Croodsovi (2013)

Je to síce milá a veľmi zábavná jazda, nádherná, vtipná, plná perfektných postavičiek, v netradičnom svete a ani neje príliš moralizujúca, ale mega plochý príbeh, nezmyselne dokrížené živočíšne druhy a predvídateľnosť mi celkom vadili. Tvorcovia sa síce snažia prísť s niečím novým, ale v podstate všetko sme už niekde videli. Deťom sa to bude páčit náramne, ale za mňa iba 3.

Policejní mafie (2012)

Dosť plytké, ale žiadny zázrak som ani nečakal. Jednoduchý príbeh, fiftyho zuby, sem tam prestrelka, zuby, fetujúci Whitaker, zuby, kozy, zuby, žiadny ozajstný zaporák, zuby a aký taký zaver. Ako bavilo ma to, ale úplne bez emócii.

Chceš pěstí? (2013)

Príliš povrchné, predvídateľné, málo akcie, aj to zlej, škaredý McAvoy... Našponovaná scéna u babky, bola ale akoby z iného filmu.

Dům na špatné adrese (2008)

Diabolský Jackson a kopa napätia. Záver mierne prehnaný, ale celkový dojem to nekazí. Prijemný thriller o nepríjemnom susedstve. Nechcel by som.

Lanaři (1994)

Ako chlapec som bol s tohoto úplne v prdeli, keďže v deväťdesiatych rokoch sa toho o NBA veľa zohnať nedalo a ja som veľký fanda. Už si nespomeniem ako sa to ku mne dostalo, ale určite som šťastím húkal nakoľko tu "hrajú" vtedajšie obrovské hviezdy "Shaq" a môj obľúbenec "Penny". Pre fanúšikov basketbalu minimálne za 4.

Smrtící bumerang (1996)

Naozaj obdivuhodný Thortonov výkon, či už pred, alebo aj za kamerou. Jedinou chybou tohoto silného, avšak miestami vlečúceho sa príbehu je, že je predvídateľný ako rozprávka. 80%

Skvělí chlapi (2000)

Spočiatku som tomu nemohol prísť na chuť. Postupne sa mi však tento podmanivý príbeh plný zaujímavých postav dostal pod kožu. Scenár je vysoko zábavný, k tomu skvelý Douglas a neodolateľná Katie. Čím viac sa blížil záver, tým mi bolo smutnejšie, že sa musím s touto partiou rozlúčiť.

Mládeži nepřístupno (2013)

Totálna fantazmagória! Nechápem ako sa podarilo dostať tak zaujímavú a úspešnú zostavu do takto neskutočného úletu. Ono by to vlastne nebolo ani tak zlé, keby boli príbehy zoskupené inak. Totižto hneď prvá story je neskutočná pičovina a mal som 100 chutí s tým seknúť (možno keby bol rozbeh miernejší by to bolo znesiteľnejšie).Tato myšlienka ma ešte napadla no našťastie až pri poslednej a to som zas nejako predýchal. Inak zopár nápadov je naozaj výborných a hlavne s odstupom času sa na tom zabávam. Cele je to taká šialená uletená hovadina že nechápem ako toto mohlo vôbec vzniknúť a hlavne s takou posádkou. No nič, za zopár naozaj podarených vtípkov a za odvahu som ochotný ísť „AŽ“ na dve.

Určitě, možná (2008)

Veľmi prijemná a nenútená romantika. Príbeh je dosť originálny na to aby ma neprestal baviť ani na chvíľu. Nájde sa ja mierny humor, nič moc, ale také úškrny na mojej tvári boli. Reynolds mi nevadil, ale príliš som ho tu nemusel. Ženské trio sa naopak podarilo vybrať naozaj výborne. Som rad aj za to, že tato originálna romanca nie je presladená, ako väčšina. Štyri možno trochu nasilu, ale určite je to nadpriemer.

Ďáblův dvojník (2011)

Aj keď pohľad na daný príbeh nie je asi najreálnejší a či už bol Uday ešte horší a vyčíňal viac brutálnym spôsobom, alebo to bolo možno inak, je každopádne tento film nanajvýš zaujímavý. Celý čas, si moju pozornosť držal vďaka Saddamovmu synovi, ktorý si dovolil úplne všetko čo ho napadlo v tej magorskej palici. Užíval si chľast, fet, ženy a bral si čo chcel, koho chcel a kedy chcel, kludne aj nevestu ktorá sa práve vydávala. Mal na to moc. Famózny Cooper je určite najvýraznejší aspekt tohoto skutočného životopisného príbehu, ktorý fantastickým spôsobom stvárnil obe postavy.