Hanebný pancharti (2009)

Obsahuje SPOILER! Toto mohol vymyslieť jedine "magor z videopožičovne"! Tarantino si nerobí ťažkú hlavu z ničoho, ani z vojny. Inglourious Basterds sú zas raz parádne napísaný, vtipný, vynikajúco zahraný,(diky Quentin za Christopha Waltza. Hneď po chapter one som sa do neho zamiloval) a QT tomu celému perfektne šéfuje. Kapitola jedna je pre mňa dokonalá vo všetkých ohľadoch. Vlastne celá prvá polovica je parádna. Druha polka už bola trosku slabšia, stráca tempo, ale záver bol opäť luxusný. Veď kde sme mohli vidieť rozstrieľaný (z blízka) Hitlerov ksicht :))

Na vlásku (2010)

Skvelé, vtipné, roztomilé, nadherná animácia, pekna hudba a kôn-pes :)

Zombieland (2009)

Výborná rezba, čo si neláme hlavu s ničím iným, len ako nás zabaviť. Ja som sa teda bavil výborne. Dosť originálne nápady, štýlový Woody, zábavné killovanie zombíkov... a ten koniec bol fakt brutal. Jednohubka ktorú by som si v pohode pozrel ešte raz .

Blesk (2011)

Prekvapivo dobré. Ako je u Stathama dobrým zvykom, čakal som akčnejšiu jazdu, ale som rád že tomu tak v BLITZ nie je. Je to viac menej detektívka s drsným policajtom a psychopatickým vrahom, ktorého Gillen stvárnil fantasticky. 70%

Útěk z MS-1 (2012)

Parádne hláškujúci Pearce, krásna Maggie a kopa škaredých dementov. Plnokrvné akčné béčko. O dosť lepšie ako som čakal.

Chlap na roztrhání (2012)

Kvôli hereckému obsadeniu som sa na to tešil. Som však sklamaný, aj keď tunajšie hodnotenie naznačovalo, že to nebude žiadna sláva. Emocionálne ma to minulo veľkým oblúkom, vtipné to tiež nie je a športové scény slabé ako čaj. Neviem, čí bol hlavný hrdina taký sukničkár, alebo len mentálne pozadu, ale dosť ma jeho správanie rozčuľovalo. Predvídateľný dej zachránil iba koniec, ktroý nebol logicky odhadnuteľný.

Hořící Mississippi (1988)

KKK tu terorizuje čierne obyvateľstvo. Neustále tu niečo horí, tlčú sa osoby atd... Zopár scén je fakt drsných (zhorený dobytok). Týpci si robili čo chceli a mysleli si, že im to prejde bez následkov."Dobrý" a "zlý" policajt, síce vedia kto za tým je, ale potrebujú dôkazy. S postavami sa veľmi nezoznámime , ale tu skôr išlo o ukázanie rasovej neznášanlivosti zo strany belochov, čierny sú tu iba za obete, ale neako velmi film na city netlčí. Priestor tu ma hlavne Hackman a je štandardne výborný. Nenudil som sa, ale veľmi silný film to nie je.80%

Černobílý svět (2011)

Veľmi zaujímavý a netradičný pohľad na rasovú otázku v USA. Takmer čisto ženské postavy tu v silnom a peknom príbehu predvádzajú neskutočný herecký koncert !!!

Bídníci (1998)

Vedel som že Bedári sú známe dielo, ale to boli asi tak všetky moje informácie. Čítať to určite nebudem, ale film ma veľmi bavil. Príbeh Valjeana ma okamžite upútal a bol som zvedavý, ako sa bude vyvíjať ďalej. Vyvíjal sa nadmieru zaujímavo... Druhá polovica je síce málinko slabšia, ale vynikajúce herecké výkony, dobová atmosféra a skvelí príbeh robia tento film nezabudnuteľním.