Riddick (2013)

Riddick je bezpochyby stále frajer, čo sa ale nedá povedať o treťom filme s touto ikonickou postavou. Príbeh je mdlý, nasilu dlhý a možno až zbytočný. Napriek tomu stále baví vďaka slušnej akcii, nehostinnej planéte a nepríjemným beštiám. Solídne béčko ktoré neprekvapí ale ani nesklame. Slabšie tri*

U Konce světa (2013)

Naozaj zabavná a napaditá buddy jazda. Pestré postavy, ktoré hrajú overení herci, slušné akčné scény, vtipné to je tiež, aj sentiment a morálne ponaučenia sa nájdu, dokonca nechýbajú vybuchújuce hlavy a lietajúce končatiny. Jediné čo zráža túto štvorhviezdčkovú zábavu na tri, je že má vela spoločné s Hot Fuzz, ktoré tu nebolo ani tak dávno a je zabavnejší vo všetkých ohladoch. 70%

Apokalypsa v Hollywoodu (2013)

Počiatočné znechutenie postupne opadlo, ale aj tak mám zmiešané pocity. Kopa narážok naozaj trefných, no nejaké zachvaty smiechu sa nekonali. Vysoko oplzlé až prehnané momenty a časté fuckovanie mi až tak vtipné neprišli. Na drujej strane nájdu sa aj zabavné chvíle. Hoši si trochu zablbli a za pozrtie to stojí, slabšie povahy a intelektuali, ale možu mať problém. Top 3: Danny McBride, Channing Tatum a Devil Hugedick :)

Neobyčejný Odd Thomas (2013)

Nečakane ma to vtiahlo hneď od začiatku a bavilo a bavilo a bavilo... , originálna zápletka, samotná postava Odda, jemný hororový nádych, slabšie trikovo, no o to nápaditejšie prevedenie zla a tempo, ktoré udržalo moje zmysly napaté, až do celkom prekvapivého konca. Bez problémov viac krát pozeratelné, aj keď už nečakáme na rozuzlenie. 80%

Plán útěku (2013)

Tešilo ma konečne vidieť tieto dva klenoty v jednom projekte. Film podla očakávania jednoduchší, ale námet zaujímavý a aj snaha sa počíta. Slyove úniky boli fakt zábavné, aj keď dosť naivné. Čo naopak nesklamalo je slušná akcia, občas vtipná hláška a „veľkolepý“ záver. Hlavný záporák sa síce tvári, ako najvačší drsňák v galaxii, no naši chlapci mu ukážu „kto je tu pán“. Veď, ako inak?

Blue Valentine: Milostný příběh (2010)

Pomalé tempo bez nejakých výraznějších okamihov, avšak príbeh je silný a z bežného života, takže s človekom to celkom pohne. Navyše je prijemne spestrený o scény zo začiatku vzťahu. Vyborné a naozaj realistické spracovanie a k tomu bezchybná ustredná dvojica. Napriek tomu, že som miestami sledoval hodinky, kvalitu uprieť nemôžem.

Carrie (2013)

Dalo sa to pozerať a v podstate som sa nenudil, no celý čas sa k niečomu schyluje a vzide s toho prestrelená patlanica. Drama / Horor ? Ani jedno ani druhé, iba podpriemerný, predvidatelný flus v ktorom som sa najviac bál, že sa obesím s neznesiteľnej Moorovej. Vlastne všetci v tomto nasilu horore, sú akýsi divní. Kimberly Price po piatich rokoch oddychu natočila suchú zbytočnost. A o Moterz som si až doteraz myslel, že porastie do krásy.

Ninja 2: Pomsta (2013)

V rámci žánru určite nadštandard. Oproti jednotke viacej akcie, ktorá je ešte efektnejšia. Príbeh je síce iba omáčka, ale mäso je fakt „tučné“. Mám na mysli perfektne vypracovaného Scotta ktorý je asi z inej planéty. Chlapík dokáže také kúsky, že keby sa objavil vo filmoch, napr. namiesto JCVD ten by si asi veľmi neškrtol.

Kapitán Phillips (2013)

Perfektný realistický „look“, ktorý nezvládne len tak hocikto. Greengrass je ale presne na toto majster. Tešil som sa na velmi zaujímavú a netradičnú tému. Príbeh je dosť plochý a aj kde tušíme, ako to celé asi skončí, režisér drží diváka v neistote až do konca. Nájdu sa aj hluchšie miesta, ale „no problem“. K tomu výborné výkony „pirátov“ a Hanks v najlepšej (oscarovej) úlohe za posledných pár rokov, ktorý dokazuje, kde je doma. Výborný snímok, ktorý sa nejakej tej soške určite nevyhne..... a vyhol! ccc :)

Turbo (2013)

Vedel som že to bude skôr pre deti, ale keďže som veľké decko išiel som do toho. trvalo to 15 minút a bolo po decku. Toto je naozaj pre tých najmenších.