Neporazitelný: Vykoupení (2010)

Asi najlepší, najnašlapanejší a hlavne najefektnejší "fightfilm" čo som kedy videl! A to som ich videl po kkt . Scott Adkins je, the most complete fighter in the world :)

Čtyřicítka na krku (2012)

Prekvapivo vtipná sonda do života jednej „priemernej“ americkej rodiny. Na ústrednú dvojicu som si zvykol a boli stále lepší a lepší, hlavne keď dávali drsné hlášky. Sem tam treba pozrieť takúto odľahčenú hovadinku, ktorá ale celkom slušne hrá na realitu a nebere si servítky

Můj soused Totoro (1988)

Čakal som, že to bude dobré, lebo majster Mijazaki ma ešte nesklamal a naozaj. Veľmi mi imponoval tento krásny príbeh, plný detskej fantázie, ktorý spolu s ústredným hudobným motívom prijemne hladil dušu. Výborná animácia perfektne vyjadrila nádheru tohto skvelého kúsku. Ak by som to považoval za rozprávku bola by to plná paľba. Pre mňa je to podarený animák, ktorý si ale užijú naozaj všetci. Teda dúfam.

Podfu(c)k (2000)

Franky (fuckin´)Four Fingers :D

Nezapomeň na mě (2010)

Pre mňa prijemne prekvapenie. Čakal som“ obyčajný romanťák“... toto je ale, dobrá vzťahová dráma so zaujímavými príbehmi, ešte zaujímavejších postáv, čo ma chytila hneď od začiatku a držala. Ústredná dvojica je celkom sympatická (Pattinson prekvapivo). A zaver filmu nečakaný jak prasa, trochu zbytočne drsný, ale o to šokujúcejší. Vôbec som sa nenudil.

Válka policajtů (2004)

Solídna, surová kriminálka, kde sú všetci ako partizáni a hudba robí polovicu atmosféry. Keby sa to tak nenaťahovalo bol by som radšej. Spomienka na na tento film nebude trvať príliš dlho.

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

del Toro a toto? Megalománia v pravom slova zmysle. Akcia je zdrvujúca a efekty? Uff! Neviem kam sa film bude ešte v tomto smere vyvíjať. Na mňa ale, až príliš monstrozne. Spolu s Man of Steel som videl toľko rozbitých mrakodrapov, že mi stačí na cely život. Dnešný trend však naznačuje, že ich bude ešte viac než dosť. Guillermo to mohol držať trochu viac pri zemi a bolo by to určíte znesiteľnejšie. Samozrejme nechýbajú klišé. Btw: Keby nezavreli priepasť, za par rokov by prišiel Kaiju veľký ako zem a nemali by čo osídľovať :) Herci sympatický, najviac Elba. Mládež sa musí s toho určíte posierat. U mňa na TRI, ale nasilu! (K)

Dexter (2006) (seriál)

Videl som iba 3 série, ale tie ma bavili neskutočne.

Crazy Joe (2013)

Statham trochu inak. Tento krát nejde iba o bezduchý akčák. Redemption ponúka toho oveľa viac. Hlavne príbeh je plnší a zaujímavejší, ako sme u väčšiny „Stathamoviek„ zvyknutí. Akcie je podstatne menej ale fighty sú naozaj perfektné. Trochu by som ubral s toho moralizovania, inak sa však jedná o jeden z lepších filmov s Jasonom Stathamom v hlavnej úlohe. On zase jedno leto žil a ja som si to výborne užil. A málokedy vidieť Stathama s dlhými vlasmi a usmievať sa so zubami.