Letní škola (1987)

Prva teenagerska komedia z prostredia skoly, na ktoru sa moze pozerat naozaj cely rodina (ziadne kozy) a je to dokonca aj vtipne, sice nie az tak ako som si pamatal ale stale to bavi.

Zvěřinec časopisu National Lampoon (1978)

Je to starsieho data a je to aj poznat ale stale je to vtipne (nie vulgarne) a zda sa, ze bola aj inspiraciou pre tvorcov Prci, prci. napr pre taku Styflerovu mamu. Velkym plusom je soundtrack sladajuci sa z hitov ako aj z menej znamych pesniciek rokov davno minulych.

Ztracený na Sibiři (1991)

Nechapte ma zle. Ten film je dobry len sa okolo mna preslo asi ako stastie okolo hlavneho hrdinu. Je horzine co si musel on ako aj dalsie miliony ludi vytrpiet na Sibiri ale....ale vsetky utrapy veznenia su podane tak chladne "z dialky", ze som si pri nom kludne bez vycitieksvedomia vychutnaval cokoloadovy kolac. Ono charakteristicka sibirska zima trva asi 10 minut z celeho filmu, strasne utrapy zivota medzi vrahmi a zlodejmi trvali iba o kusok dlhsie a potom co sa pokusil utiect tak, hoci bol pri uteku zabiti strazny, si hovel v pohodli nemocnice. To dava zmysel. Plus este mala aferka ako dokaz, ze laska kvitne naozaj vsade. Sorry ale kolac mi chutil viac. P.S.: neviem ako v originale ale v ceskom dabingu jeden zo strazcov krical na svojho psa Harry:))) Stalinovi sa muselo stikutat.

Resident Evil: Afterlife (2010)

Ak si zenska tak to krajne nedoporucujem pozerat. Nechty na rukach asi aj na nohach by dostali zabrat. Ak si zdravy chlap tak Milla by mala byt pre teba stale dostacujuco sexy na cely 97 minut. Ak si chlap, poslednych 30 rokov si stravil hranim hier a si stale panic tak sa priprav na neposkvrene vyvrcholenie inak aj znama ako: Aha. mami, bez drzeni:))

Princ z Persie: Písky času (2010)

Ziadne vyhrady k tomu nemam. Kto cakal nieco extra nove, prevratne, nezabudnutelne tak je divny. Bolo to primerane akcne, exoticke a vtipne. Male vyhrady mam k subojom, ktore boli znacne neprehladne a z princezninej krasy som tiez nedostal erektivnu mozgovu disfunkciu. Inak pohoda

Tráva (2005) (seriál)

Hodnotim tri serie. 1. a 2. seria su fakt take nijake. Akoby sa tvorcovia nevedeli rozhodnut kolko si mozu dovolit na americkeho divaka, aby sa s velkym pohorsenim neobratili na miestneho knaza. V 3. serii to uz zacina byt nadupane aj co sa tyka nekorektnosti ako aj sexuality (penis v seriali? nepamatam sa), ale obsahovo sa to to ci viac menej stale dokola: problemy s gangom - vyrieseny, problemi s dalsim gangom - vyrieseny, na obzore dalsi gang.....mame dom, nemame dom, mame dom, nemame dom, mame dom, na obzore strata domu, idu po nas policajti, nejdu po nas policajti, ide po nas sukromny detektiv, nejde po nas sukromny detektiv, na obzore problemy s policajtami. A hlavna postava Nancy mi stale pripada ako nepoucitalna neschopna krava, aj ked sa to pomaly zlepsuje. Jediny dvaja symposi su kancelar Doug a svagor Andy a U-Turn. Mozno nieco podobne prezivaju dealeri ale ja nehulim takze je to pre mna maximalne televizny kompot k obedu......4.seria: defintivne sa z toho stala mexicka telenovela a to doslova. Nancy je tak vymleta, ze by nemohla robit ani za kasou v tescu a nie to este cool mamu-dealerku ale kedze sa pekne rozhodla ukazat (pekné) kozy uroven serialu zostava nezmenena:))))))

Brazilský masakr (2006)

Citam diskusiu a tam same: lepsie ako Hostel, horsie ako Hostel. Pre mna? Urcite lepsie. Preco? Tak za prve nehra sa to na horor len pretoze tam odleti nejaka ta koncatina a tomu zlemu typkovi efektne ustrelia hlavu. Je to prvotriedna drama, akcna drama, na ktorej vlne sa zveziete od krasnej brazilskej plaze po nedostupny prales plneho (ne)prijemnych prekvapeni. A za druhe to proste neni tak debilne hlupe hlavne co sa tyka situacii, ktore sa mozu prihodit komukolvek z nas:)) a potom spravanim "hercov". Myslim, ze okrem jednej situacie (bez kamosa neodidem a sup ho spat do domu plneho zloduchov, ale s tomu sa vyhnut asi neda) sa akteri spravali celkom logicky. Mimochodom herci - herci hrali vyborne. Skoda toho melodramatickeho konca.

Mizerové II (2003)

Ak chcete natocit akcnu komediu tak si k tomu pribalte Willa Smitha a nemusite sa bat o divacky (ne)zaujem. Dvojka je o stupen akcnejsia, efekty su o 2 stupne coolovejsie a Miami je este minimalne o 3 stupne horucejsie:) Opat som spravil chybu s ceskym dabingom ale aj tak bola dobra "podivana". Trojka je uz na ceste?

Mizerové (1995)

Pamatal som si to ako skvelu akcnu komediu. Bohuzial aj vdaka dabingu je to len priemier. Aj ked casto velmi vtipny

Gomora (2008)

Pravdivy pribeh o neapolskej mafii? Asi ano ale bohuzial natolko odtazivy a chladny, ze som si po hodine sadol k laptopu a pozrel sa na csfd ci to ma zmysel vobec dopozerat. Nicim ma to nevtiahlo do deja, konanie akterov bolo pre mna natolko nelogicke a neprehladne, ze som si nakonci prestal nakecavat, ze ide len o kulturne rozdieli a proste som to len documel. A koniec je pecka. Ale z nej uz nic nevyrastie.