Giallo a Venezia (1979)

Toto je detektivka (alebo teda giallo), ze by aj Derricka rozosmiala. Hlavny vysetrovatel nosi ala conversey tenisky doplnene tenisovymi bielymi ponozkami a samozrejme prudko stylovym sackom, ktore mu sluzi ako prepravny prostriedok pre nekonecne zasoby vajec na tvrdo, ktorymi sa napchava po cely film. Proste vedie vysetrovanie a len tak si z kapsy jedno vytiahne a zje. A ak ste mu nahodou pomohli nejakou super infoskou, tak za odmenu dostanete...tak tak pekne uvarene vajicko. Mega styl. To sa musi uznat. Aj cele vysetrovanie funguje na podobnej urovni. Zhruba v prvych 15 min sa dozvieme o jednom studentovi, ktory sa vyhrazal smrtou ale zatknu ho az na konci ked stihne zabit troch ludi. Ja viem, ze spoiler ale tak chcem len odradit ludi co hladaju hlavne atmosfericky krimi film. Na druhej strane, a to hlavne zo strany, ktora robi tento film neslavne znamy, su gore efekty a erotika. V 70. rokokoch to musela byt sila. V ramci erotiky je to husty softak s castou masturbaciou a prvkami sado/maso. Gore je na slusne nechutnej urovni, ktoru znizuje len nekvalita obrazu (vieme co sa deje, ale kvoli tme a hlavne sumu prd vidime). Je pravda, ze nejak extra ma neznechutili (predsa len mam uz svoje odpozerane), ale obed by som si pri tom nevychutnal. Pre vsetkych fandov uchylnych filmov a holych zien je toto viac menej povinnost.

Pro hrst dolarů (1964)

Ja tieto westerny milujem. Hudba, atmosfera, drsnaci co vela nenakecaju a ked uz (get three coffins ready) tak to stoji za to. Prvy diel z trilogie je vyborny a najdete v nom vsetko co od westernu od Leoneho ocakavate. Lenze viem co ma caka.

Fontána (2006)

Krasne pomaly duchovno-fantasticky film zaoberajuci sa takymi klasickymi tematmi ako su vecny zivot, smrt a v neposlednom rade - laska, aby sme sa zase raz dozvedeli veci ako: zivot je len jeden a smrt je jeho sucastou.. Co ho robi takym vynimocnym, su tri roviny, ktore sa filmom prelinaju, uzasny vizual a krasna atmosferu dotvarajuca hudba. A samozrejme treba spomenut aj skvelo hrajucich Hugh Jackman a Rachel Weisz. Za seba musim povedat, ze som nic podobne este nevidel a preto kym som este naplneny idem do plneho hodnotenia.

Jasagure anegoden: Sókacu rinči (1973)

Uz len samotny zaciatok stoji za to. V prvych sekundach sa nam bojovnicka postupne cela vyzlecie do naha a medzi tym staci pozabijat tak dve desiatky zlych chlapcov. Cele je to spomalene a postriekane cervene cervenou krvou. Samotna choreografia subojov trochu pokrivkava a musim povedat, ze dej mi nedaval velky zmysel (jasne viem, ze pomsta a pasovanie drog a opat pomsta ale cele je to nejak divno pospajane) ale ako celok to nenudi hlavne teda ak sa vam pacia japonske dievcata. 90 percent casu snimku sa na obrazovke objavuje nejaky ten nahy prsnik, zadok, zmyselne naspulene silnym ruzom poskvrnene pery alebo laskou zvyjajuce sa stehienko. A na zaver sa nam dostane explozivna oslava zenskej sily. Skvela sladka uchylarna.

Proč? (1987)

Co je? Co je?Coje? Coje? Coje?!!!!Hovno, debilove. Presne ako sa hovori vo filme: luseri co nic nevedia, poriadne skolu nedokoncili, do prace nechodia ani konicky nemaju len fandia pretoze na nic ine nemaju cas. A kluby ich nenapadne podporovali, lebo ved robia skvelu atmosferu. Hlavne, ze normalny clovek sa bal chodit na fotbal. Ja len dufam, ze od tej doby sa situacia na tribunach aj mimo nich zlepsila, aby sa futbalove odpoludnie mohlo stat rodinnou zalezitostou. V samotnom filme mi trosku prekazala forma striedania radoby spomienok s pritomnostou pri vypocuvani alebo samotnom procese. Nez film mi to skor pripomina investigativnu reportaz roztiahnutu na hodinu a pol s k tomu prislusnymi hereckymi vykonmi. Napriek tomu je to skvela drama.

Mechanik zabiják (2011)

Dobre sa na to pozera a nezaspite pri tom nudou. Statham vsak nic nehra a len chodi s rovnakym ksichtom na hlave a hlavou strcenou medzi pleciami, aby obcas vyriekol nejake to zabijacke mudro. Foster obcas aj zahra nieco, aj emocie su vidiet, ale kedze nosi vacsinu casu baretku zarazenu hlboko do cela tak vidime akurat ked sa mu nervami zatrasie...ruka. Uznavam, ze to ma par "ty vole" akcnych momentov a krasne brutalitky takze celkovo je to skvely pocin na nedelny vecer po tazkom vikende.

Paranormal Activity 2 (2010)

Ja to proste zerem. Uz jednotka ma poriadne vylakala a druhy diel sa nedal v nicom zahanbit. Stale mi je jasne, ze to je viac menej stale to iste, ze to nie je podla skutocnych udalosti ale koho to zaujma. Ja sa chcem bavit, v tomto pripade bat a preto sa rad nechavam tahat za nos a vtahovat do (ne)deja. Sice mi na konci neostal taky silny neprijemny pocit ako po PA1, ale podarilo sa mi zazit par mega sokov, ze som skoro rozmliazdil priatelke ruku. Na trojku pojdem do kina. Mnamy

Domov šedých motýlů (2008)

Ake je to mat 13 a byt beznadejny pripad? Na hovno. Dolezite je vsak nezatrpknut, pretoze inak sa jedneho dna zobudite a budete vediet, ze je koniec. Je skvele vidiet ako je finska filmarska skola uplne ina ako bezne veci plne teplych farieb a rychlych strihov. Tu je to studene ako cumak mojho psa a tiez toho ovela viac nenakecaju. Co je skvele. Ja svojho psa milujem.

Paranormal Activity (2007)

Jo ja viem, ze jeto blbe jak zhuleny nacek na testu z fyziky, ale skuste si to pustit uprostred noci v prazdnom baraku a verte mi, ze po skonceni si rychlo naladite nejaku milu rozpravku, aby ste sa prestali bat. A tomu hovorim dobry horor. (opakovane premietanie nehrozi)

Vřískot 4 (2011)

Obcas to bolo fakt tak blbe, ze som seriozne premyslal ci to nema nahodou byt sebakriticka parodia. A tym myslim hlavne v strednu cast plnej ...dialogov? Inak vrazdy v celku nic moc az na chudaka cernocha (fuck Bruce Willis), raz som sa zlakol a to akurat na nehororovej casti a ked to malo vsetko skoncit s prislubom pokracovania tak to pokracovalo lebo ved pravidla hororu to tak chcu. Ja to tak nechcem.