Jurský park (1993)

Toto je uz 100 krat potvrdena klasika. Clovek si to obcas prepne na obraz a vzdy sa u toho bavi...a nikdy inak.

Lov lososů v Jemenu (2011)

Nedela, leto, sedite na plazi, pofajcievate cigosku, jednym okom strazite svoje deti poctivo stavajuce hrad z piesku a druhym sledujete 4 proficky hrat topless voleyball. Taky prijemny je tento film. McGregor je skvely ako (ne)vtipny expert na ryby, Emily Blunt je tak mila pre oko ako to len ide a este tu mame anglicky humor v podani zvycajne excelujucej Kristin Scott Tomas. Vsetko je zrucne skombinovane do vybornej oddychovej romanticej komedie, ktora neurazi. Ktora by neurazila nebyt....wtf happened? Co sa preboha stalo na konci? Videl uz niekto z tvorcov vodu nazivo? Skoda, skoda

Hotel Transylvánie (2012)

Keby sa tvorcovia nebali a dali tam toho viac pre rodicov, mohla to byt kreslena pecka. Takto je to len vtip pre 10 rocnych s najdebilnejsim songom na koniec v historii.

Vlastní zbraň podmínkou (2012)

Nieco som nestihol? Poloamaterska radoby nerd sranda, ktora sa zvrha na obycajny lasko prd. A nekonecny koniec bol ten tradicny rakvo klinec.

Tichý běh (1972)

Hlany hrdina je typek ako z nejakej sektackej osado farmy, kde sa zenia s 12 rocnymi dievcatkami, aby...mali viac dievcatiek a jedno pekne rano si vsetci daju velke nazdravie a vypiju svoj posledny hromadny caj. Chalan je prvu hodinu permanentne nasrany (vacsinou pravom) a druhu zas uplne mimo (tiez pravom). Palce tak ostava drzat len trom androidom, blizkym bratrancom krpco robota zo Star Wars.....hodil som flasu do mora a nevedel som ci ju niekto najde....obcas pekne myslienky s velmi pomalym tempom, co mi prekvapujuco vobec nevadilo. Na svoj vek vyzera vesmirna lod velmi originalne ako aj niektore sci-fi vychytavky. Film nie je, hlavne pre svoje tempo a jeho charakter, pre kazdeho, ale je to "neza" a to ja zerem.

Válečný kůň (2011)

Ok, ok, ja viem, ale kto nevyronil slzu je u mna hovado.

Vyměřený čas (2011)

Socialna drama na temu bohati budu bohatsi a chudobni zdochnu? Alebo hladanie utopistickeho socializmu, kde revolucia znici spolocenske triedy? Mozno len janosikovska verzia Bony a Clide s prekvapujuco punk-sexy Amandou a sympatickym Justinom. Myslienka je jasna a velmi zrozumitelna. A v tychto casoch velmi pravdiva, ale jej vypovedanie je trosku naivne. Hlavne koniec. Hlavne pre ludi z postkomunistickych krajin.

San Francisco Ball (1971)

Nezdielam Karlosove nadsenie. Budem trochu spoilerovat, takze bacha. Zenska ide za kamoskou z LA do SA. Najde jej sestru, ktora sa chova trosku divne a zisti, ze kamoska je vraj v LA. Hned posle frajerovi telegram nech leti za nou do SA, lebo vraj "pohotovost". To keby som posielal telegram domov vzdy ked stretnem divnych ludi, tak by ta sluzba este na poste fungovala. No ale podme dalej. Kamoska je unesena. Jedneho grazla poslu s dopisom so ziadostou o vykupne, ktory vlastnorucne hadze do schranky. V tom samom case, z toho isteho domu, z neidentifikovatelnych pohnutok dalsi grazel, asi teleportom, unesie zensku z LA. Proste scenaristycka lahodka. Amatercina smrdi aj z kamery, ktora je casto rozmazana a zabera sceny z nemozneho uhla. Obcas aj z bezbozneho, hlavne tie detaily zenskych. Co oko prekvapilo a potesilo. Este potesila minutaz. A nazov. Ten je, vzhladom na uroven, prekvapujuco literarny. Nez pre bezneho divaka, je to skor pre fajnsmejkrov a vyhladavacov.

Temný rytíř (2008)

Uz len vymena Katie Holmes za Maggie Gyllenhaal by v mojom pripade malo staci na extra hviezdu. Hoci musim priznat, ze ked ju porovnam s frndami, ktore sa obsmietaju okolo Balea vo filme, nestacim sa cudovat a jeden musi zacat verit v slepu lasku. Nolanova vizia batmana ostala u mna nepochopena. Batman je komixovy hrdina. Komix je ultratenka knizka, skor taky zosit. Objavi sa zloun, stretne heroickeho heroa, nejake to splash bum bang a je vymalovane. Totok ma 2 a pol hodiny z toho 2 hodiny su keci o tom, ze Netopierman nie je ziaden hrdina, ale len svojou dobou nepochopeny chudacik, ktory musi robit aj nepekne rozhodnutia. Z coho, ako sa zda, je najviac prekvapeny sam Batman. Ledgerov zolik je naozaj zabavny a jednoznacne tvori postavu filmu. Avsak casom sa aj on stava clenom klubu "placlivy kecalek". Vlozku s dvoma lodami nalozenymi bombmi ani nekomentujem, lebo by som mohol horko zaplakat nad rezizerom Mementa a uvedomit si, aky velky hnedy smrad sa z tej sceny tiahne. Slovami mojej drahej polovicke niekde strede filmu: " to pojde este hodinu a pol?" batman je mrvty natocte Jokera.

Total Recall (2012)

Celkom dobre rozbehnute, hlavne vizualne nadpriemerne scificko som ku koncu dopozeral len zotrvacnostou. Velmi linearny dej prepchaty radoby hadanko zvratmi typu "to je on! Alebo nie?; Toto je uz realna realita! Aleno nie? Zrazil som sa s konom! Alebo ano?" Tvorcovia asi dufali, ze sa to bude premietat na MDD pre pomocne skoly. Tomu pripisujem aj scenu s tradicnou trojcecanou napchatu do deja nasilu ako brokolica k hamburgru s hranolkami - lahko odstranitelnu, pripadne vystrihnutelnu pre detske premietanie. Kde mam Pribinacik?