Drive (2011)

Úžasný film, predovšetkým skvelo natočený, pretože každá scéna, každý záber má svoj zmysel. Predovšetkým toto nie je akčný film, je to film o Driverovi a základnou témou je podľa mňa to, ako ho láka normálny život, ako sa chce stať tým dobrým (skvelá pieseň A Real Hero), avšak keď je manžel Irene pustený z väzenia a Irene a Benicio sú v ohrození, Driverov svet sa začne rútiť. A po krvavej scéne v moteli si uvedomí hrôzu života, ktorý si zvolil a to že je stále ten zlý... Soundtrack je geniálny, herecké výkony sú skvelé, potešil hlavne Ron Perlman. Z môjho pohľadu tomuto filmu nemám absolútne čo vytknúť. Hodnotenie: 9.7/10

Sedm (1995)

Jeden z vrcholov krimi žánru. Hodnotenie: 9.8/10

Klub rváčů (1999)

Tyler Durden je jedna z najlepších postáv vo filme vôbec a Brad Pitt ho zahral úžasne a tento film sa dá popísať len jedným slovom a to Masterpiece. Hodnotenie: 9.8/10

Podfu(c)k (2000)

Jason Statham je úžasný v komédii a jeho timing je skvelý, dúfam že sa k nej v budúcnosti ešte vráti. Hodnotenie: 9.1/10

Špinavý trik (2013)

Vynikajúci film s brilantným scenárom a úžasnými hereckými výkonmi. Bale sa zase transformoval a zrobil všetko pre svoju rolu, Amy nebola nikdy príťažlivejšia a je to zatiaľ jej najlepší výkon, takisto zatiaľ najlepší výkon Bradleyho a o Jennifer ani nehovorím, tá bola zase úžasná. Film má skvelé tempo, réžiu a aj atmosféru 70-tych rokov. Podľa mňa úplne zaslúžených 10 nominácii na Oscara, len škoda že žiadnu nepremenili, ale v podstate nemali ktorú a asi jediná kategória v ktorej mali reálnu šancu bol scenár. Hodnotenie: 9.0/10

Hledá se Nemo (2003)

Zábavný animák so skvelým príbehom a animáciou. Hodnotenie: 8.6/10

Šestý smysl (1999)

Jeden z tých filmov, u ktorého je druhé pozretie je úplne iné od prvého, lebo až pri ňom divák úplne docení brilantnú réžiu M. Night Shyamalana a môže sa len udivovať nad tým, ako mu tá pointa mohla počas celého filmu unikať. Hodnotenie: 9.3/10

Poslední samuraj (2003)

Jednoznačne najlepší a môj najobľúbenejší film Toma Cruisa. Hodnotenie: 9.4/10

Život je krásný (1997)

Tento film musí dojať každého. Pamätám sa ,že som ho videl ako dieťa, nemal som viac ako 12, tak ma tento film dojal k slzám a celú tu časť filmu v koncentráku si pamätám dodnes. Pred nedávnom som si film pozrel znovu a aj keď už na mňa nemá taký emocionálny dopad stále je to skvelý film. Hodnotenie: 8.7/10