L'Arrivo di Wang (2011)

Dva filmy videne den po dni priblizne na rovnako zlej urovni. Hoci ten predchadzajuci mnohi prekvapivo hodnotia velmi kladne. Tu vsak ziadne prekvapenia nehrozia, lebo som PRVY kto nie len pise komentar, ale aj hodnotil. Normalne film v telke a svet ho este nevidel. Teda ten mensi svet, ten slovenskocesky (musel som, proste si kompenzujem). Ide o, teda malo by ist o takmer komornu sci-fi dramicku s nadychom smradu poctivo trapneho vtipu o blondynkach. Neviem ci chalani reziseri maju nejake nevyriesene spory s blond maminou, ci ich poctivo mydlila vo vani dlho do neskorej puberty a im to znicilo sexualne zivoty, ale vacsiu kravu som vo filme uz dlho nevidel. A to ratam aj Troskove kamenaky. Slecna v zmysle hesla posli smsku/adoptuj si bazanta, hrdo bojuje za prava "cudzinca" a prakticky odrovna celu planetu. Je to digitalne, je to hlupe, hudba ziadna, dej ziaden. Ono sa aj snazilo nastolit otazky okolo humanity a tak dalej. Chvilu sa mu to aj darilo. Chvilu sa aj zdalo, ze to ma atmosferu, ale hned potom sa nieco stalo, co ju zbalilo a poslalo do stareho Rima. Hold talianska kinematografia nie je pre kazdeho. Mozno, ze sa bude pacit turistom z afriky.

Ladíme! (2012)

Lepsie nez som cakal a to hlavne vdaka vtipkom, casto politicky nekorektnych a obcas tak fajn na hrane sexistyckych. Bohuzial je to tak 20 minut pridlhe. Co by este spravili nejake kozy v sprchach, ale toto je film o dospelakoch pre 12ky, ktore sa sice uz maju cim pochvalit, ale na nepristupne filmy este do kina nemozu. Vyborny je casting, kde hlavna hrdinka je symposka silneho kalibru, nie vsak hollywood blond style, ale taka ta bruneta odvedla co milo krci nos ked sa smeje. Jej boyfriend-to-be je vsak este vacsi sympatak, takze je hned jasne, ze ona je ta krava co sa brani vztahu (ok mozny spoiler, ale hadam necakate originalnu pribehovu linku). Dalej je tu tlstoska, ktora je druha najvtipnejsia a nerd, ktory je smiesny. Nie trapne smiesny, nie je Sheldon smiesny, proste tak charakterovo svojsky smiesny. Celkovo nebudete mat problem zapamatat si postavy a to napriek tomu, ze ich tam nie je malo. Negativna je asi len sablonovitost prvej polovice, kedy sa nie len opakuje vazba "vystupenie-hadka-sklamanie" ale aj pesnicka. Viem, ze to bolo naschval, ale tri krat?

Strach a hnus v Las Vegas (1998)

Dam toumu patetickych 3, lebo je to nudna blbost s mozno dvama troma scenami, ale nechcem, aby si chalani z csfd, co to vyhnali na 184. miesto mysleli, ze som stary. Pravda je, ze som byval mladsi. A obcas som sa zobudil a kamosi mi pospajali moje flashbaky do celistvej hanby s dementnymi kecami. Ale tie casy su prec a drogy ma uz tolko nebavia. Co ma este nebavi je pozerat sa na cudzi trip a mysliest si, ze je to cool. Neni.

Lady Snowblood (1973)

Romantika s velmi krvavym marcipanom, bez svadobnej noci a s dejom obcas sa tahajucim ako manzelsky vecer pri spravach. Rozdelenie na kapitoly mi neprekaza, hoci aj vdaka tomu sa javi zaverecny zvrat ako este lahsie predvidatelny. O com by inak bola posledna kapitola. Zenska je velmi sympaticka, ale vela toho neukaze a presne preto by tomu prospelo keby sa to zmixovalo so Sex and fury. Kozy su podla mna povinnou sucastou takychto filmov a trochu humoru by len pomohla prekonat trpke momenty nudneho cinsko-japonskeho zjapania. Ako pohlad do minulosti a hlavne inej, nam tak vzdialenej kultury to vsak stale funguje celkom dobre.

Lesní duch (2013)

Preco to nie je dobry remake? Pretoze origos bol horor-komedia. A bol tam dobry dovod preco sa nebral tak uplne vazne. Naopak tato "novinka" umiera na poli serioznosti a na nedostatok atmosfery. Vyzera to dobre; ruky, nohy lietaju okolo rychlejsie nez na pogo party a to nehovorim o klincoch. A hoci zaver vrcholi silnejsie nez zensky mokry orgazmus, vsetci uz davno vedia, ze su to len chcanky. Este aj slovom "kunda" sa vraj vyvolavaju demoni. Vo filme tak hovorili. Musi to byt pravda.

Ken Park (2002)

Tiez sa mi to prvy krat zdalo ako picovina (vulgarnym slovam sa vacsinou vyhybam, ale mal som vtedy tak okolo 20 (slovnik) a svoje nazory som tiez dokalal vyjadrit daleko expresnejsie alebo expresivnejsie?). Mam o 10 rokov viac a som rad, ze vidim veci inak. Ken Park je studia na temu disfunkcnej rodiny. Necudujem sa neprijmenym pocitom, lebo na malom priestore je toho nahusteneho tolko, ze sa jeden obcas nestaci odvracat a triedit si myslienky. Tiez sa necudujem, ze ludia vacsinu postav povazuje za blbeckov. Boli sme my iny? Borci vyzeraju, ze maju tak okolo 16 rokov. Ja v ich veku som bol najmudrejsi idiot o velkosti porno produkcie na nete. A to ma privadza k oblubenemu miestnych zdrzanlivcov - neni to ani poriadne porno, to si radsej pustim porno......nuz, tak si pusti. Toto je film aj so sexom o sexe. Sa natoc pri pri onanii a uvidime ako sexy sa ti to bude zdat. Ze je to nechutne? Tak asi preto, to bolo pouzite pri tom najvacsom hovade, hoci ostatni sa tiez snazili. Mozno rejzo naozaj prilis tlacil na pilu, ale na co si to setrit na dalsi film, ked sa to pohodlne zmesti do jedneho. Nazaver len suhlasne prikyvnem Igi B a jeho "...Znáte přece všichni to přísloví, že kdo říká že nedělal, dělá dodnes" a pripijem nazdravie vsetkym "normalnym" z CSFD.

Zuřivá salsa (2014)

Nebolo to az tak vtipne, aby sa tam tak malo (a slabo) tancovalo.

G.I. Joe 2: Odveta (2013)

Hlupe keci a nudny dej. Rise of Cobra ma celkom bavil ako prijmna oddychovka. Toto vsak spadlo za hranu zabavnosti hlboko do diery nudnosti. Furt tam len kecaju a niekam idu a na poriadnu mlaticku musi clovek cakat ako na vysledky skusky. Ked sa uz dostavia tak je to vacsinou sklamanie. Najvacsim borcom je Willis, ktory s prehladom dava Johnsoni lekcie z rozpravania suchych vtipkov. Na opacnom konci sa nachadza Diidzej Cotrona, ktory ako nastupca Duka Tatuma, bol prekvapujuco ten naj ninja. Aj ked stoji priamo pred vami, tak ho proste nevidite. Aspon ze slecna je na pohledani. Ale ani ta to nezachranila. Nabuduce viac akcie a menej vykecavania.

Šestý smysl (1999)

Ked to malo premieru tak vsetci na to isli do kina. Na moju smolu tam sli niektori predo mnou a na este vacsiu smolu jedna chudera mi vyzradila pointu cestou na film. Cely cas som bol nasrany a moje vnutorne pocity po rozsvieteni na konci boli este horsie. Teraz po 16 rokoch som to videl znovu a hoci ten zvrat som z hlavy nevymazal, vsetko ostatne som skoro zabudol ...takze take teenage deja vu. A prekvapujuco dobre. Bat som sa nebal, ale ako ducharsky triler to funguje vynikajuco. Krpec sa snazi, Bruce cumi jak sa patri a atmosfera dycha suchym ladom. Preukazatelne kvalita aj po rokoch. Frajeri hovoria ze filmarsky kumst. A co by nie.

Road (2014)

Film o rodine pretekarov. Schvalne nepisem motorkarov, aby si to cteny citatel neplietol s borcami hulakajucich po meste na roadovych bajkoch. Film je velmi silny a v jednom momente som plakal ako maly chlapec. Tiez by som sa zviezol, akurat sa velmi bojim. 300 by som nedal asi ani v aute.