Pozdravy ze spermabanky (2013)

Peknú pčovinu vyhonil ten Scocott. Asi to písal ked mal 12 a ta masturbácia mu liezla na mozog. Tolko zvratkov som nevidel tuším od "Co je šeptem..." Jedna je za Vaughna, ktorého mám celkom rád a iba preto som to vydržal, až do totálne vyobjímaného konca. Dobre, občas som sa aj uškŕňal, ale je to sračka. Pri preštastných scénach s deťmi, mi kypela krv v žilách.

Mortal Instruments: Město z kostí (2013)

Velký problém je, že z tohoto zaujímavého mixu, až príliš srší hmm.... napadá ma jediné slovo "teen". Darmo, trend nezastaviíš. Od úvodu to má spád, slušnú akciu, tajomno a celkom dobrý vizuál. Ako romanca, ale nula bodov. Lily vyezará k svetu(aj s tým jej obočím), no do úlohy 15 ročnej sa už nehodí a Durand s tým účesom jak šašo moc nevyhral. Dej sa mi zdal zbytočne preplnený. Námet, možno na teen seriál.

Přenašeči (2009)

Mám rád posapokalistické scenáre, ale tu sa takmer nič neudeje. Od zaujímavého úvodu som čakal a čakal, no toto je nemastná neslaná jazda, bez poriadnej atmosféry, kde vyčnieva akurát Chris Pine. Má to akúsi myšlienku, ale nuda. 40%

Komorník (2013)

Celkom zaujímavý prierez dôležitou časťou americkej histórie. Film rieši danú problematiku len povrchne, ale o to dlhšie časové obdobie zahŕňa. Príbeh je bohatý, no chýba mu veledôležitá sila. Príliš ma teda nezasialhol. Zaujímavý kasting potešil. Priemer, ale príjemný... 70%

Mafiánovi (2013)

Nič extra, ale bavil som sa slušne. Rodinka je poriadne uletená, hlavne De Niro vládne. Jednoduchší, no peke odsýpajúci dej bavý, až k trochu prepísknutému záveru. Zmiešané pocity, lebo na komédiu to je miestami podivne vážne. Dianna velice "hot".

Klub poslední naděje (2013)

Zaujímavý životný príbeh, no na moj vkus podaný príliš chladným a neosobným spôsobom. Asi to tak má byť, ja ale potrebujem trochu emócií. S Woodroofom som sa neztotožnil ani napriek oduševnelému výkonu McConaugeyho. Rayon (odporný Leto) má dosť málo priestoru, ako vlastne celý príbeh, ktorý by potreboval viac rozpitvať. Napriek tomu, že som sa miestami nudil, (aj ked "fuckovania" je požehnane) Dallas Buyers Club sa určite v mojej pamäti len tak nestratí. Tri a pol.

Ledové království (2013)

Frozen je hlavne o nádhernom vizuále, ale v podstate jednoduchého príbehu je sila lásky a ta je tu velká a aj uveritelná. Prijemný, milý, malý muzikál (spočiatku mi častý spev trochu vadil, ale pekné pesničky si ma podmanil) musí potešiť všetkých, čo nemajú srdce z ľadu. Viac takýchto treba. Jednoznačný top "Let it Go" scéna.

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Podivné, ale pohodové dobrodružstvo. Občas celkom vtipné, aj keď som mal pocit, že je to trochu mimo. Niektoré scény sa nedajú ani opísat, treba vidiet. Jednoducho krása. Do toho perfekntá muzička a ja som spokojný a usmiaty.

Já, Frankenstein (2014)

Boj dobra a zla v dalšej velmi narýchlo zbúchanej verzii. Chabý príbeh a prepálené (doslova) usmrcovanie démonov nebolo jediné čo mi vadilo. Celé je to sustredené na slabo fungujúce efekty a nanič súboje, ktoré vyústia do novoročného ohňostroja. "Hviezdny" kasting mi je záhadou a Beattie nech zostane radšej iba pri písaní, to mu ide lepšie.

Ve vlnách (2013)

Príbeh nalinkovaný a predvídatelný, že len málokoho dokáže prekvapiť. Každého však musia občas potešiť rozprávky podobného typu. Osud plný prekažok, ale nakoniec.... Nádherné prostredie sympatický herci a parádne surfovacie scény to je len málo z toho čo ma bavilo. Príjemný film do nepohody. 70%