Thor: Temný svět (2013)

Druhý T(c)hor je nezávazná zábava na vysokej úrovni. Akčná, vtipná s pekným "lookom" a sympatickými hercami. V porovnaní s jednotkou je epickejší, nápaditejši, plnší a hlavne viac fantasy, čo ma dosť bralo. Nehovorím, že aj lepší, je iný.

Memento (2000)

Totálna skúška divákovej pozornosti. Rafinovaný scenár, ktorý vám nedá ani na sekundu vydýchnuť. Druhé pozretie my sice dalo viac, ale samozrejme sa vynorili otázky, ktoré síce nemusia byť nutne zodpovedané, ale na diskusiu to rozhodne je. Každopádne perfektný a hlavne originálny film.

12 let v řetězech (2013)

12 rokov otrokom je pezpochyby vynikajúci a mohol byť aj dokonalí, byť príbeh pestrejší, respektíve zaujímavejší. Čo ale dokonalé je, sú herci, ktorý predvádzajú perfektné vykony, vďaka dlhým scénam a dobrému strihu, čo je hlavnou "zbraňou" filmu. Malou chybičkou krásy je Michael Fassbender, ktory napriek skvélemu výkonu, ako diabol príliš neposobil. Celkovo film zreje ako vino. Nenápadne začínajúca dráma postpne graduje, až do emocionálne a herecky strhujúceho finále. 85%

Gravitace (2013)

No, viac ako sa mi páčili perfektné efekty, napatie a životný výkon Sandry Bulock, mi vadila americká duchaplnost a všetky tie typické omáčky. Priznám sa, dosť som riešil aj reálnosť, čo mi samozrejme kazilo dojem a akosi som sa aj nudiť stíhal. Za iných okolností (mám na mysli kino a 3D), by ma asi všetka tá úchvatnost presvedčila, že Gravity je vynikajúci snímok, ale... Technická stránka je samozrejme dokonalá, no mne to nestači.

Sviňák (2013)

Podivný, štipku povrchný, dosť perverzný, ale hlavne poriadne vtipný mix, ktorý však nemusí chutiť každému, keďže si servítky naozaj neberie. O problémoch hlavného hrdinu sa dozvedáme príliš málo, ale svoju frustráciu si ventiluje fakt svinským spôsobom. McAvoy je tu ppči jak nikde, ale rád ho stále nemám. Je to svinská špina. 75%.

Rec 2 (2009)

Dvojka výborne nadvazuje na prvý diel. Namiesto dvoch krátkych filmov, by som si však želal túto chuťovku naraz v komplexnejšom nášupe. Oproti jednotke sa tu deje toho viac a tempo je rýchlejšie. Zase mi trochu vadila nezmyselne roztrasená kamera a divné konanie niektorých postáv.

Nevyřízený účet (2013)

Ako vždy drsný Jason, hnusní parchanti a dajme tomu, solídny príbeh. Od tohoto druhu filmov, predsa nečakám zázraky. Dej je zaujimavý a snaží sa priniest niečo nové, aj keď, to už asi nie je nemožné. Francova postava mala vačši potencial, škoda toho. Čo ma sralo na tejto priamočiarej kalbe, sú príliš postrihané akčne pasáže. Efektné fighty som si tak nemohol naplno užit, ale aj tak velká spokojnost.

Legenda o "1900" (1998)

Zaujímavo a pútavo podaný silný príbeh, stojaci na výbornej réžii, podmanivej hudbe a svojskom výkone Tima Rotha. Mám slabosť pre rozprávačské príbehy a aj keď je "Legenda o 1900" dosť sentimentálna, až precitlivelá, užil som si to na plnej čiare. Súboj v hre na piano naozaj berie dych a Morriconeho hudbu opisovať určite netreba. 80%

Jak to dělají (2006) (seriál)

Trochu povrchné a neobjektívne, zároven však postačujúce a zaujímavé. Ak by to išlo viac do hĺbky, možno by to začalo nudiť 70%

REC (2007)

Žánrová šupa, ale nie dokonalosť. Atmosféra graduje perfektne a tlak na divákove zmysli je neznesitelný. Vadí mi však, keď sa na pílu tlačí umelo a zdravý rozum ide trochu bokom.