22. července (2018)

Na začátku jsem si říkala, že dám 4*, ale ta stopáž je prostě moc a neustále se to točí okolo jednoho z přeživších. Ke konci už jsem docela zkomírala.

Nabarvené ptáče (2019)

Film mi kupodivu přišel lepší, než předloha (ta mi ale k srdci nepřirostla), přecijen trochu citlivější, jinak se předlohy velmi přesně drží (možná až moc). Délka je tady asi na škodu.

Harry Potter a Ohnivý pohár (2005)

Můj oblíbený díl, ale bohužel krátce po dočtení knihy uznávám, že to jaksi není ono. Ron a Hermiona jsou ve filmu dost otravné a hloupé postavy. Harryho účes :D… Vizuálně super, ale scénář dost pokulhává.

Králové hor (2015)

Záběry úžasné a moc mě potěšilo, že vznikl tento typ filmu s dnešní kvalitní filmovou technikou, bohužel příběhově a herecky film moc nezaujal.

King Kong (2005)

Film podle mě: - byl příliš dlouhý - zápletka s dinosaury byla zbytečná - zápletka s domorodci v podstatě taky - nevyvolal moc emocí  - nepůsobil věrohodně, nevtáhl mě do děje  Škoda, docela zklamání, čekala jsem něco lepšího. Je tam jen kvanta triků a soubojů.

Největší showman (2017)

Tenhle film je super barevné muzikálové vystoupení. Baví mě i na několikáte zhlédnutí. Jen mi nesedlo obsazení herečky  Michelle Williams, kterou nemůžu vystát, je taková strašně "umělá", nebo "toporná".

Vše pro dobro světa a Nošovic (2010)

Záběry lidí, kteří odmítají natáčení, nebo říkají vypněte to... přijde mi to trochu jako drzost, přitom natáčení lidé neudělali nic špatného. Chybí shrnutí informací, film začíná až delší dobu po události bez nějakého vyjádření třeba policie. Super téma, ale způsob natočení se mi ani trochu nelíbil.

13 minut (2021) (TV film)

Český dokument ve stylu Netflixu podle podobné šablony. Tím chci říct, že tento styl nemám ráda. V některých případech ani nebylo pořádně jasné, co přesně se stalo, protože je příběh vyprávěný pouze hlavním aktérem bez doplnění faktů. Hraje na city, informační hodnota malá

My děti ze stanice Zoo (2021) (seriál)

Seriál mě příjemně překvapil. Četla jsem knižní předlohu i viděla původní adaptaci. Knižní předloha byla taková suchá, nedokázala jsem si v tom najít nějaké emoce, příběh se pořád opakoval... Nemyslím si o ní, že si zaslouží být tak velkou klasikou. Tím pádem seriál v tomto moderním podání předloze podle mě dodal šmrnc a byl zajímavě natočený. Herci dobře vybraní tak, že utáhli mou pozornost. Jen jsem mnohokrát zauvažovala nad historickou přesností. Hodně věcí působilo moderně. Navíc kamera a nasvícení tomu dávaly takový hezký naleštěný vzhled. Chyběla trochu větší syrovost té doby.  Jak seriál tak kniha za mě ukazuje drogy trochu moc pozitivně, ale u knihy mi to vadilo mnohem víc. Ta na mě působila, jako by to celé byla úplná pohoda bez vážných následků. V seriálu ta rizika drogového prostředí byla přecijen vizuálně trochu srozumitelnější, věnoval se smrti kamarádů, zobrazení odvykání a dalším detailům. Za mě seriál rozhodně doporučuji, pěkný moderní počin, který z nezáživné předlohy vykřesal asi maximum.