Mystery, Aljaška (1999)

Nenáročná (aj napriek zbytočnému dramatizovaniu) športová rozprávka pre všetkých, napriek tomu, že sa tvári ako film pre dospelých. Postavy sú celkom sympatické(aj ked celé mestečko je banda kktov ehm jednoduchych ludi: "ty si opustil naše mesto, zradca". omg) a držíme im palce a tak filmu odpúšťam aj typicky americké, šračklié. Crowe mi spočiatku nesadol, no napokon si tam ani nikoho iného neviem predstaviť. Záver som čakal klasickú klasiku no dúfal som v opak, našťastie (ne)prekvapil.

Experiment (2010)

Dobré, ale originál je lepší, práve vďaka originalite. Tu ma už nemalo čo prekvapia a to je hlavný problém. Možno je to miestami prehnané, ale stále je tento remake slušná, nátlaková a nepríjemne drsná sonda do ľudského vnútra. Herci tiež výborný. Keďže som však nemeckému originálu, ktorý ma okrem iného celkovo lepšiu a dusnejšiu atmosféru dal 4, tu môžem ist max na tri.

Zlomené město (2013)

Dobrá detektívka, ktorej hlavný problém je, že je príliš obyčajná, alebo ľahká ?! Herci, dialógy, zápletka, všetko na vynikajúcej úrovni, ale je to akési nemastné neslané. Môže za to asi nemastná neslaná réžia. Škoda. Na druhej strane som sa ani náhodou nenudil, pekne to odsýpalo a Wahlberga mam stále radšej. Proste solídny film, ktorý ale mohol byt´ ovela lepší.

Co se vlastně stalo (2008)

Mám veľký problém ohodnotiť túto satiru, ktorá je na jednej strane prkotina o ničom, ale na druhej naozaj trefná a miestami veľmi vtipná, plná dobrých hercov, ktorým vládne De Niro, avšak najvtipnejší je jednoznačne Willis. Tuším mi to vychádza na zlatú strednú cestu.

Imigranti (2009)

Rozjazd je trochu pomalší a nevtiahol ma tak, ako by bolo treba a začínal som a skoro nudiť. Napokon si ma, ale zaujímavé osudy postupne získali. Prekvapivo dobré herecké výkony, hlavne teda Alice Eve :) a rozuzlenie a la Crash stačí, aby som nešetril hviezdičkami, ale max okolo tých 75 %.

Její případ (2005)

Dosť silný príbeh, ktorý ma ale nijak extra neiritoval, aj keď by asi mal. Nikdy by ma totiž nenapadlo, že to niekedy bolo až takto drsné a prišlo mi to nemysliteľné. A možno iba v baniach a kameňolomoch pracovali takto primitívni "sedliaci",alebo to bolo obdobym? Celkovo je však film výborne zvládnutý, od "rodinnej" atmosféry, skvelého výkonu hercov, hlavne Charliez bola naozaj presvedčivá, až po požadované emocionálne finále. Woody, Frances a Sean potešili. Dej však nemá vyvážene tempo a niektoré pasáže som sa nudil, iné som naopak hltal. Medzi 3 a 4.

Víla Zuběnka (2010)

Bol som prekvapený kam je až ochotný The Rock zájst a spočiatku som mal problem, aby som pozeranie nestopol, ale postupne to bolo viac a viac znesitelné. Samozrejme kliše najroznejšieho druhu musia v rodinnom filme byt´, ale sympatickí herci a nemálo vtipných situacií vyhnalo moj dojem, až na tri hviezdičky, aj ked s odretými kridlami.

Podfukáři (2013)

Tiež som sa stal obeťou tejto efektnej ilúzie, ktorá nie je až tak dobrá, ako na prvý pohľad a pekne z blízka vyzerá.

Očista (2013)

Trestuhodne premrhaný výborný námet z ktorého sa dalo vyťažiť oveľa, oveľa viac. Ono je to zaujímavé a napinavé. Škoda že, ale iba zhruba do dvoch tretín, kde všetko funguje parádne. Akonáhle sa ale útočníci dostanú do domu, ide to celé z kopca. Nasleduje pol hodinová vyvraždovačka. Atmosféra nič moc, ani lakačky ani horor ani sci-fi, akurát tak predvídateľná a ničím neprekvapujúca americká fantazmagória. Škoda preškoda.

Predátor (1987)

Neviem si predstaviť smrtonosnejšieho zabijaka. Môžeme byť radi že máme Arnieho :)