Vzhůru do oblak (2009)

Úžasný animák s brilantným a dojemným úvodom, zábavným dobrodružstvom a zase skvelým a dojemným záverom, aj keď pointa je ďaleko dopredu jasná. Hodnotenie: 9.2/10

127 hodin (2010)

Dobrý film nečakal som, že sa mi bude páčiť. Miestami síce strácal na tempe a začínal nudiť, ale James Franco bol úžasný takže mi to až tak nevadilo. A tento film ma dokonca ovplyvnil fyzicky, lebo takmer počas celého filmu som bol smädný. Trochu mi vadila vizuálna stránka filmu(niektoré flashbacky, rozdeľovanie obrazu) a taktiež mi trochu vadila scéna amputácie a to hlavne kvôli zvukovým efektom a aj kvôli tomu má pre mňa tento film veľmi nízku hodnotu znovu pozretia. Najviac mi chýbalo emocionálne zapojenie do deja, možno preto, lebo som vedel ako to skončí, ale je to skôr preto, že Aaron bol arogantný frajer ktorý si myslel že je neporaziteľný a vo filme je vykreslený ako nejaký hrdina...Hodnotenie: 7.0/10

Zrození Planety opic (2011)

Zbožňujem tento film a Andy Serkis mal byť za úlohu Caesara nominovaný na Oscara, nemal vyhrať, ale mal byť aspoň nominovaný na herca vo vedľajšej roli. Hodnotenie: 9.3/10

Wolverine (2013)

Japonsko Wolverinovi jednoznačne prospelo a akčné scény a súboje sú skvelé, len tá záverečná mohla byť o niečo lepšia, záveru hlavne chýbala väčšia gradácia. Taktiež je pekné, že sa tvorcovia poučili a nenapchali do tohto filmu príliš veľa mutantov. Hugh Jackman nám v tomto filme dáva jednoznačne najlepšieho Wolverina a dúfam že sa ešte rozhodne pokračovať v tejto roli. Hodnotenie: (nechápem ako ho môže mať X-Men Origins lepšie) 8.8/10

Thor: Temný svět (2013)

Úžasný film tak ako jednotka, normálne sa neviem sa rozhodnúť, ktorý sa mi páčil viacej. Tento má oveľa viacej Thora ako robí tie svoje veci, je tu viacej akcie a Asgardu a interakcie medzi Thorom a Lokim sú skvelé. Na druhej strane má film slabého záporáka, jedna z najlepších scén je tá kde má Malekith súboj s Friggou(Thorovou matkou) a on nemá proti nej najmenšiu šancu, Frigga mu jednoducho nakope zadok ako keby to bol nikto. Malekith mi nepripadal ako skutočná hrozba a uškodilo mu aj to že celý čas rozprával po elfsky. Ešte je tu príliš málo lady Sif a celej tej štvorice bojovníkov. Hodnotenie: 8.6/10

Zmizení (2013)

Brilantný thriller s vygradovaným záverom a úžasnými hereckými výkonmi, najviac sa mi páčil Jake Gyllenhaal. A musím ešte spomenúť meno Paul Dano, pretože si myslím, že je jeden z najpodceňovanejších hercov a v tomto filme bol zase skvelý. Hodnotenie: 9.3/10

Walk the Line (2005)

Nie som veľkým fanúšikom životopisných filmov a už vôbec nie tých o spevákoch, ale tento sa mi páčil a to hlavne kvôli hereckým výkonnom... Hodnotenie: 8.6/10