Iveta - Tisíc obyčejných věcí (2022) (epizoda)

Provedením mě seriál docela chytl a příběh zaujal, zklamání přišlo až při prohledání youtube a zjištění, že je příběh dost zdramatizovaný. Například Iveta vypadá jako holka, co zpívá jen v církevním sboru a nesmí jít kamkoli sama, ačkoli už v té době vystupovala na zábavách a měla kapelu? Nebo situace kdy vyrazí do Prahy úplně poprvé a ráno už někde vystupuje? Doufala jsem ve větší přesnost a bohužel momenty, které mě přiměly hledat, jak to bylo, zklamaly.

Žhářka (2022)

Předlohu jsem nečetla (jen začátek). Obsazení se za mě povedlo, ale něco tomu chybělo. Přišlo mi to jako spíš televizní film. Váhám pořád mezi 3 a 4* a mám pocit, že nadhodnocuji, protože je to podle Kinga.

Duch ve stroji (2017)

Něco jako Matrix, jen v krásném kabátku. I přes kratší stopáž mě děj nudil.

Matrix (1999)

Tady na to extra vysoké hodnocení určitě má vliv nostalgie, mě bylo v té době 8 let, tudíž jsem ho viděla až teď jako tu kultovní klasiku a byla jsem dost zklamaná, je tam strašně moc akce a akčních scén, takže mě dost uspávaly, jinak příběh mi přijde spíš průměrný, nejvíc mě bavil začátek s probuzením. Celý film převažuje černá a šedá barva, na začátku mi postavy přišly na jedno brdo, prostě lidé v černém :D.

Služka (2021) (seriál)

Trochu mě zaráží pohled různých lidí na tento seriál, často slyším, že je to kritika systému a společnosti. Já tam spíš vidím nezodpovědnost hlavní hrdinky, chytrá holka, přijatá na vysokou, má sex bez ochrany, nechce jít na potrat a dítě si nechá přes nesouhlas partnera… před soudem si pak vůbec nic nezjistí, jde hledat panenku u silnice kde se nesmí parkovat… dělá jednu chybu za druhou už během prvních dvou dílů… A pak zas. Třeba ta oslava, to byla od ní prostě strašná hloupost a risk. Ke konci se aspoň v tom už naučí chodit a nechová se jak když přiletěla z Marsu :D. Nakonec to byl zajímavý seriál, roztomilý, držel mou pozornost a držela jsem hlavní hrdince palce, přestože na začátku moc mých sympatií nezískala. Zajímalo by mě, jestli by na ni byli všichni tak milí, kdyby nebyla tak krásná. :) Také má hlavní hrdinka extra hodné a milé dítě, jinak by zažívala mnohem větší hell… To, proč hrdinka působí jako z Marsu, je taková zvláštní nekonzistence ohledně technologií, na jednu stranu je chytrá a používá na chytrém telefonu tinder, na druhou stranu ji nenapadne si na mobilu cokoli najít na internetu, proč tajně píše z cizího počítače, když má mobil s wifi?

Žena v okně (2021)

fajn film na večer, brzo na něj ale zapomenu

Riverdance: Animované dobrodružství (2021)

Skoda, že mě to nakonec zklamalo, protože ten nápad zapojení irských tanců byl pěkný a celkově to vypadalo moc hezky. Děj ale docela o ničem.

Cruella (2021)

Potitulková scéna byla možná už trochu moc - nechci spoilovat, ale byly v ní hned dvě velké blbosti :D, prostě snaha to sešroubovat dohromady s animákem. Jinak jsme se u filmu dobře bavili, není to ale asi vyloženě pro děti (nevím, jestli je bude film bavit), spíš pro dnešní pamětníky animované verze.