Poslední vládce větru (2010)

Keby toto dielko nenatočil majster mystérie M. Night Shyamalan, možno by sa ľudia na to pozerali inak. Priemerná zábavná jednohubka , ktorá sa dala urobiť úplne inak. Ak by všetko bolo lepšie premyslené, mohla byt na svete ďalšia zaujímavá trilógia. Slušný príbeh, vizuálne je to celkom v poriadku, hudba výborná. Škoda, že je to až príliš detinské a ploché. Po skončení, som už chuť na pokračovanie nemal :(

Mistr neznámého boje (1993)

Klasický akčák 90 tých rokov se vším šudy, ale capoeira vyzerá vynikajúco.

Zrození šampióna (2009)

Biela rodina je tak dobrosrdečná že si osvoja černoška z ulice a zachránia ho od všetkého zlého. Mne to však pripadalo, ako by bol ich domáce zvieratko. Silný príbeh, ale priemerný film.

Harry Brown (2009)

Úvod excelentný. Perfetkna, hnusná atmosféra počas celého filmu, škaredé sídlisko plné rôznych retardov. Myslel som, že z toho bude seriózna dráma. Vlastne ono je to dosť pozerateľné, ale čím viac sa blížil film ku koncu tým menej sa mi páčil. Nemôžem si pomôcť. Extrémne drsne scény, no niektoré sú však podľa mňa až prehnato umelé. Teda dúfam, že nikde na svete si nebehajú "kindergangstri" len tak po ulici a nestrieľajú ženy s kočíkom. Výsluch na policajnej stanici bol parádny a aj niektoré ďalšie scény, ale napríklad "Zháňam zbraň" veľmi nereálne, čo mi pokazilo dojem. A ten koniec akoby ani nepatril do tohto filmu. Škoda, malo to veľký potenciál.

Čínská čtvrť (1974)

Na tento film som bol veľmi zvedavý. Nicholson je môj obľúbenec, takže som sa na to tešil. Moje nadšenie sa potvrdilo. Veľmi zaujímavá detektívka. Musím pochváliť hlavne scenár, kameru a celkový "look" filmu. Jack ako vždy perfektný, ostatný herci tiež nezaostávajú. Jediné čo moje hodnotenie znížilo na 4*, bol paradoxne záver ktorý sa mi zdal divný, vlastne celé rozuzlenie príbehu ma nechalo chladným. Možno by to chcelo vidieť ešte raz....

Kurs sebeovládání (2003)

Vždy keď bol na scéne Dr. Buddy Rydell som sa neskutočne dobre bavil. Našťastie, je na scéne pomerne často a tak je film veľmi vtipný.

Maturita duchů (2012)

Španieli ma týmto veľmi milo prekvapili. Podarilo sa im v pomerne krátkom čase ponúknuť veľa zábavy, až sa mi zdalo že už pozerám pekne dlho, ale v dobrom zmysle. Takto dobre a príjemne som sa pri "teenkom" nebavil dávno. Všetky postavy mi boli až divne sympatické, ako by som ich už dávno poznal. Zopár naozaj vydarených vtipov (Michael Jackson zomrel? Hm, ako malý som chcel stráviť na jeho ranči jednu noc.) výborne oživilo solídny príbeh, plný dobrých nápadov. Záver trošku prestrelený, ale veď na to sme zvyknutí z amerických filmov už dávno. 80% ako nič.

Země kůlů (2010)

Prekvapenie ako hrom. Netušil som, aký seriózny a silný môže byt film o upíroch. Čakal som klasickú "upírovku" a dostal som citlivú hororo drámu s výbornou atmosférou podfarbenú ešte lepšou hudbou. Nie že by bolo akcie málo. Práve naopak, krvi a zabíjania je akurát. Mickle a hlavne Grace zvládli svoje remeslo parádne. Perfektná hudba počas celého filmu. Pre mňa neznámi herci boli tiež iba plusom. Fakt veľké prekvapenie.