Nebezpečná rychlost (2008)

Alham-du-li-lah. Filmik s originalnou moralnou pointou typu: dokaze clovek zabijat, aby prezil? (ja mam deti ja nemozem umriet). Kopec neuveritelne neuveritelnych postav od dezertuucej vojacky s psychologickym kurzom, ktora akoby vypadla z Beverly Hills s vetami podobneho typu ako pamatne: Zver sa mi, Brendo, Dalej mexicky MacGyver aka. nemusi-byt-kazdy-dement-len-pretoze-nehovori-po-anglicky, jedna politicky korektna cernoska a natvrdly trener nejakeho amerikeho tymu so super tvrdackym nazvom Zrebci. Dockame sa vzdania holdu vojakom v Iraku ako aj maleho, ale za to potrebneho sexualneho iskrenia. Coho sa nedockame je napatie a rozumu scenaristu. Neobtazujte sa....

Babylon A.D. (2008)

I need you to live...nevidel som lepsi sposob ako to dosiahnut:)) Pohodovy akcnak na nedelny vecer. Nenudil, ani netrapil potrebou myslenia. Vin Diesel je ako obycajne nekompromisny a nebyt zbytocnej "love story" a hlupeho konca ...viac ako hlupeho....megaaaaaaaaaa debilny koniec...tak to mohlo byt aj lepsie. Pravda, nevidiet tento film, znamena aj okrem ineho nevidiet najlepsiu relamu na Coca Colu:))) tak nazdravie. P.S.: podla toho co som si precital, som videl 90min verziu, ktora ma byt horsia ako SE verzia. Doporucujem, preto stiahnut/kupit/pozicat, urcite vsak pozriet SE:101 min verziu

Spláchnutej (2006)

OK hned pre zaciatok poznamenam, ze nemam rad kreslene-animovane filmy, rozpravky, proste vsetko v krasnych ruzovych farbach duhy okrem slovenskeho vecernicku Jurosik. A tak som sa staval aj k Flushed Away. Pustil som si ho len preto, lebo som ho mal ako jediny film v cestine (aj ked teraz trosku lutujem, ked som zistil, kto vsetko nahovoril hlavne postavy) a mne sa vobec nechcelo citat titulky a pocuvat anglictinu. Spozornel som, ked som sa hned na zaciatku par krat uchechtol popod fuz no po stretnuti s malou rybkou a jej otazkou: Nevidel ste tatu? som sa len skvelo bavil a keby nebolo maleho "blackoutu" tak by som to urcite dopozeral na prvy krat. Hlasky pokracuju, pridaju sa spievajuce slimaky plus milion a jeden nenapadnych odkazov. Nenapadne az tak velmi nemozu byt, ked som si ich vsimol aj ja. Lepsiu komediu som uz dlho nevidel a to hovorim aj o hranych filmoch... dont worry be happy

Furjó anegoden: Inošika Očó (1973)

Skoda. Cakal som nieco viac. Na zaciatku a na konci skvele suboje (hlavne ten prvy) a medzi tym intrigy ako zo spanielskej telenovely, anglicanka co hovori po anglicky horsie ako japonci a jeden nesmrtelny vrah, ktory ma asi viac stastia ako rozumu. Celkovo herecke vykony slabe a ani zenske tela tentokrat velmi nepotesili. Podobne to asi videl aj Tarantino:)) a natocil Kill Bill.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Pamatam si, ako ma jeden letny vecer zobrala sestra do malickeho kina na film s divnym nazvom Pulp fiction pretoze "som ho este nevidel a musim!" Bol som z neho zaroven uneseny tak istko ako zmeteny. Prvy film s roznymi navzajom popletenymi dejovymi pribehmi, ktory som videl. Snazil som sa z plnych sil nestratit nit, zapamatat si kto je kto, vsetko pochopit a obcas sa zasmiat. Mal som 15. Odvtedy som tieto historky videl par krat a stale menej sa "snazim" a stale viac si vychutnavam a bavim sa. Kedze som nedavno pozrel aj tzv. "najlepsi Tarantinov film" Inglourious Basterds, neda mi to neporovnat ich. A vlastne nemusim. Pulp som dal 5 hviezd a Basterdom nie. Vlastne som mu nedal ani styri:)) ..the truth is, you´re the weak and im the tyranny of evil men. P.S.: co je v tom kufriku?:))

Nekonečný příběh (1984)

Nikdy som si nemyslel, ze to je film pre deti. Ani Pan Prstenov nie je len rozpravka o skretoch a elfoch. Detom sa bude pacit, ale dospely ma sancu najst v pribehu ovela viac. Pribeh o tom co sa skryva v nasom vnutry a o odvahe pozriet sa sam sebe do oci, vidiet svoje prave ja (vid zrkadlo), o tom, ze by sme nemali nechat utopit nadej v bazinach smutku a hlavne o tom, ze bez fantazie to proste nejde:). Vela nezabudnutelnych scen a soundtrack, ktory stoji za to vlastnit. U mna urcite najlepsi fantasy film. Vlastne moja velka srdcovka.

Hanebný pancharti (2009)

Ja sa proste citim oklamany, podvedeny. V nazve su basterdi, na plagate su basterdi, v trailery su basterdi, este aj ten obsah na csfd je o nich a nakoniec vo filme islo uplne niecom inom. Nemal to byt nakrvavejsi film o zabijani nacistov? Sorry, ale to je ako robit reklamu na dvojlitrovu kokakolu ale vo flasi je nakoniec liter a pol fanty....film bol fajn, narozdiel od vacsiny mne sa pacil aj Pitt (hlavne jeho talianska anglictina), o Waltzovi ani nehovorim. Bolo to sice na moj vkus pridlhe, ale dal by som tomu 4....keby som nebol nasrany

Cela (2000)

Prvy krat som tento vylet do hlavy schizofrenika videl asi pred 8 rokmi a pacil sa mi. Bol som zvedavy ci som z toho nevyrastol. A nie:)) Je to plne uchylackych predstav a snov a tie ja mam stale velmi raaaad:)) Lopezka toho nastastie vela nehovori, takze prevlada vizualna stranka a ta je fakt neuveritelna. A JLo s mini kusou bude navzdy moja Domina! Mnam.

Clona (2008)

Original som nevidel a ani ma to velmi netrapi. Sice si ho urcite casom pozriem, ale teraz hodnotim len film ,ktory som prave dopozeral. Bal som sa, takmer cely cas som bol v napati a ubehlo to naozaj velmi rychlo. Ja som spokojny a davam 4 hviezdy. Ak je ten original naozaj taky dobry, tak urcite prehodnotim svoje hodnotenie po jeho pozreni.

Až tak moc tě nežere (2009)

Welcome to my world, asshole. To je ten film fakt taky blby, alebo vsetky zenske take hlupe? Lebo ak to druhe tak dufam, ze akurat ja budem ma stastie na "vynimku" Sorry za vyraz. ale tolko chujovin som v jednom filme este nepocul. Ale po zisteni, ze predlohou bola jedna z knih typu "Pravidelny orgazmus aj s tym vasim" alebo " Zeny su z Venuse a muzi z Marsu" tak sa ani necudujem. Aspon, ze tam boli Annistonka a Affleck a aj ta ich story mi pripadala ako z ineho filmu. 2 hviezdy z toho jedna je za Scarlett "krv a mlieko" Johansson. P.S.: Vazne? Jon Bovi citat? Strasne mi to pripomenulo: All I got is a red guitar ,three chords and the truth co je kus textu U2 aj ked to mozno pred tym pouzil Bob Dylan. WTF?