacha ako sa s nim vysporiadate

Philadelphia (1993)

Komentare, ktore hovoria o tom, ze film len robi dobru reklamu homosexualom a ze neznasaju ako su gayovia vykreslovani bud ako zzenstila karikatura alebo ako vzor cnosti su trosku vedla. Philadelphia je "len" dalsi film o boji proti diskriminacii, o boji Davida s Goliasom. Film vycnieva tym, ze sa jedna prave o diskriminciu vzhladom na sexualnu orientaciu, ale tato tema bola ovela viac aktualna v roku 1993 ako v sucastnosti, kedy sa stava moderne byt minimalne polovicny gay, nech uz to znamena cokolvek. Uz len Tom Hanks vo svojej zivotnej roly, Bruce Springsteen na zaciatku a Neil Young na konci su dobre dovody pozriet si film. Urcite ich vsak najdete ovela viac

Maturitní ples (2008)

Na to, kolko tam umrelo ludi, dost nuda. Najoblubenejsia skrys pred vrahom je pod postelou a po kazdej lakacke nasleduje krasne: "Ej, ale som sa zlakla". O stupen lepsie ako original, ale nasralo ma vykradanie Final Destination.