Taková je Anglie (2006)

Povinne by mali vidiet vsetci nackovia, ktori seba nazyvaju skinheadmi. Prekvapujuco zistia pravy skin je brother s ciernymi a pocuva ska. Skvely film, skvela hudba.

Erin Brockovich (2000)

Prvy fil a zatial jediny, v ktorom mi Julia neprekaza a este celkom dobra drama.

Záhada Blair Witch (1999)

PrisahamBohu, ze ked som to videl prvy krat v kine tak som sa bal ist domov. PrisahamBohu, ze ked som to videl druhy krat v kine tak som sa bal celu noc v praci plus ma bolel zaludok pri prechadzke neprijemne tichym a tmavym lesom. A vcera som to pozrel doma na telke a ....aj som si pockal kym bude noc, aj som mal vedla seba osobu, ktoru vystrasi aj scooby-doo aj tak nic. Cely cas nudne keci od troch retardov, ktorych by som nepustil samych ani na luku za mesto bez obav, ze sa tam stratia. Atmosfera je sice jemne gradovana az do zaverecneho infarktu ale ak ste uz ten infarkt prekonali 2 krat poznate priznaky a podvedome sa mu vyhnete. A co tym chcem povedat? VMeneBozomVasZaprisahavam ak ste to uz videli a bali ste sa tak to tak nechajte a nepustajte si to znova.

Kajínek (2010)

Velmi zaujmava tema s kvalitnym spracovanim na ceske pomery. Cele to vsak konci skor nez sa nieco zacne diat v patetickom terminatorskom style: Ill be back. Aj tak drzim Kajinkovi palce minimalne na znovuotvorenie pripadu.

Cesta (2009)

Poznate to, ze nie je dolezity ciel ale cesta? Tak tu to neplati. Ziadny ciel totiz neexistuje. Len cesta, na ktorej skor ci neskor zomriete. A vlastne vasou jedinou nadejou je udrziavat si ohen vo vlastnom vnutry. Film so silnymi momentami a zbytocne " teplym" koncom.

Drive Angry (2011)

Isiel som do kina na 3D akcnu blbost a prva polhodina bola presne taka ako som si predstavoval. Kopec 3D efektnych prasaren, samy sex a 3D nahe zenske s umelymi kozami a par huste hutnych hlasok. Avsak niekedy vtedy asi rejzo pochopil, ze nema dost materialu na cely film a tak sa zacalo kecat, mudrovat, filozofovat a tie kukadla..tie oci..ako sa len vsetci silno osudovo pozeraju a este aj tie akcne sceny zacali byt neumerne natahovane, ze typek vedla mna seriozne zaspal. Pri tom to mohla byt klasicka beckova pecka s ackovom kabate, na ktoru by sa radost pozeralo podobne ako na Amber Heard v sortkach a 3D bielom tielku. Tak to vam v hlave ostane jedine skvely Fitchtner ako ucetnik z pekla.

Matrix Revolutions (2003)

Hoci The Matrix sa da hodnotit ako samostatny film tak jeho dve pokracovania by ako jednotlive filmy len tazko obstali. Nehovorm, ze si ich treba pustit hned po sebe. Predsa len takmer 4 a pol hodiny na gauci pred telkou len malokto vydrzi. Treba si dopriat dostacujuci cas na spracovanie a vstrebanie vsetkych pocitov, myslienok a sanko-padnucich akcnych scen z Reloaded. Netreba vsak cakat priliz dlho, aby ste potom zbytocne necumeli na konci na sediveho pana a rozmyslali kto to asi tak je. Je skvele vidiet ako je kazdy diel trochu iny v zavislosti od fazy Neovho uvedomenia si sameho seba. V jednotke musel uverit, v dvojke pochopit silu volby a v trojke nevyhnutelnost niektorych nasich cinov - osud. Akcne sceny maju priam biblicke rozmery co podciarkuje prave mnozstvo nabozenskych viac ci menej skrytych odkazov a filozofii. Tiez som najprv neveril ale teraz vidim.

Lovec policajtů (2001)

Nekonecne zasobniky plne nabojov, zdemolovana polka mesta, strielanie z metrovej vzdialenosti ale nikto nikoho netrafi, sermovaci suboj a velka tucna Seagolova hlava:))) Ako za starych casov.

Matrix Reloaded (2003)

Pamatam si na moje sklamanie ked som s velkym ocakavanim vchadzal do kina a s rovnako velkym sklamanim z neho vychadzal. Od vtedy pre mna iny matrix ako original neexistoval. Po 8 rokoch som si to znova pustil a som velmi prekvapeny. Je to namakana akcna pecka s efektmi daleko prevysujucimi prvy diel. Nevadili mi ani filozoficke keci. Vlastne jedina vec co mi trosku prekazala bola samotna postava Nea. Jej ponatie ako skromny romanticky hrdina klopacia oci pred vsetkymi prejavmi vdacnosti, ktore sa mu dostavaju od obycajneho ludu je smiesna v porovnani s jeho alter egom v Matrixe - fajtovaci borec v ciernom lietajuci si sta Superman po svete. Samotne bitky su skvele az na to, ze podla vsetkeho by mal Neo vsetkych odkraglovat jednym uderom co nerobi pretoze.....film musi mat cez 2 hodiny:) Ako samostatny sci-fi akcny film je to masaker na 5 hviezd. Ale vzhladom na moj respekt k jednotke, ktora ho svojou temnou cyberpunkovou atmosferou daleko prevysuje dam o zelenu hviezdu menej.

Matrix (1999)

I knew it. He is the one