• Krátkometrážní

Angel-A (2005)

Příšerná ústřední dvojka v otravně ukecaném a přitom zcela impotentním příběhu, jehož pointou je snad ještě debilnější moralitka, než bych čekal. A to jsem se v průběhu filmu naučil čekat fakt málo.

Bytost (1982)

Hallelujah! :-O

Milióny (2004)

Neuvěřitelně nudná a přeplácaná slátanina, kterou jsem nejspíš vůbec nepochopil. Promiň, Danny. 40%

Nouzový východ (2008)

"We're running from the hopeless emptiness of the whole life here, right?"

Narušení (1999)

O tomto filmu by se dalo s přehledem říct, že je úplně zbytečný. Daleko zajímavějších či mnohem lépe zformulovaných myšlenek, charakterů, zvratů a osudů už jsme byli svědky (z těch nejznámějších) například v dramatu Awakenings, Přeletu nad kukaččím hnízdem nebo později v Čisté duši, přičemž Girl, Interrupted nepřichází s jedinou inovací (kromě pohlaví hlavních protagonistů). Bohužel vzhledem k méně nápaditému scénáři mně to přijde zatraceně málo. Pořád jsem na něco čekal, co bych na tomto filmu mohl ocenit, nic ale nepřišlo.

Kladivo na čarodějnice (1969)

"A tak, Bože, neodpouštěj nám ani jim, neboť skrze Tebe zhřešili jsme vůči člověku."

Veřejný nepřítel č. 1: Epilog (2008)

Po částečné euforii přichází mírné zklamání. První díl si se mnou hrál mnohem víc. Rozmanitost děje se vytratila, vedlejší postavy začínají připomínat nastrčené panáky a smýšlení hlavního hrdiny celkově už není tolik zajímavé či překvapující. Závěrečná scéna ovšem stojí za to - takhle dlouho nedýchat, to se mi dlouho nestalo.

Den, kdy se zastavila Země (2008)

Narozdíl od originálu se v tomto filmu něco děje i nad onen ideologický rámec. Sice to není bůhvíjak dechberoucí podívaná, jak se asi očekávalo (spíše taková zvláštní komorní atmosféra..), ale mě Reeves s Connelly zabavit dokázali. Horší už to bylo s tím malým černouškem, protože mě sral a pokud jsem se zhruba v polovině filmu pohyboval nad vlastním očekáváním, tak konec v čele se scénou na hřbitově to spolehlivě zadupaly do země. Psychologie postav tady není žádná, bohužel ani Klaatu a jeho natolik zásadní myšlenkové pochody se napovrch příliš neprodraly. Co se povedlo je linka s "golemem", takže škoda, že toho nebylo více. Celkově za slabší tři hvězdy.

Veřejný nepřítel č. 1 (2008)

Tak tohle žeru. Naprosto sugestivní porce násilí, výborný duch doby let šedesátých, skvělý Cassel, infarktovej útěk z vězení, jedna geniální přestřelka a neúprosný tah na dokonale vytvořený prostor pro druhou část.