Travička zelená (2008)

"Oči rudý jak dáblúv kokot" :) Brucho som mal po tomto tripe dosť vyamakané, hlavne ku koncu.

Život jde dál (2006)

Toto mohla spáchat jedine žena. WTF?!, až príliš často a nechápem jedno, ako do tejto úžasnej romantickej komédie dostali Kevina Smitha? Olyphant do Scream, Go aj Girl Next Door ano, sem ani náhodou.

Godzilla (2014)

Kto by to bol povedal, že Godzilla može byť takto vydarená. Monumentálne a naozaj vydarené "príšerky" narobia gigantickú spúšť a celé to vyzerá špičkovo. Tie ozruty sa promenádujú priamo pred divákom a to je asi najvačšie plus filmu. Desplat tiež dosť valcuje. Nikto sa na nič nehrá, akcia za akciou a zrazu, záverečné titulky.

Uvězněni v čase (2007)

Očividný nedostatok financií je šikovne zamaskovaný spletitým, ale prehladným dejom a kopou napätia ktoré výborne funguje. Škoda len, že konanie postáv je dosť debilné, predvídatelné a záver nič moc. Za mňa slabšie tri.

Frajeři ve Vegas (2013)

Možno som mal zas raz slabú chvílku, ale Turteltaubovi som poslušne zožral aj s navijakom všetko čo pripravil. Brooklinská štvorka ma jednoducho velmi bavila so všetkými celkom vtpnými, srdečními, ale aj sentimentálnimi a trápnymi momentami. Páni v rokoch velký sympatáci, vlastne ako celý film. No, rozhodne nadpriemer.

Pompeje (2014)

Dnes už čistokrvný popcorn tohoto druhu nenadchne nikoho. Čakal som že pompeje budú viac o samotnej katastrofe no tá je iba krovie pre chabý príbeh plný otrasných klišé. Záver je píiliš chaotický a neohúria ani triky.

Území mrazu (2013)

Solídna kriminálka, kde hladanie páchatela nahrádza pátranie po dôkazoch. Naozaj nepríjemné, nehostiné prostredie a atmosféra dominujú, plus potešili známi herci. Škoda že napätie je minimálne a chýba nejaký výraznejší moment. Hviezdu naviše pridáva vedomie "true storry". Aj tak slabšie tri.

Vlk z Wall Street (2013)

3 hodiny mojej nepretržitej pozornosti ako nič. Hltal som každú scénu, vynikajúce dialógy a fantastického Lea, ktorý zaručil plnú palbu.No ja na zadok nepadám. Martin to pojal príliš odahčene, až komedialne. Myslím že vážnejsí pohlad by pristal Vlkovy z Wall Street viac. Mám pocit že na druhý kuk, by to už taká sláva nebola. Aj ked..... :) 85%

Robocop (2014)

Kto čakal bezduchý akčný výplach bude mierne „sklamaný“. Akcie je pomenej a je celkom o ničom. Dosť sa tu moralizuje. Nový Robo chce toho povedať a ukázať príliš vela, no časovo to nejde a tak je film akoby polovičný. Nekonali sa ani žiadne velkolepé efekty a finále je vyložene slabé, vlastne ako samotná hlavná postava. Nie je tu nič, čo by mi utkvelo v pamäti, snáď okrem Jacksona a jeho mega patetického monológu v úplnom závere. Dvojku netreba.

Zpátky do ringu (2013)

Velká, velká zabava.Takmer všetci pekelne hláškujú. Z ústrednej dvojice je tažké si vybrať favorita, lebo obe postavy sú zaujímavé a ja som fandil obom. Príbeh je solídny a klišé vôbec nevadí, vládnu perfektné diaógy, prijemná civilnosť a výborní herci. Samotný súboj bol tiež dosť vtipný, no tu už to asi sranda byť nemala. Ja som ale nadmieru spokojný.