Tokugawa onna keibacu emaki: Ušizaki no kei (1976)

Co sa tyka sadizmu a filmov s temou mucenie tak niet nad Japoncov. Kym v Europe sa tocili softcore nazi filmy tak v Japonsku sa vyrabali veci, zo ktore by u nas film nie len zabanovali ale posadili jeho rezisera na par rokov minimalne do psychiatrickej liecebne. Velmi, velmi vynaliezave napady ako privodit chudakom sedlakom bolest, napady, ktore by uplne normalna mysel nemohla splodit a samozrejme cele je to v takom miernom poetickom opare ako sa patri na snimky z vychodu. Proste klasa. Znizujem bodovanie vsetkemu s podobnou tematikou lebo toto je proste King

2012 (2009)

Tak toto musela byt v kine dost velka pecka. Ked si k tomu pripocitam priestorovy zvuk tak sa urcite nikto nenudil. Teda mozno az na poctivych intelektualov. To ale nechapem na co potom chodili na takyto film. Asi, aby bolo o com pisat na csfd:)) Akcia za akciou, destrukcia na urovni, ktora tu este nebola plus herci nehrajuci vobec zle. Druha polovica zaostava mierne v tempe za svojou akcnejsou prvou sestrou a cele to umara a natahuje tradicne rodinne problemy. Aj tak to vsak stoji za pozretie, aby ste zistili, ze stale niet nad Americkeho prezidenta:)

Saw 3D (2010)

Tak na siedmy diel to nebolo vobec zle. Klasicky v nicom nevybocil, ponukol dostatok prvoplanovych uchylnych pasti a nechutnosti. Par krat som sa zasmial, par krat som sa na to nechcel pozerat. Proste pohoda, dzez v kine. Co sa tyka 3D. Myslim, ze tam boli vseho-vsudy 2-3 vydarene efekty takze ak sa chystate do kina len kvoli nim (ako ja, ktory sice saw seriu nemusi ale hovoril si, ze 3D to bude prca) tak si to radsej rozmysli. Ale sladky popcorn bol fajn.

Bony a klid (1987)

Milé děti......jelikož jste všichni zlobili.....,jděte do prdele! Tak nejake podobne spomienky mam na tento film. Proste ked to hralo v telke tak ma rodicia vzdy vyhodili lebo to bolo nepriistupne:))) Na komunisticku eru si velmi nepamatam ale tento film je proste classic. Praha je sedivejsia nez vlasy mojho otca a kamera to este krasne podciarkuje. Borci hraju ako sa patri. Jedine snad...byt ten film o 10 minut dlhsi tak tie 2 ustredne melodie asi znenavidim do konca zivota

Chceš mě, chci tě (2009)

Nieco podobne som videl nedavno len role boli viac-menej obratene. A musim povedat, ze v tomto pripade to bolo menej vtipne a ani chemia medzi hlavnymi postavami na mna nijak extra neucinkovala. A ten happyend bol sice dobry ale na mna prilis umely

Dorian Gray (2009)

Vyzera to fajn ale nema to dusu, atmosferu. Vsetko je vopred jasne, ziadne prekvapenie ani zvraty sa nekonaju. Par prsnikov a drog to zachranit nemozu. Im the flame - jj ale asi si nim aj mal ostat a nepchat sa do filmu

12 opic (1995)

Po 3-4 videni mi uz je viac-menej vsetko jasne. Az na par detailov. Kto je Bob?:)))))Film je naozaj vynimocny. Necakajte klasicke sci-fi cestovanie casom. Je to skor zamyslenie sa nad moznostou-nemoznostou zmeny buducnosti pomocou zasahu do minulosti. Vraj tento film nema chyby. Urcite ma ale ja ich nevidim. Herci hraju naozaj brilantne, ziadne dialogove hluche miesto, skvela ponura atmosfera tiahnacu sa celym filmom a nezabudnutelny koniec, ktory vlastne ani nemal byt, a ktory si pravdepodobne naozaj vychutnate len v originalnom anglickom zneni.

Střed světa (2001)

Neviem co nam chcel povedat pan mister na reziserskej stolicke ale natocit film o kunde, sexe bez sexu je sice umenie ale jedine ak mi v konecnom vysledku ostanem tvrda hrca v nohaviciach. Oukej vlastne jedna frnda sa tam mihne v spolupraci s lizatkom a za to jedna hviezda. Druha je za Molly Parker - sen kazdeho muza. Stripterka a obycajna zienka na poziadanie. Staci stlacit vypinac. Kamera je spatna a trapiaci sa hlavny hrdina programator len dokazuje, ze niektori ludi maju problem zasunut aj ked sedia na velkych prachoch.

Velmi nebezpečné známosti 3 (2004)

Do tretice vsetko najhorsie. Dalsi film o problemoch znudenych zbohatlikov. Co dodat. Vizualne krajsie ako dvojka, co sa tyka prekvapujuceho konca viac "ma dostal" prave druhy diel. Inak vseho vsudy kravina ako cela mini seria.

Ctihodný občan (2009)

Toto mohla byt taka pecka. Teoreticky som tomu mohol dat aj 5 hviezd keby som mal naladu a hlavne nevidel pred tym Antichrist. Lenze. Lenze zaver ako z rozpravky mi potvrdil, ze z Hollywoodu proste nic dobre-kontroverzneho nikdy nevzide. Stale je to vsak skvely akcnak so spadom a potrebnym napatim a Gerard Butler sa definitvne stal mojim oblubencom