Nejvyšší nabídka (2013)

Podmanivá, starožitnosťou nasiaknutá atmosféra, podporovaná výbornou Morriconeho hudbou (býva však aj výraznejší) sprevádza túto komornú sondu do sveta starého asociála (výborny Rush). Úvod ma neskutočne pohltil vďaka tajomnú, ktoré sa dalo krájať. Postupne sa však s toho vyklul podivný románik a ja som mal pocit, že tu niečo nie je s kostolným poriadkom. A nemýlil som sa. Napätie postupne opadalo ale záver zase vrátil spokojnosť. Tornatore nesklamal a drží si vysoký štandard.

Byzantium (2012)

"Chudokrvná" (aj napriek "krvopádu") upírina, bez štipky napätia, kde tie "pijavice" ani zuby nemajú! Za zmienku stojí akurát mrcha Gemma a film spestrujúce dve časové línie.

47 róninů (2013)

Nejako my nešla dohromady tolká porcia fantastickosti so serióznym príbehom samurajov, ich cti a pomste. Že by som sa nudil, ale povedať nemôžem. Vyzuál výborný (a to nemyslím triky), fighty neprehladné a Reeves nevýrazný.

Sabrina - mladá čarodějnice (1996) (seriál)

Blbosť, ale dalo sa na to pozerať vďaka Melisse a občasne vtipným Salemovým hláškam.

Králova přízeň (2008)

Spočiatku rozpravkový príbeh o dvoch nádherných sestrách a úžasnom královy, sa v spleti drsných intríg zmení na nervydrasajúcu drámu. Hystoricky nie až tak presné, či detajlné, o to viac napinavé, herecky vyborné(hlavne Portman) a pre mňa vysoko pútave. Parádne kostýmy, hudba... spokojnosť.

Blesk z čistého nebe (2012)

Slizký xicht hlavného sptratka mi dokonale kazil dojem, už aj tak slabučko nalinkovaného odvaru. Išiel som do toho vyložene kvôli Durantovy, ale aj tak sklamaný (čo som čakal?) Zbytočnost ! BTW: Pozerať sa na "Durantulu" pri hocičom inom ako je basketbal, je samzrejme vtipné, vlastne on sám. Inak je to ale pán.

300: Vzestup říše (2014)

Trailer vyzeral štavnatejšie, ale „pokoukaníčko“ to bolo vynikajúce. Druhá 300vka je poriadna rúbanica s mega porciou krvy, odseknutych hláv a údov, dibolskou-sexicou Evou Green, motivačne vyzerajucimi grékmi a vela dalšieho. Trochu škoda že Xerxes je iba postavička v pozadí a všetko podstatné rieši Artemisia (Green), a jej armáda je vykreslená ako horda amatérov. Themistokles (Stapleton) sice nemá charizma Leonidasa, ale súboj jeden na jedneho by bol iste zaujímavý. Vydarený vizuál, slušné efekty (aj keď masové scény, už tak vymazlené niesú) a perfektné súboje v jednom kuse. Za zmienku stoji určite aj trefná hudba. Už sa teším na druhý kuk. 80%

Špinavý trik (2013)

Aj keď je Americkan Hustle chodenie okolo horúcej kaše, je to chodenie vcelku efektné. Herci su dokonalí, majú tučné účesy, vyčančané kostýmy, seriózne keci a jeden dosť špinavý trik. Solídne, prijemné retro a sexy Amy ozdobené 2 hodinky. P.S. Viktor dokonale zastavil krv v mojich žilách.

Pod povrchem (2000)

Velké zklamanie. Neskutočne naťahovaný, nefungujúci pokus o ... horor?. Odflaknutý scenár, klúčové scény gradujú tak dlho, až napatie vyprcháva a ten záver radšej ani nebudem komentovať. Už som iba chcel, nech to mám čo najskôr za sebou. Herci dobrý

Zlodějka knih (2013)

Pekné, ale nevýrazné. Budovanie vzťahov je celkom precízne, až sa to miestami naťahuje, no napriek tomu mi boli osudy hlavných hrdinov dosť lahostajné. Chýba mi nejaký silnejší moment, ktorý by zanechal výraznejšiu stopu. Nepodarilo sa to ani pri mdlom závere, ktorý som čakal ovela dramatickejší. Naopak, zaujimavý bol rozprávač príbehu. Pravdepodobne rýchlo vyšumí.