(1998)

Emocne silne neprijemna vec. Ciernobiela zrnita kamera spolu s prenikavym hlasnym zvukovym doprovodom navodzuje skutku neprijemnu a stiesnenu atmosferu kedy sa pre istotu zahrabavate hlbsie do perin ani neviete preco. Ano obraz a zvuk je skvely a zachranuju to co nedokaze pribeh. Ak opomeniem neorigialne spajanie asi vsetkych konspiracnych teorii (burza, nabozenstvo, Da Vinci) tak si vlastne rejzo vystaci so zabermi z metra a kupelne. Ako hovori moj manazer kazde rano na porade: not good enough:)

Já, robot (2004)

My logic is undeniable. Yeah so you got to die. Nedavno som pozeral Minority report a ohodnotil som to 4 hviezdami. Nevidim najmensi dovod spravit teraz inak. Nanajvys tato vec je vtipna od zaciatku do konca a menej chladna a "odtazita" ako Report. A Will Smith je proste megac najvacsi a este aj nosi conversey:))

Minority Report (2002)

Vazne skvele sci-fi s vybornou zapletkou chladne ako buducnot, o ktorej pojednava

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Ako to carovne zacina tak to hrozne konci. Kazdou minutou sa nam, tak isto ako chlapcovi, odkryva kusok so skladacky, ktora sa mala skladat z 1000 kuskov a volat sa Tretia Risa. Kazdou minutou sa stupnuje napatie az do konca, ktory sice nie je prekvapenim ale o to horsie sa preziva. Zaujmalo by ma na kolko sa na mojom hodnoteni ako aj na ostnych hodnoteniach podpisala tema koncetracneho tabora v kombinacii s malym chlapcom. Silny tlak.

Knoflíkáři (1997)

Ty uz nic neres, neprepinej a hlavne po nicem nepatrej:))) u nas v rodine velmi oblubena hlaska a velmi oblubeny film. Poviedky su jemne inteligentne popreplietane a vzhladom na cierny humor vas mozno ocari pomale tempo. Za poviedku Pitomci plus jedna hviezda. Fuck weather

Smrt čeká všude (2008)

Sila tochto filmu je v jeho prirodzenosti. Nepoviem naturalnosti lebo nejakych extra zaludok drasajucich zaberov sa nedockame. Naopak film je viac-menej vystavany na strachu z nasledujuceho kroku, na vybuchnuti-nevybuchnuti bomby. Psychologia vojny a postav je vsak vykreslena exceletne. Od skveleho vojaka s potrebou adrenalinovych situacii, dalsieho skveleho vojaka, ktory chcel len prezit a dostat sa co najskor domov az po ucho, ktory sa proste len boji. Skvela ukazka o tom co si prezivaju vojaci v Iraku (vo vojne) je scena "suboja sniperov. Aj potom co ich zabili cumeli cez dalekohlad na budovu po zbytok dna v horucavach, bez vody az kym sa nezacalo stmievat. Som hrozne rad, ze tento film nezapadol do prachu filmovych archivov a nakoniec sa dostal aj do kin. Neviem ci si zasluzil 6 oscarov ale za reziu urcite ano.

Smrt panen (1999)

Na mna to bolo nejak malo "snove". Velmi mi to pripominalo iny mysteriozny film australsku klasiku Picnic at Hanging Rock. Tiez sa to tvari ako pribeh podla skutocnej udalosti, tiez su hlavnymi postavami mlade dievcata a tiez sa nikdy nedozvieme co sa skutocne stalo. Smrt panen je krasny film. Krasna kamera, krasne hry so svetlom, krasne dievcata ale nikam ma to nevtiahlo. Vobec ma napriklad nezaujma preco sa tie dievcata vlastne pozabijali. Je jasne, ze pravdu sa nikdy nedozvieme a mne je to uprimne jedno.

Dannyho parťáci (2001)

You have three pairs. Yeah. You cant have six cards in a five-card game...tato sa vsak hra s 11 kartami. Tak po 4-5 videni menim svoje hodnotenie na 5. Stale rovnako kulove, stylove a zabavne. Borci museli zazivat pri natacani velu prdel a je to citit na lahkosti akou posuvaju tu prdel divakom. A tato prdel sa mi dost paci hoci tam poriadne hraje len jedna zenska a este k tomu Robertska.

Čas (2006)

U mna je jeden problem tykajucich sa filmov z vychodu. Mam problem rozoznat kto je kto. Ak je zakladom zapletky zmena tvare tak sa tento problem stava alfa a omegou narozdiel od takych cin-cong kung-fu tia-haaaaaa bojovkach kde si staci pamatat hlavneho borca a zbytok aj tak umrie vdaka jeho rychlym ...vsetkemu. Co sa tyka samotneho deja tak originalita sa mu neda upriet a malo to nabeh na Korejsko-Japonsku zaujmavost. Bohuzial, viac-menej odzaciatku bolo jasne kam oko rezisera kraca a tiez ze mal v hlave aj svoj originalny zaver, ktory vsak bohuzial vzhladom na natahovanost a opakonie sa scen, scenerii ako ja dialogov vyznieva v konecnom dosledku ako umela snaha sokovat divaka a prikovat ho k stolicke pocas zaverecnych titulkov.

Pan Rosnička (2005)

Nikdy som nechapal ako sa clovek dostane za bod kedy proste nabije pusku a postriela par okoloiducich a poslednym nabojom vystreli vsetky svoje starosti na cerstvo bielo omietnutu stenu. Cage ma vsak presvedcil, ze taky stav sa v zivote moze prihodit. Hraje obycajneho cloveka s obycajnymi starostami. Chce len to najlepsie pre svoju rodinu aj ked mu to cez vsetku svoju snahu vobec nevychadza a konci ako najvacsi blbec.....bez happyendu and so true. Im loving it